15-19 ocak whitefest otel konusunda yardimci olursaniz sevinirim
Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 15-19 ocak whitefest otel konusunda yardimci olursaniz sevinirim

Talking 15-19 ocak whitefest otel konusunda yardimci olursaniz sevinirim

Merhabalar Arkadaşlar Hepinize İyi Yıllar Dilerim

Başlıkta Belirttiğim Gibi 15-19 OCAK Whitefest Etkinliğinde Olacağım Orada Olacak Arkadaşlar Varsa Görüşmek İsterim
    Otel Seçeneğim Belli Değil Bugün Karar Vereceğim.
    Sizlerdende Tavsiye Almak İsterim

Seceneklerim Şunlar
    1. Bölge = USLAN HOTEL 2 Kişilik Odada Kişi Başı 798 TL 4 gece Herşey Dahil Konsept
    2. Bölge=
    1. KAYA HOTEL ULUDAĞ 2 Kişilik Odada Kişi Başı 1083 TL 4 gece Herşey Dahil Konsept
    2. HOTEL MONTE BAİA 2 Kişilik Odada Kişi Başı 1083 TL 4 gece Herşey Dahil Konsept

Açıkçası Kararsızım Monte Baia Ve Kaya Hotel'in Kayak Odasınında Pahalı Olduğunu Duydum.
    (Kayak-Snowblade-Snowboard Hangisini yapacağım belli değil o yüzden daha almadım kiralamaya devam)

Karar Vermeme Yardımcı Olursanız Sevinirim.

http://www.whitefest.com
    http://www.uslanhotel.com/index.html
    http://www.baiahotels.com/montebaiauludag
    http://www.kayahotels.com/oteller/re...er/kaya-uludag

Standart Cevap: 15-19 ocak whitefest otel konusunda yardimci olursaniz sevinirim

Benim nacizane tavsiyem,1.bölgeden ekipman kiralayıp Monte Baia da konaklamanız.
    Bence Uludağ'ın en konforlu ve yemekleri en güzel oteli.
    Ayrıca 2.bölge de olması da cabası
    Karsiyaka

Standart Cevap: 15-19 ocak whitefest otel konusunda yardimci olursaniz sevinirim

Alıntı emresen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim nacizane tavsiyem,1.bölgeden ekipman kiralayıp Monte Baia da konaklamanız.
    Bence Uludağ'ın en konforlu ve yemekleri en güzel oteli.
    Ayrıca 2.bölge de olması da cabası
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim Emre bey kayak odası otelinkini tercih etmem gerekecek cünkü kayak-board değişikliği yapacağım
    Belki sabah saatleri board çalışıp öğleden sonra kayak yaparım onlarlada anlaşabilirsem değişikliklerde ekstra bedel ödemek istemiyorum.
    1. Kısımdan kiralayıp tekrar oraya gidip değiştirmemde zor gibi

Gönlüm Monte Baia'dan yana ama mantığım uslan diyor
    Otel fiyatından 285 lira ve ekipman ücretlerinden 5 günde 125 tl farkı oluyor
    400 tl gibi bir rakam yanımda arkadasımda olacak 2 kişi 800 tl gibi bir fark olacak
    Sizlere sorum şu sizce 800 lira ekstra ödeyip konforu ve kalitesi tartışmasız daha iyi olan monte baia da kalmakmı
    Yoksa 800 lira az ödeyip duşa girmeden sıcak su bekleyeceğimiz yemekleri cok güzel olmadığı için fazla yemeyip formumuzu koruyacağımız ve fark olan o 800 lira ile snowboard dersi alıp güzel güzel board yapabileceğimiz uslan otel mi ?

uslan'da hic kalmadim ama uzun ve yorucu bir kayak gununun ardindan ozgurce dus almak rahatlatici olacaktir... [emoji38] yemek olayina form korumak degil harcanan kalorileri yerine koymak olarak bakarsak; bu da onemli hani... yoksa ham vucut iyice coker...

bilmem tercih eder misin ama, butce sikintisi varsa; bursa'da konaklayip teleferik ile cikilabilir... gunluk kiralik tarzda evler mevcut...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uslan'da hic kalmadim ama uzun ve yorucu bir kayak gununun ardindan ozgurce dus almak rahatlatici olacaktir... [emoji38] yemek olayina form korumak degil harcanan kalorileri yerine koymak olarak bakarsak; bu da onemli hani... yoksa ham vucut iyice coker...

bilmem tercih eder misin ama, butce sikintisi varsa; bursa'da konaklayip teleferik ile cikilabilir... gunluk kiralik tarzda evler mevcut...
    Bursada kalamam çünkü whitefest etkinliği olduğu için gece konserleri falan var
    Geçen sene genç yazıcıda kalmıştım orasıda aynı tip otel ve cok sıkıntılı değildi yani memnun kalmıştım
    Birası çok suluydu sadece (şaka yapıyorum )

15-19 Ocak tarihinde 2 kişilik Büyük Uludağ Otelde 4 günlük rezervasyonum sağlık problemlerinden dolayı katılamayacağım için uygun fiyata satılıktır. 4 gün boyunca olacak konser katılım bileti de bulunmaktadır. (Berkay-Hande Yener-Serdar Ortaç- Hadise)
    İlgilenenler mesaj atabilir.

Hepinize iyi haftasonları dilerim arkadaşlar
    Tatil bitti perşembe gününden beri istanbuldayım sizlerle tatil anımı paylaşmak istiyorum.
    Pazar sabah 05:30 da bursa terminaline iniş yaptık, saat 6 da 96 no'lu otobüs ile tophaneye gectik uludağ taksi durağının önünde indik burada taksici abilerimiz takdi dolmuş yapıyoruz otelinize kadar bırakıyoruz 30 tl alıyoruz derken farkettimki sırt cantamı otobüste unutmuşum yardımsever bir taksici abimiz beni arabaya bindirip otobüsün peşinden koşturmaya başladı ve yakaladık cantamı aldım döndüğümde 15 tl tutan taksi ücretini 20 tl olarak benden tahsil etti neyse sonucta cantama kavuştum bunun bir önemi yok
    Taksici abimize 13.5 lira diye bildiğim dolmuşları sordum kendiside bana onların 2. Kısımdaki otele bırakmayacağını 1. Bölge meydanda bırakacağını ve milli park giriş ücreti alacağını söyledi bense ikna olmadım o dolmuşları gözüm aramaya başladı ve buldum ( tam arkamda duruyormuş ) Dolmuş şöförüne sorduğumda 13.5 tl ücret harici birsey almadıklarını ve beni otelimin kapısına kadar bırakacaklarını söyledi ve bindim bu arada uludağ taksinin üst tarafında bir pastane keşfettim inanılmaz bir su böreği var böylesini işl defa yedim diyebilirim
    Otelime saat 9 gibi vardım ve hemen üstümü değiştirip kayak odasına gectim günlük kayak kirası : 60 tl olduğunu söylediler 4 günlük kiralamada 3 günlük ücret alacaklarını söylediler ve 180 tl ödeme yapıp kayakları aldım. Gecen sezonun ürünü ama fena değildi direk kaymaya başladım ama otel liftinden yukarı cıkamadım cünkü inanılmaz bir kar fırtınası ve sis vardı maden falan hepsi kapalıydı. Bende o günü yeni kayağa başlayan arkadaşıma yardımcı olarak gecirdim. Bu arada yemeklerinin güzel olduğu söylenmişti ama inanın bu kadar beklemiyordum. Gecen sene genc yazıcıda kaldığım icin beklentimi düşük tutmayı öğrenmistim ama inanın cok şaşırdım çünkü yemekler,tatlılar,hizmet gercekten 1. Sınıftı.
    Her neyse akşam oldu konser zamanı geldi ama benim enerjim yoktu odada dinlenmeyi tercih ettim
    2. Gün sabah kahvaltısının ardından kendimi hemen dışarı attım lakin hava şartları yine olumsuzdu ve madenin açılacağı yoktu
    Bu sırada arkadaşımıda baya bi geliştirdim özgüveni yavaş yavaş oturmaya başladı ve 2. Gün sadece 1 kere düştü
    2. Günün akşamında etkinlik oteli olan bof otele gectim Hande Yener konseri varmış onu beklemeye başladık o sırada bof otelin ne kadar güzel olduğunu ve bir sonraki uludağ tatilimde kesinlikle orada kalmam gerektiğini anladım saatler gece 01:00 i gösterdiğinde Hande ablamız sahne aldı ve onu dinleyip ayran icmeye başladık
    Saat 03:30 sularında otelde odamdaydım ve sabah 08:30 a kadar dinlenmek icin alarmımı kurdum. Sabah kalkıp kahvaltımı yaptım ve heyecanla kayak odasına gectim kayaklarımı kiraladım ve nihayet tatilimin 3. Gününde hava güzeldi kendimi hemen madene doğru atacaktımki daha açılmamıştı,beklerken 2-3 tur kayayım dedim vakit gecsin 2 tur kaydım ama teleski ile 3. Tur yukarı doğru cıkarken ayağım inanılmaz ağrımaya başladı nedenini düşünürken 1 tur daha kaydım kayarken hic problem yoktu tekrar teleski sırasına girdim ve bu sefer yukarı doğru cıkarken kendimi teleskiden atıp kayak ayakkabılarını cıkarıp ayaklarımı kara basmak geldi içimden ama bunu yapmadım dişimi sıktım ve yukarıda inip direk otele kayak odasına gectim. Onlarada anlattım ayakkabıları değiştirdiler falan ama çözüm olmadı. Bunun bir işaret olduğunu düşünüp içimden board denemeliyim dedim saat 11:00'i gösterdiğinde boardu almış ve öğrenmek adına düşmelere yuvarlanmalara acıya hazır bir psikoloji ile kendimi dışarı attım. Daha önce birkac kere denemiştim fakan hic başarılı olamamıştım. Ama sürekli videolar izler birseyler öğrenmek adına elimden geleni yapardım.
    İlk ayağıma takıp kendimi yukarıdan saldığımda bir özgüven geldi. Ben bunu düşmeden durduracağım. Ve öylede oldu kendimi ufak bir eğimden aşağıya saldım kayarken ön ayağıma ağırlık verdim ve topuğuma doğru yüklenip omuzumu cevirdim. Ve oldu.
    O andan sonra o özgüvenle direk otel liftine gectim. Ve teleski zorluğuyla karşılaştım ama buda beni yıldırmadı 3-4 kere deneyip yarıya kadar cıkıp kaymaya(yuvarlanmaya) başladım. Ama inanın 8 senedir yaptığım kayaktan böyle zevk almıyordum. Topuk basmayı biraz daha geliştirdikten sonra parmak ucu denemeye başladım. Ve inanamazsınız ama onuda yapıyordum )) tek sıkıntım sağ tarafa doğru hafif eğimi olan pistteki sol tarafta kalan teleski oldu herseyi yapıyordum ama sola doğru gidemiyordum bununda çözümünü 1 saat ders almak olduğunu dğşünüp hemen saat 15:00 'e ders rezervasyonu yaptırdım. Dersimizin bir bölümü sol ön olan boardumu sağ öne cevirdik. Hocam sağ ayağıma daha cok ağırlık verdiğimi söyledi. 2 tur beraber kaydık duruşumu düzeltti yönümü buldurdu. Ve dersimiz bitti. Ben öğrendiklerimi denemek adına 17:30 a kadar kaymaya devam ettim. Ve en son güzel bir sonuc elde ettim boardu hic ayağımdan cıkarmadan hic yürümeden teleski sırasına kadar geldim 😀 he tabi bunlar hep güzel tarafları bunun dışında neden kask takmam gerektiğini anlamamı sağlayan düşüşlerim herkesin ilk düşmeyi öğrenmelisin demelerinin sebebi olan bilek ağrılarım bunardan bahsetmiyorum
    4 günümde 3. Günümün aynısı oldu o yüzden detaya girmiyorum
    Kayak ve Snowboard arasındaki ilişkiyi kendimce şöyle örnekleyebilirim :

Kayak teleski ile zieveye cıkmaksa snowboard zirveden aşağıya kaymaktır.

Bu yalnızca şahsi fikrim aldığım zevki anca böyle anlatabildim kayakçı dostlarımız alınmasın lütfen
    Ve bu yazıyı buraya kadar okuduysanız cok teşekkür ederim

Serdar Işık
    (Eski kayakçı , çömez boardcu )

cool story bro... ama yemedik... [emoji38] [emoji38] [emoji38]

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cool story bro... ama yemedik... [emoji38] [emoji38] [emoji38]
    Ayran kısmını yememiş olabilirsiniz ) bende hiç ayrana benzetememiştim zaten )

Sayfa 1/2 12 SonSon