Aksiyon Kamera Önerileri
Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Aksiyon Kamera Önerileri

Standart Aksiyon Kamera Önerileri

Arkadaşlar, aksiyon kameralar konusunda tecrübeli olan var mı?

Bu işin üstadı GoPro almak istiyorum. Şu an bildiğim kadarı ile 5 serisi var.

Bu 5 serisi ne zaman çıktı, modelleri var mı, fiyatı ortalama nedir?

Ya da başka önereceğiniz marka var mıdır fiyat/performans olarak? Yani meblası önemli değil ama "GoPro'ya o kadar da vermeye değmez" diyeceğiniz bir marka varsa değerlendirmek isterim.

Bu kamerayı hem kayakta, hem uçuşta (özellikle gece çekimleri önemli) kullanacağım. Kayaktaki hız ve kokpitte gece karanlığında kalite önemli. Yoksa gündüz manzara çekimlerinde genelde kalite çok çok farketmiyor diğer kameralarla bildiğim kadarı ile.

Standart Cevap: Aksiyon Kamera Önerileri

sj4000 diyerek kuyuya bir tas atayim... bakalim neler cikacak...

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, aksiyon kameralar konusunda tecrübeli olan var mı?

Bu işin üstadı GoPro almak istiyorum. Şu an bildiğim kadarı ile 5 serisi var.

Bu 5 serisi ne zaman çıktı, modelleri var mı, fiyatı ortalama nedir?

Ya da başka önereceğiniz marka var mıdır fiyat/performans olarak? Yani meblası önemli değil ama "GoPro'ya o kadar da vermeye değmez" diyeceğiniz bir marka varsa değerlendirmek isterim.

Bu kamerayı hem kayakta, hem uçuşta (özellikle gece çekimleri önemli) kullanacağım. Kayaktaki hız ve kokpitte gece karanlığında kalite önemli. Yoksa gündüz manzara çekimlerinde genelde kalite çok çok farketmiyor diğer kameralarla bildiğim kadarı ile.
    Gopro5 bu sene Eylül'de çıktı. En yeni modeller 5 modelleri. İki modeli var zaten. Web sitesine girersen görürsün. Bence alınacak tek outdoor kamera Gopro. Bende şu an Contour camera var memnunum ama 4 senelik oldu artık geri kaldı. Yeni alırsam Gopro alacağım.

Gopro'nun Session5 isminde küçük bir modeli var. Bu modeli alacağım. Ama anladığım kadarıyla 5 modelleri daha Türkiye'de satışa çıkmadı.

38 Dolara şöyle bir kamera var kumandalı, wifi'lı vs. Ama gece çekiminde nasıl sonuç verir bilemem. Alıp şansını deneyebilirsin çok pahalı değil.

https://tr.aliexpress.com/store/prod...ryId=200003950

Ben GoPro Hero 4 silver modelini kullanıyorum. Sanıyorum abim Meksika'dan almıştı o zamanki kur farkına göre baya bir fiyat farkı oluyordu Türkiye ile. Şuanda da yurt dışında gopro fiyatları düşüşe geçtiğinden yine yurt dışından almak daha karlı olacaktır diye düşünüyorum.
    GoPro nun 4 ve 5 için geçerli bir özelliği olan bluetooth özelliği oldukça kullanışlı. Bu özellik sayesinde telefonunuza yada tabletinize GoPro App indirdiyseniz anında fotoğraf ve videoları bu cihazlarınıza çekebiliyorsunuz. Hatta aynı anda bu cihazlardanda makinanızı kontrol edebiliyorsunuz. Fotoğraf, video vs çekimini başlatmak/durdurmak gibi.
    Ayrıca yine kendi Edit uygulamaları ile videoları düzenleyip kısa film haline dönüştürebiliyorsunuz,ki her özellik bu uygulamada mevcut.Ben oldukça memnunum çok detaylı çalışma imkanı sağlıyor videolar üzerinde.
    GoPro Hero 4 silver ile black arasında ki bence en büyük fark silverda dokunmatik ekran var , ama black olanın işletimcisi bir tık daha iyi tabi ben sinemacıyım demiyorsanız çokta fark edebilceğimiz farklılıklar yok.O yüzden bence black almaya çokta gerek yok. İkiside full HD, yavaş çekim ve 4K çekim yapabiliyor. Bu arada black içinde harici ekran alıp takabiliyorsunuz ama extra bir maliyet buda.
    Bendeki Hero 4 Silver modeli ile en çok su altı çekimini deneyimledim, oldukça başarılı.Housing kullanarak su altı çekimi yapıyorsunuz. Bizim aldığımızın içinden 3 farklı kılıf çıkmıştı, bunlar; su altı için, dokunmatiğin açıkta kaldığı ve birde yumuşak bir kapak ile dokunmatik ekranın kapalı oluduğu kılıftı. Sonuncusu ile de dokunmatik çalışıyor, daha tozlu topraklı alanlarda kullanmak için bu ideal oluyor. Su altı kılıfında tabiki dokunmatiği çalıştıramıyorsunuz ama üst ve öndeki tuşu ile makinayı kılıftan çıkarmadan rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz sadece biraz alışmak gerek. Bu arada su altı kılıfı takılıykende sesleri alması oldukça başarılı. Konuştuğunuzda çok net anlaşılıyor.
    Babam bisiklet turlarında kask üstünde ve selfie stickde kullanıyor. Oda bir sıkıntı yaşamadı, titreşimi dağıtışı vs bence oldukça başarılı, ki bunun içinde kutunun içinde ufak bir aparat çıkıyor bağladığınız ekipmana takmanız için. Ama bizdeki kayıp, büyük ihtimal annem onu çöp falan sanıp attı :D Yani biz onu kullanamıyoruz ona rağmen videolarda titreşim olayı başarılı.
    Bu kış bende kayakta deneyeceğim kask ve stick ile. Bu arada bu bağlantı ekipmanlarıda kask vs. için, yine kutunun içerisinden çıkmıştı. Tabi bunlar dışında bir çok yan ekipmanı var gövdeye bağlamaktan tutunda yuvarlak objelere bağlamaya kadar çeşitli şeyler. Tabi bunlarında orjinalleri biraz uçuk fiyatlarda olsada, yan sanayi ürünleride oldukça kullanışlı oluyor, uyum sağlıyor, bir sıkıntı yaşanmıyor.

Gece kullanımıyla ilgili olarakda ben GoProyu başarılı buluyorum. Ayarlarını öğrenir,biraz araştırırsanız kullanışlı hale getirirsiniz. En kötü ihtimalle otomatikte çekseniz dahi sonuç alırsınız.

Gelelim yeni çıkan Hero 5 ile 4 arasında ki farklılıklara.Hero 5 de 3 kategoride satışa çıktı. Bunlar Hero 5 Black, Hero 5 Session ve GoPro Karma Drone. Bu arada bu Gopro'nun çıkardığı ilk drone. Hero 5 de black ve session için housing kullanmadan 5-10 metreye kadar kendi kasası ile dalış yapılabiliyor, daha derin noktalar için housing kullanmak gerekiyor yine.GoPro Hero 5 Black basit sesli komutları algılayabiliyor, böylelikle tuşları kullanmanıza gerek kalmadanda fotoğraf çekimi vs. yapabiliyorsunuz. Ancak bildiğim kadarıyla Türkçe dil seçeneği yok. Birde Hero 5 black editionda sabit dokunmatik ekran var iken session da ekran yok zaten bu görüntü olarakta farklı ufak bir model. Hero 5 Black Edition elektronik görüntü sabitleyiciye sahip, buda titreşimi minumuma indiriyor.

Birde bunlarında daha alt modelleri var. Ama artık 5 çıkmışken ben olsam en kötü ihtimalle Hero 4 Silverı alırdım. Ama tabiki imkan varsa Hero 5 Black tercihim olurdu şuan Benim deneyimlerim ve önerilerim bu şekilde, umarım birilerine yardımcı olur
    Konu KaRiNcA tarafından (22-12-2016 Saat 09:44 ) değiştirilmiştir.

Bende SJ4000 var fiyat performans için süper.(Ses az gece çekimi kötü ama bu fiyata bu). GoPronun reklamda daha başarılı olduğu için öne çıktığını düşünenlerdenim. Para mühim değil diyorsan Sony HDR-AS300R HD Action Cam With Live View Remote gayet iyiymiş???

Go pro 5 400 dolar xiaomi yi 2 4K gearbestte şuan 200 dolar karşılaştırma videolarını izlersen farkları yok ben olsam xiaomi yi 2 4K alırdım.
    There is nothing either good or bad but thinking makes it so.

Capita BSOD
    Union T.Rice
    32 Ultralight 2

Arkadaşlar, herkese teşekkürler.

Net olarak GoPro 5 almaya karar verdim. Bir kere alınıyor. Ve bu işi yapıyorsam en iyisi olsun istiyorum.

Gece görüşü benim için çok önemli. Riske atmak istemiyorum açıkcası.

Merhaba,

Ben de daha yeni GoPro 5 aldım ancak gece çekimi istiyorsan muhakkak bakman gereken ürün Sony.

Youtube'da kıyaslamanın yapıldığı videolar, kol bandı da var Sony'nin, kokpitte tam göz önüne koyamadığında işine yarayacaktır.

Her iki ürün de 1850TL civarında, orjinal olmayan aksesuarlar ve hafız kartı ile 2000TL gözden çıkmalı maalesef.

Alıntı norway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ben de daha yeni GoPro 5 aldım ancak gece çekimi istiyorsan muhakkak bakman gereken ürün Sony.

Youtube'da kıyaslamanın yapıldığı videolar, kol bandı da var Sony'nin, kokpitte tam göz önüne koyamadığında işine yarayacaktır.

Her iki ürün de 1850TL civarında, orjinal olmayan aksesuarlar ve hafız kartı ile 2000TL gözden çıkmalı maalesef.
    Kol bandı nedir hocam?

Ayrıca şunu değerlendirmek lazım, gündüz farkı ile gece farkı. Yani atıyorum gündüz farkları 1 dir, ama gece farkları 5 dir o zaman Sony alırım.

Sayfa 1/2 12 SonSon