Bir Kayakçının Günü - Sayfa 2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Bir Kayakçının Günü

Standart Cevap: Bir Kayakçının Günü

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teknik komple yok baba... [emoji38]

sabir da olmayinca kolay kolay duzelmez...
    Geldin de gösterdin de yapmadık mı Oli?

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, oturtamadığım bazı noktalar var. Çok uğraşıyorum ama çözemiyorum. Kayarken kendim de hissediyorum bir şeylerin eksik olduğunu.
    Tek başınıza Youtube videoları izleyerek düzelmez. Ders alırsanız düzelir.

evet yapmadin... 6 sene once denemistim...

Eline sağlık Maverick..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Oliver, bu arkadaşın eğitilemez olduğunun en iyi şahitlerinden biri ben ve Seyirci'dir. Sarıkamış'ta teknikte ki hatalarını gösterelim dedik. Daha 8.pistin başında iken, duruşunda hata var şu şekilde yapacaksın diye anlatmaya başlamıştık ki bir baktık Maverick pistin sonuna inmiş bile..
    Zaten dümdüz indiği için teknikle de bir işi yok
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı bruno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek başınıza Youtube videoları izleyerek düzelmez. Ders alırsanız düzelir.
    Yok hocam, video ile değil. Aşağıdaki mesajlarda arkadaşların da yazdığı üzere beraber çalıştık ama bi kere yanlış yazıldığı için beyine bazı otomasyonlar olmuyor galiba.

Yok hocam, video ile değil. Aşağıdaki mesajlarda arkadaşların da yazdığı üzere beraber çalıştık ama bi kere yanlış yazıldığı için beyine bazı otomasyonlar olmuyor galiba.
    Val d'isere'e gidiyorsanız ESF'in sabah kursuna yazılın. 3. seviye (kırmızı) kurs. Vücudunuzu kullanmayı öğretirler, kontrolunuzu daha iyi yapar kaymaktan daha fazla zevk alırsınız. Hatta bir daha kurssuz kaymazsınız, dersler çok zevkli geçiyor.

Alıntı bruno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Val d'isere'e gidiyorsanız ESF'in sabah kursuna yazılın. 3. seviye (kırmızı) kurs. Vücudunuzu kullanmayı öğretirler, kontrolunuzu daha iyi yapar kaymaktan daha fazla zevk alırsınız. Hatta bir daha kurssuz kaymazsınız, dersler çok zevkli geçiyor.
    Benim henüz net değil.

Bu ESF nedir? Şu sıralar eğitimde olduğumdan fazla nette takılamıyorum. Sen biraz anlatabilirsen burdan bakayım yoksa ilk fırsatta nette araştırayım?

Benim henüz net değil.

Bu ESF nedir? Şu sıralar eğitimde olduğumdan fazla nette takılamıyorum. Sen biraz anlatabilirsen burdan bakayım yoksa ilk fırsatta nette araştırayım?
    ESF: Ecole Ski Francais, kayak okulu diyebiliriz.

https://www.skischoolvaldisere.com

Benim henüz net değil.

Fransa'da bütün kayak merkezlerinde olan okul. En bilindik en güvenilir okul. Hocalar (monitor deniyor) ingilizce konuşuyor. Her türlü hizmetleri var. ESF ile kaydığında dağda kaydığını anlıyorsun, kendi başına gitmeyeceğin yerlere götürüyorlar. Sadece ders için değil dağı tanımak ve daha iyi faydalanmak için kesinlikle tavsiye ederim. Ben sabahları ESF ile kayarım öğleden sonraları kendim kayarım.

- Hava şartlarına göre dağın neresine gidileceğine karar verirler ve ona göre o günkü program yapılır. Bunu kendin asla bilemezsin. Dağda hava şartları çok değişken oluyor.
    - Mekaniklerde okul olduğu için sıra beklemeden binersin.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12