Karabük Kayak Merkezine Kavuşuyor
Sayfa 1/7 123 ... SonSon
66 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Karabük Kayak Merkezine Kavuşuyor

Standart Karabük Kayak Merkezine Kavuşuyor

Keltepe Kayak Merkezinin 13 milyon TL ye ihale edildi. Tesislerde 900 m. uzunluğunda 705 kişi kapasiteli teleski ile 958 m. Uzunluğunda 1200 kişi kapasiteli telesiyej ile günübirlik konaklama tesislerinin bulunacak.

Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi      
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Standart Cevap: Karabük Kayak Merkezine Kavuşuyor

kaç pist planlamışlar hocam? onun da fotosu mevcut mu?

Henüz inşaatı görmek için dağa çıkmadım...Daha doğrusu motorla çıkmak istedim ama benim motor bir yerden sonra gidemedi..Cross motor veya arabayla gideceğim yakında..Resim çeker paylaşırım....Bu resimler yerel medyadan..
    Mevcut ihale kapsamında iki adet günübirlik tesis var. Alt istasyon ve üst istasyon şeklinde..İki istasyon arasında telesiyej, üst istasyondan sonra teleski var...Liftler Fransız malı imiş. 3 adet pistten bahsediyorlar.Pist uzunluklarını tam bilmiyorum ama Ilgaz ayarında olacak gibi..
    İhale kapsamın da bu yıl direk dikilmesi bitecek, önümüzde ki yaz pistler tamamlanacak ve eylül ayında teslim edilecekmiş...

Friedrich Nietzsche

kurban bayramı öncesi hafta keltepeye zirve yürüyüşü yaptık.ereğliden arkadaşlar ile..ve geçen seneden haberini aldığımız kayak merkezi projesinide gördük...keltepenin 2000 metrelik zirvesine değilde...1700 metrelik zirvesine merkezin yapıldığını gördük..bu arada eğim çok güzel...birazda göknar ağaçları var pist lerin yapıldığı bölgede...hemen pist uzunluklarının ne kadar olcağını gözümle göreyim dedim..ve gps ten ölçüm yaptık orada...alt istasyon.1450-1500metre rakımda yer alıyor...zirve ise 1700..zirveden alt istasyona dik pist 900 metre.biraz daha kıvrımlı olanı ise 1100m yi bulacak..of pist için pistlerin etrafı alt istasyona kadar çok güzel hepis aynı yere iniyor....küçük bir merkez ama yeterde artar bile..bölge için çok kıymetli olacak..en azından kocaeli kartepeden daha kuzeyde kalıyor ve daha çok kar alıyor..kıyaslamayı anca bu merkezle yapabilirsiniz... ılgaz millipark bölgesindeki pistlerden daha uzun en azından...hayırlısıyla bitsin inşallar.bu arada ortada tesis .mekanik falan yok daha sadece iş makineli yolları açmış..istasyon yerleri belirlenmiş....bu arada güzelim yenice ormanlarına bakıyor zirve muhteşem...karaağaç köyü içinde bir şans olmuş...

Alt liftten telesiyejle çıkılan üst istasyondan alt lifte veya teleskili ikinci piste geçiş yapılabilicek. Yani A harfi şeklinde liftler..Telesiyej hattı kayalık bölgeden geçiyor.yer yer siyah pist özelliğinde olur...Bord için eğlenceli olur..Teleski hattı kayak için kırmızı pist düzeyinde olur..Tepe kafe gibi olabilir..
    1900 mt lik zirveye de bir lift/pist planlaması yapılıyor...Özel idareden aldığım bilgi...
    İsim:  IMG_3262.JPG
Görüntüleme: 1396
Büyüklük:  86.6 KB (Kilobyte)
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  
    Konu iynem tarafından (23-09-2016 Saat 14:28 ) değiştirilmiştir.

Friedrich Nietzsche

İsim:  keltepe 1.jpg
Görüntüleme: 1351
Büyüklük:  152.4 KB (Kilobyte)İsim:  keltepe 2.jpg
Görüntüleme: 1418
Büyüklük:  170.1 KB (Kilobyte) 1700 metrelik zirve pekde fena değil..kocaeli kartepeden çok daha iyi olacak bakın görün..keltepe karadeniz ve sibirya kaynaklı yağışlardan pay alabiliyor..diğer dağlara kar yağmadığı zamnlar oraya kar yağdığını görüyoruz...ayrıca uludağ ve karftepe gibi lodos durumlarında yağan kar miktarın erime riski biraz daha iyi...keşke 2000 metrelik tarafa yapılsaydı diyorum pistlerin yükseltisi gereği.lakin yapılan görüntülü ölçümlerde dağın bu yamacının en uygun olduğu saptanmış...yinede bu küçük tepemizde böyle bir kayak merkezi bizleri çok sevindirecek.

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alt liftten telesiyejle çıkılan üst istasyondan alt lifte veya teleskili ikinci piste geçiş yapılabilicek. Yani A harfi şeklinde liftler..Telesiyej hattı kayalık bölgeden geçiyor.yer yer siyah pist özelliğinde olur...Bord için eğlenceli olur..Teleski hattı kayak için kırmızı pist düzeyinde olur..Tepe kafe gibi olabilir..
    1900 mt lik zirveye de bir lift/pist planlaması yapılıyor...Özel idareden aldığım bilgi...

İsim:  IMG_3262.JPG
Görüntüleme: 1396
Büyüklük:  86.6 KB (Kilobyte)
    Böyle kağıt üzerinde kalmaz değilmi😀
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

İstanbul dan yaklaşık 4 saat uzaklıkta, açıldıktan sona ziyaret etmek boynumuzun borcudur

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul dan yaklaşık 4 saat uzaklıkta, açıldıktan sona ziyaret etmek boynumuzun borcudur
    Bu vesileyle bir türlü gerçekleşmeyen Safranbolu toplantısını da yaparız

Alıntı Seyirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle kağıt üzerinde kalmaz değilmi😀
    Yok hocam, şu anda çalışıyorlar...Ben bir türlü dağa çıkamadım..Çıkınca resimleri paylaşırım..
    İnşallah Yıldıztepe ile aynı kaderi paylaşmaz..

Friedrich Nietzsche

Keltepe ile ilgili bir gelişme varmı İynem
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler