Karabük Kayak Merkezine Kavuşuyor - Sayfa 4
Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
66 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Karabük Kayak Merkezine Kavuşuyor

Standart Cevap: Karabük Kayak Merkezine Kavuşuyor

Çok güzel bir video olmuş çok beğendim. İmkan buldukça tesisin gelişim sürecini bizlere gösterirseniz mükemmel olur.Kayak merkezine gidiş yolunda Karaağaç köyüne kadar asfalt atılmış fakat pistlerin sadece 1 tanesinin hazırlandığından dolayı bu yıl açılması zor görünüyor.

Alıntı gucur33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir video olmuş çok beğendim. İmkan buldukça tesisin gelişim sürecini bizlere gösterirseniz mükemmel olur.Kayak merkezine gidiş yolunda Karaağaç köyüne kadar asfalt atılmış fakat pistlerin sadece 1 tanesinin hazırlandığından dolayı bu yıl açılması zor görünüyor.
    Ben en çok Karaağaç'ı nasıl geçeceklerini merak ediyorum...Köy içi çok dar..kış koşullarında otobüs geçemez..
    Ayrıca Pirinçlik'te ki yol ayırımından sonra eski Karaağaç yolunun da genişletme çalışmaları bitti..Asfaltlaması kaldı..Tesise gidiş gelişi bu yoldan yapacaklarmış..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Bu yıl açılmasını çok istiyordum.Yaz boyunca ne yaptılar çok merak ediyorum.Pazar günü kar da yağınca bırakırlar seneye kalır.Bomboş geçirilmiş koca bir yaz...

Dün motorla yapılmakta olan kayak merkezine çıktım..Şubat ortası için durum vahim di.....

İsim:  IMG_6092.jpg
Görüntüleme: 384
Büyüklük:  547.3 KB (Kilobyte)
    Burası alt istasyon...Tatlı bir lodos esiyordu..2 haf önce buralara gelmek kar yüzünden imkansızdı..Üst tarafta kar vardı ama motorla daha yukarı çıkamadım..Sanırım göremediğim üst pistte helva kıvamında kar var..Şehirden o taraf görünüyor..

İsim:  IMG_6096.jpg
Görüntüleme: 365
Büyüklük:  531.7 KB (Kilobyte)
    Ama kar yok değil

İsim:  IMG_6102.JPG
Görüntüleme: 374
Büyüklük:  354.5 KB (Kilobyte)
    Bu hafta sonu chairlift ücretsizdi

İsim:  IMG_6104.jpg
Görüntüleme: 368
Büyüklük:  564.1 KB (Kilobyte)

Son gördüğümden beri değişen ne derseniz..Elektrik hattı döşenmiş..Günübirlik Tesisler inşaatı bitmiş...

Friedrich Nietzsche

hava beyle guzelken bitirselermis keske... de kar yoksa tesis olsa kac yazar...

3 Mart Cumartesi günü doğa sporları kulübü olarak keltepe zirveye tırmanış yaptık.Lodoslu ılık bir gün ve kar yağışı bakımından kötü bir yıla rağmen orman yolunda 1500 metre rakım üzerinde 40-50 cm kar vardı. Benim fikrime göre kayak merkezini pist olarak iyi, güneşe karşı konumu açısından kötü bir yere yaptılar. Ama bu kar yağışı olarak çok kötü kışa bakarak konuşmak tamamen doğru olmayabilir.Kar ezme araçlarının karın erime süresine etkisi olabilir. İyi bir kışta bakılması gerekir.

ezilen kar daha zor erir dogru ama ezmek icin de biraz kar lazim...

Alıntı gucur33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 Mart Cumartesi günü doğa sporları kulübü olarak keltepe zirveye tırmanış yaptık.Lodoslu ılık bir gün ve kar yağışı bakımından kötü bir yıla rağmen orman yolunda 1500 metre rakım üzerinde 40-50 cm kar vardı. Benim fikrime göre kayak merkezini pist olarak iyi, güneşe karşı konumu açısından kötü bir yere yaptılar. Ama bu kar yağışı olarak çok kötü kışa bakarak konuşmak tamamen doğru olmayabilir.Kar ezme araçlarının karın erime süresine etkisi olabilir. İyi bir kışta bakılması gerekir.
    bizlerde yıllardır kdz.ereğli dağcılık gurubu olarak keltepenin her yerinden iner çıkarız...projeyi il duyduğumda sevindim.en azından kartepe seviyesinde bir küçük kayak merkezimiz olacak diye .
    LAKİN .pist yapılan yerin zirvesi 1700metre ve kuzey doğu yamacına bakmakta olduğunu görünce üzüldüm..niyemi asıl zirve 2000 metre ve yanında küçük zirve 1950 metre var arasında ise küçük bir vadi. işte bu bölge gerçek keltepe potansiyelini verebilirdi.uzun pistler olacak bir tepe değil 800metrelik ve 1200metrelik pistlere evsahipliği yapabilir.buda bizlere yeterdi (dağın potansiyeli bu sonuçta)
    bizler ne desek boş..pist açan şöför amcayı oraya koymuşlar demişlerki aşağıya doğru kayak pisti aç.(adam hayatında hiç kayak pisti görmemiş ne diyelim. kervan yolda düzelir Atasözümüz varya..ne kadar dopğru söylenmiş değilmi) ne diyelim bekleyip göreceğiz.

Kayak merkezinden haber var mı? Bu sene açıyo muyuz @iynem

Bu gün itibari ile kayak tesisinin akibeti belirsiz....
    En önemli nedeni de hükümetin tüm yatırım ödemelerini durdurması.
    Şu anda Tesisin mekanik işleri bitmek üzere..Elektrik kablolarını çekip sandalyeleri taktıkları an müteahit firmanın işi bitiyor..Bu da 15 gün içinde olur diyorlar...
    Sorun pistin düzenlenmesi ( büyük kayalıkların dinamit ile yıkımı gerekiyor), kayak tesisine çıkan yolun rehabilite edilmesi, vs, vs... Bu işler İl Özel idarenin üstündeymiş..
    Ayrıca mevcut valinin buraya sıcak bakmaması da işleri yavaşlatıyor..
    Özel idareye gelen ödeneğin büyük kısmı köylere asfalt yol yapımına gidiyormuş....Ki sanırım şimdi onlar da durmuştur...

Aslında kışın tesisin mekaniklerini çalıştırsalar Bordcular için hiç bir engel yok...Zaten pistte kaymıyoruz ki

Şimdilik durum bu....

İsim:  IMG_6981.jpg
Görüntüleme: 232
Büyüklük:  517.3 KB (Kilobyte)

İsim:  IMG_6983.jpg
Görüntüleme: 228
Büyüklük:  507.2 KB (Kilobyte)

İsim:  IMG_6984.jpg
Görüntüleme: 247
Büyüklük:  508.9 KB (Kilobyte)

Friedrich Nietzsche

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler