Kask Takma Zorunluluğu
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
39 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kask Takma Zorunluluğu

Standart Kask Takma Zorunluluğu

Geçen hafta arkadaslarım Erciyes'e gittiler.2 görevlinin aralarında konusurkenki sohbete kulak misafiri olmuşlar.Konu özetle kasksız kimsenin piste çıkmasına izin vermilmeyeceği yönündeymiş.
    Böyle bir kural gerçekten var mı ? Bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.
    Karsiyaka

Standart Cevap: Kask Takma Zorunluluğu

Henüz duymadım ama çok güzel bir gelişme

Alıntı emresen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta arkadaslarım Erciyes'e gittiler.2 görevlinin aralarında konusurkenki sohbete kulak misafiri olmuşlar.Konu özetle kasksız kimsenin piste çıkmasına izin vermilmeyeceği yönündeymiş.
    Böyle bir kural gerçekten var mı ? Bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.
    canını sevenin takması lazım. bakınız schumaher ( kask taktığı halde komada )

Ara sıra bereyle kaymaya niyetlensem de bugüne kadar hiç kasksız kaymadım. 3 sene önce Palandöken'de kayarken sert zemin üzerinde nefesimi kesecek kadar tehlikeli bir düşüş geçirdim ve canımı kurtaran kafamdaki kask oldu. Zorunluluk hissetmeden -arabada emniyet kemeri takmak gibi- bireysel olarak alınması gereken bir tedbirdir kask takmak.
    SkateBanana candır...

Benim görüşüm kesinlikle zorunlu olmalıdır. Hatta yayaların piste çıkması da kesinlikle yasaklanmalıdır.(örn.Beceren pisti)
    Bu konu o kadar önemli ki kişilerin bireysel olarak önlem almaları beklenmemelidir. Pistleri işletenlerin ağır sorumluluğu ve yaptırımı olmalıdır.

Hiçbir spor veya etkinlik insan sağlığından önemli değildir. Bugüne kadar az sayıda kaza yaşanmış olmasını mucize olarak görüyorum..

Yaptığımız spor gerçekten çok keyifli ancak bir o kadar da risklidir. Siz kendinize max seviyede güveniyor olsanız bile birçok dış etken tarafından çok zor durum düşürülebilirsiniz. Benim başıma gelenlerin birkaçı:
    - Düşen birine yardımcı olmak için durduğumuzda başka birinin, her ikimizide biçerek ayaklarımızı yerden kesmesi
    - Tutyelinde telesiyejde oturup güneşli havada tepeye çıkarken, direkten kopan kocaman buz parçasının omuzuma düşmesi
    - Teleski ile yukarıya çıkarken (Karinna veya İtalyan) ani gerilme sonucu sırtüstü düşen birçok kişi gördüm
    - Telesiyej sırasında beklerken, arkadan gelenlerin hızlı gelip bütün sırayı devirmesi vb.

Sonuç olarak zorunlu olması büyük isabet olacaktır. Herkese kazasız ve keyifli günler dilerim..

Kask bizim olmazsa olmazımızdır. Geçmişte de üye ve ziyaretçilerimizi bilgilendirmek için konuyu çok konuştuk. Konuşmaya da devam edelim arkadaşlar, yaptığımız iş gerçekten çok zevkli ama bir o kadar da riskli

http://www.kartutkusu.com/forum/show...highlight=kask

Alıntı emresen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sezon Erciyes Kayak merkezinde kask takma zorunluluğu getirildi. Kasksız olanlar liftlere alınmayacakmış.
    İsim:  ercy.JPG
Görüntüleme: 1553
Büyüklük:  133.3 KB (Kilobyte)

Facebook ta da bu mesajı paylaşmıştım. Kask takmak zorunlu olmalı. Kayakçı ve Snowboard cu güvenliği derneği kurup baskılar arttırılmalı.
    Snowboard larımız ve kayaklarımızın yan çelikleri sert çarptığında giyotin gibi keskin oluyor.
    Bu konuda benim şahsen yaşadığım ve sitemizdeki üyelerin de yaşadığı bir çok vaka var.

Kayak/Bord riskli spordur..
    Bunun gereği olan güvenlik donanımları yeri geldiğinde hayat kurtarır..
    Zaten ömründe bir kez ihtiyaç duyarsın...
    O zaman da "İYİ Kİ " dersin...
    "KEŞKE" dememek için kask takın..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

avrupa'da da var... guzel bir yasak; tebrik ederim... lakin ki yayalara ve acemilere nasil uygulanacak bilemedim...

Sayfa 1/4 123 ... SonSon