Kayak takimi alirken nerlere dikkat etmeli
Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak takimi alirken nerlere dikkat etmeli

Standart Kayak takimi alirken nerlere dikkat etmeli

Arkadaşlar ben ileri seviye kaya takımı alacağım ama kafam karıştı
    blizzard power kayak ve 90 tecnıca ayakkabı
    veya volkl ritim 75 ve 90 darbella ayakkabı

bunları tavsiye edermisiniz veya öeriniz varmı

Standart Cevap: Kayak takimi alirken nerlere dikkat etmeli

On piste, all mountain, off-piste? Hangi tür daha çok tercih ediyorsunuz?

her fırsata pist dışına çıkmayı ve dik yamaçtan kaymayı seviyorum tabi kar durumuna göre ama %60 70 pistte oluyor

Alıntı jayjay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her fırsata pist dışına çıkmayı ve dik yamaçtan kaymayı seviyorum tabi kar durumuna göre ama %60 70 pistte oluyor
    O zaman all mountain tarzı bir kayak bakacağız.

Seviyeniz nedir peki? Kaç senedir kayıyorsunuz? Kendinizi iyi bir kayakçı olarak görüyor musunuz?

seviyem orta ile ileri seviyesi arasında 6 yıldır kayak yapıyorum ve bu sene artık kendi takımımı alayım dedim kiralıklar ile artık pek randıman alamıyorum o yüzden araştırmaya girdim ama kafam karıştı atomic ve head satanlar blizzard dan uzak dur diyor blizzard satan head den uzak dur diyor sonra wolkl satanda diğerlerini ve ne gibi bir özellik olamsı gerekir

Alıntı jayjay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seviyem orta ile ileri seviyesi arasında 6 yıldır kayak yapıyorum ve bu sene artık kendi takımımı alayım dedim kiralıklar ile artık pek randıman alamıyorum o yüzden araştırmaya girdim ama kafam karıştı atomic ve head satanlar blizzard dan uzak dur diyor blizzard satan head den uzak dur diyor sonra wolkl satanda diğerlerini ve ne gibi bir özellik olamsı gerekir
    Şimdi tabiki herkes birbirini kötülüyor malesef. Bu bizim memleketin sorunu. Ben senin yerinde olsam ingilizcen varsa, almayı düşündüğün kayak modeli ile ilgili internette yorum arardım. KAyak modelinin adını ve review yazarak bilgi edinebilirsin. Ben de sana bir kayak bakayım bu arada.

teşekkürler

Seviyenin üzerinde kayak almamanı tavsiye ederim....Benim kayaklar Salomon crossmax W12 ...O sırada mağazada W8, W10 vardı. Almışken en babası olsun demiştim...Performansımın çoğunu kayakları yavaşlatmaya harcıyorum En iyisini değil en uygununu bulmanı öneririm..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Jayjay,

Rossignol Experince 84 CA TPX modelini önerebilirim. Seviye olarak 4 üzerinden 3 yani Advanced seviye bir kayaktır. %50 Pist %50 Freeride (Pist dışı, bolkar)

Aynı modelin TPX yerine OPEN modeli var ancak sana önermem. Aradaki fark, TPX'de bağlamalarını botun büyüklüğüne göre ileri geri ayarlayabilirsin. Başka bir bot ölçüsü ile kullanabilirsin. Mesela ileride kayaklarını rahatça satabilirsin. Ancak OPEN modelinde bağlamalar kayağa delikler açılarak monte ediliyor. Yani geri dönüşü yok. Bunu ileri derecedeki kayakçılara tavsiye ediyorlar.

Kayak ayakkabısı olarak da bu kayaklar için 120 Flex iyi gibi görünüyor.

Aslında seviyeni iyi söylediğin için Experience 88 (Expert 4. seviye) serileri de düşünülebilir ancak Türkiye'de şu an mevcut değil sanırım.

Sen %60-70 pist demişsin ama o oranlardaki Experince serisi Intermediate yani 2. seviye oluyor. O da sana gelmez.

Vaktim olunca diğer markalar hakkında da bilgi vereceğim.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ilgi ve alakanız için

Sayfa 1/3 123 SonSon