[22-28 Ocak 2016] 5 Gece 6 Gün Bansko'ya Gidiyoruz. - Sayfa 11
Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon
113 sonuçtan 101 ile 110 arası

Konu: [22-28 Ocak 2016] 5 Gece 6 Gün Bansko'ya Gidiyoruz.

Standart Cevap: [22-28 Ocak 2016] 5 Gece 6 Gün Bansko'ya Gidiyoruz.

Lanet olsun yine imrendim..Her sene, her sene imren nereye varacak bunun sonu
    Jasend hava soğuk mu? Mont giymezdin de
    Bol resim lütfen...Bakması bile keyif veriyor...
    İyi eğlenceler...
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi eğlenceler...
    İynem sen daha sezonu açamadın biliyorum inşallah martta bi yerlerde sezon kapanışı yaparız birlikte
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

CemKa, jasend'a emre'nin yokluğunu aratmayayım dedim.
    Gittik geldik kısa bir özet geçip gideceklere biraz fikir vereyim.
    Omttur'un otobüs saatleri çok uygun öncelikle bunu belirteyim; Kadıköy'den 20:00 Bansko'dan 10:00. Pazarcık'tan otoyola bağlantı yapılmış galiba artık Plovdiv'in içinden geçilmeden Bansko'ya gidiliyor. İlk gün sabah 09:00 gibi otele vardık. Kısa bir kahvaltıdan sonra piste çıktık. Skipass tek gün 58 leva 5 günlük akırsanız 10leva avantajınız oluyor. 10levadan daha büyük artısı her sabah skipass kuyruğuna girmiyorsunuz. Sabah 08:30'da gondolada olununca kuyruk çok olmuyor. Sabah piste çıkarsanız saat 11:00'e kadar ezilmiş pistlerde keyif alarak kayabilirsiniz. Yalnız yer yer buzlanmalar var buna dikkat etmek gerekir. Snowpark 27 ocak'ta açıldı. Pistler 11:00'den sonra bozuluyor ve çok kalabalık oluyor, bununla birlikte telesiyejlerde sıra beklenmiyor. Yukarıdaki pistlerde ve Bansko'ya dönüş yolunda kimsenin size çarpmaması ve sizin kimseye çarpmadan otele dönmeniz büyük şans. Telesiyejle yukarı çıkarken pistleri izlerseniz bunu daha iyi anlayacaksınız. Gün sonunda happy end barda bira içip eğlenmek keyifli.
    Biz Penguins, Euphoria(2 kere) ve Victoria'da yemek yedik ve buraları beğendik. Işıkların oradaki mexanada yediğimiz yemek bu sefer güzel değildi orayı bu yıl tavsiye etmem. Bears'ta da yemekler güzelmiş oteldeki başka misafirlerden duydum. Yemek sonrası Lions bar, Amigo, Flash dans club ve Jack's House gidilebilecek yerler.
    Perun Lodge otel snowboardcular için fena değil kayakçılar için kötü. Çünkü kayak ayakkabısı ve kayaklarla gondolya yürümek eziyet. Gondolanın orada dolap kiralamanız gerekir. Ben otel servisini beklerim derseniz sabah gelirsiniz ama happy end barda oturursanız sonra servis bulamazsınız. Otelin kahvaltısı geçen seneki Royal Towersa kıyasla daha iyiydi. Odada ısıtma merkezi sistemdi, bu sayede elektrikli ısıtıcının gürültüsünden kurtuluyorsunuz. Bununla birlikte oda diğer otele göre daha küçüktü ve bazı odalarda mutfak yoktu. Son eksisi olarak saç kurutma makinesi ihtiyacı olan arkadaşlarımıza bu hizmet verilmedi.
    Sonuç olarak bolkar yoktu ama biz bu turumuzdan oldukça keyif aldık. Uludağ ve Kartalkaya'daki oteller bu fiyatları çektikçe, Bansko'ya olan ilgi her yıl daha da artacaktır. Otobüsle yol çok uzun sürüyor ve sömestrde Bansko çok kalabalık oluyor. Benim tercihim sömestrde artık başka yerlere gitmekten yana. Son olarak tatili beraber geçirdiğimiz tüm üyelerimize bu keyifli zamanlar için teşekkür ediyorum.
    Not: umuts kendini niye tanıtmadın? jersey giyen, kartutkusu boyun askısı olan ya da telsizi olan birine kendini tanıtman yeterliydi. Hepimiz böyle tanıştık, çekinmene hiç gerek yok, sonraki tatillerde görüşmek üzere...

Özet için teşekkür ederim.
    Bir iki ekleme yapmak istiyorum.
    Trakya otobanı bitirildi. Böylece sınırdan Sofia'ya kadar otoban var. Eskiden Ploviten itibaren otoban başlıyordu. Ama eskiden de plovdiv şehir merkezine girmeden çevre yoldan otobana bağlanıp pazarcık üzeriden Bansko'ya ulaşıyordu yol. Tabi birkaç km uzuyordu yol. O yüzden tur şirketleri plovdiv içinden geçmeyi tercih etmiş olabilir daha önce.
    Dediğine katılıyorum 11 e kadar süper pistler var. Sonradan bozuluyor evet. Ama benim şahsi tercihim. 13:00 a kadar yukarlarda platoda şiligarnikte bınderitsa da takılmak. Sonrasında Gondolun ortasında bulunan Chalin Valog liftinde 15-16 pistlerinde kaymak. Orası ortada olduğu için genelde tercih edilmiyor. Halbuki çok zevkli bir pist. özellikle siyah pist çok dink Tombadan daha korkotucu ama kısa.
    Kesinlikle yukarıdaki kalabalık orda olmuyor. O yüzden pist bozulmuyor ve sıra beklemiyorsun. Üstelik rüzgarlı dönemlerde orası kesinlikle hiç rüzgar almıyor. Tavsiye ederim orasını. Gizli cennet gibi
    Yarıyıl tatilinde evet Türklerin istilasına uğruyor son 1-2 yıldır. Gerçekten biri birine çarptığında %90 Türk çıkıyor malesef.
    Yarıyıl tatili dışında gitmek en mantıklısı. Ama yatıyılda gitmeyi düşünüyorsanız özellikle özel araç ile gidecekseniz Botovets kayak merkezine gidin. Türk yok hiç yoktan.
    En büyük avantajı sınırdan sonra 250 km full otoban. ve otobandan çıkınca sadedece 25-30 km sonra kayak merkezinde oluyorsun.
    Borovetsin pistleri belki Bansko kadar uzun olmaya bilir. Ama orası da çok büyük bir tesis ve snowpark kesinlikle Bansko kadar uyduruk değil.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Alıntı capeside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CemKa, jasend'a emre'nin yokluğunu aratmayayım dedim.
    Gittik geldik kısa bir özet geçip gideceklere biraz fikir vereyim.
    Omttur'un otobüs saatleri çok uygun öncelikle bunu belirteyim; Kadıköy'den 20:00 Bansko'dan 10:00. Pazarcık'tan otoyola bağlantı yapılmış galiba artık Plovdiv'in içinden geçilmeden Bansko'ya gidiliyor. İlk gün sabah 09:00 gibi otele vardık. Kısa bir kahvaltıdan sonra piste çıktık. Skipass tek gün 58 leva 5 günlük akırsanız 10leva avantajınız oluyor. 10levadan daha büyük artısı her sabah skipass kuyruğuna girmiyorsunuz. Sabah 08:30'da gondolada olununca kuyruk çok olmuyor. Sabah piste çıkarsanız saat 11:00'e kadar ezilmiş pistlerde keyif alarak kayabilirsiniz. Yalnız yer yer buzlanmalar var buna dikkat etmek gerekir. Snowpark 27 ocak'ta açıldı. Pistler 11:00'den sonra bozuluyor ve çok kalabalık oluyor, bununla birlikte telesiyejlerde sıra beklenmiyor. Yukarıdaki pistlerde ve Bansko'ya dönüş yolunda kimsenin size çarpmaması ve sizin kimseye çarpmadan otele dönmeniz büyük şans. Telesiyejle yukarı çıkarken pistleri izlerseniz bunu daha iyi anlayacaksınız. Gün sonunda happy end barda bira içip eğlenmek keyifli.
    Biz Penguins, Euphoria(2 kere) ve Victoria'da yemek yedik ve buraları beğendik. Işıkların oradaki mexanada yediğimiz yemek bu sefer güzel değildi orayı bu yıl tavsiye etmem. Bears'ta da yemekler güzelmiş oteldeki başka misafirlerden duydum. Yemek sonrası Lions bar, Amigo, Flash dans club ve Jack's House gidilebilecek yerler.
    Perun Lodge otel snowboardcular için fena değil kayakçılar için kötü. Çünkü kayak ayakkabısı ve kayaklarla gondolya yürümek eziyet. Gondolanın orada dolap kiralamanız gerekir. Ben otel servisini beklerim derseniz sabah gelirsiniz ama happy end barda oturursanız sonra servis bulamazsınız. Otelin kahvaltısı geçen seneki Royal Towersa kıyasla daha iyiydi. Odada ısıtma merkezi sistemdi, bu sayede elektrikli ısıtıcının gürültüsünden kurtuluyorsunuz. Bununla birlikte oda diğer otele göre daha küçüktü ve bazı odalarda mutfak yoktu. Son eksisi olarak saç kurutma makinesi ihtiyacı olan arkadaşlarımıza bu hizmet verilmedi.
    Sonuç olarak bolkar yoktu ama biz bu turumuzdan oldukça keyif aldık. Uludağ ve Kartalkaya'daki oteller bu fiyatları çektikçe, Bansko'ya olan ilgi her yıl daha da artacaktır. Otobüsle yol çok uzun sürüyor ve sömestrde Bansko çok kalabalık oluyor. Benim tercihim sömestrde artık başka yerlere gitmekten yana. Son olarak tatili beraber geçirdiğimiz tüm üyelerimize bu keyifli zamanlar için teşekkür ediyorum.
    Not: umuts kendini niye tanıtmadın? jersey giyen, kartutkusu boyun askısı olan ya da telsizi olan birine kendini tanıtman yeterliydi. Hepimiz böyle tanıştık, çekinmene hiç gerek yok, sonraki tatillerde görüşmek üzere...
    Kısa özet buysa tamamını düşünemiyorum.[emoji16] işin şakası aynen capaside'ın dediği gibi...Keyifli bir hafta oldu.Anlam katan herkese teşekkürler[emoji106][emoji106]

''Edep sahibi yediği tokadın sahibini aramaz, sebebini arar...''

''libtech attack banana 2013''
    ''gnu mutant''
    ''thirty two prion ft''

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi eğlenceler...
    çok soğuktu valla donduk sonrasında da hasta olduk zaten [emoji3]

Alıntı westblue26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa özet buysa tamamını düşünemiyorum.[emoji16]
    Ahahaaa hakkaten kaçırmışım o kısmı

Alıntı jasend Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok soğuktu valla donduk sonrasında da hasta olduk zaten [emoji3]
    Tekrar geçmiş olsun, siz kayın ben oturucam demişsinya işte onu duyduğumda içim cız etti

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahahaaa hakkaten kaçırmışım o kısmı

Tekrar geçmiş olsun, siz kayın ben oturucam demişsinya işte onu duyduğumda içim cız etti
    haha ilk defa böyle bir cümle kurdum zoruma gitti valla

westblue dereyi geçmeden önce paçaları sıvarken ki enstantane [emoji473][emoji3][emoji85]

Alıntı jasend Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

westblue dereyi geçmeden önce paçaları sıvarken ki enstantane [emoji473][emoji3][emoji85]
    Dereyi geçerken Vol.2

İsim:  IMG_5957.jpg
Görüntüleme: 687
Büyüklük:  476.9 KB (Kilobyte)İsim:  IMG_5958.jpg
Görüntüleme: 680
Büyüklük:  481.1 KB (Kilobyte)

''Edep sahibi yediği tokadın sahibini aramaz, sebebini arar...''

''libtech attack banana 2013''
    ''gnu mutant''
    ''thirty two prion ft''

Alıntı westblue26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dereyi geçerken Vol.2

İsim:  IMG_5957.jpg
Görüntüleme: 687
Büyüklük:  476.9 KB (Kilobyte)İsim:  IMG_5958.jpg
Görüntüleme: 680
Büyüklük:  481.1 KB (Kilobyte)
    tünelin ucu ... bir yere çıktı gelmeyinn dememe kalmadı [emoji23][emoji23][emoji473]

Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon

Bu Konudaki Etiketler