Kayak Merkezlerindeki 10 Telesiyej denetlendi hepsi "UYGUNSUZ" çıktı
Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak Merkezlerindeki 10 Telesiyej denetlendi hepsi "UYGUNSUZ" çıktı

Unhappy Kayak Merkezlerindeki 10 Telesiyej denetlendi hepsi "UYGUNSUZ" çıktı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı teleferik ve telesiyejleri mercek altına aldı. Bakanlık gelen şikâyetler üzerine bazı telesiyejleri denetledi

İsim:  1074368_620x410.jpg
Görüntüleme: 616
Büyüklük:  57.5 KB (Kilobyte)
    Bu yılın ilk çeyreğinde denetlenen 10 telesiyejin tümü uygunsuz bulundu. Bunun üzerine bakanlık, ülkedeki tüm teleferik ve telesiyejleri denetleme kararı aldı. Program dahilinde Ankara, Artvin, Bursa, Giresun ve İstanbul’daki teleferikler de denetimden geçecek. Ülke genelinde 86 teleferik ve telesiyej olduğu belirtilirken, uygunsuz bulunanlardan 6’sının Bursa Uludağ’daki telesiyejler olduğu öğrenildi.

AĞIRLIK KAYAK TURİZMİNDE

Bakanlık yetkilileri, kış aylarında zaman zaman vatandaşların soğukta telesiyejlerde mahsur kaldığını hatırlatarak “Bu alana yönelik denetimlere yoğunlaştık. İlk denetimlerde tüm teleferiklerin uygunsuz bulunması kaygı yaratmasın. Çünkü denetimlere şikâyet olanlardan başlamıştık. O nedenle uygunsuzluk oranı yüksek çıktı” dedi. Denetimde ağırlığın kayak turizminde olacağı da belirtildi. Yetkililer, uygunsuz bulunan teleferiklerin faaliyetlerinin durdurulduğunu ve sıkıntıların giderilmesi için süre verildiğini kaydederken, “Hayati risk içermeyen aykırılık varsa 3 bin TL, hayati risk içeren güvensizlik tespitindeyse 15 bin TL ile 50 bin TL arasında para cezası uygulanıyor” diye konuştu.

ANAHTAR KELİMELER
    DENİZ ÇİÇEK,
    Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı,
    teleferik ve telesiyej,
    kayak turizmi

Kaynak : http://www.haberturk.com/gundem/habe...uygunsuz-cikti

Standart Cevap: Kayak Merkezlerindeki 10 Telesiyej denetlendi hepsi "UYGUNSUZ" çıktı

Dilerim uygun olmayan sistemler gelecek sezona düzeltilir
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Standart Cevap: Kayak Merkezlerindeki 10 Telesiyej denetlendi hepsi "UYGUNSUZ" çıktı

işin kolayına kaç....3000 lira yok 50.000 lira ceza kesecek..sonra?
    Aynı aletlere yine biz bineceğiz....Devlet erkanının bu kolaycılığı beni öldürüyor....
    Örneğin sen hatalı virajı düzeltme, onlarca insan ölsün...Sonra önüne 50 km tabelası koy ...Oldu ...Düzeldi şimdi değil mi!.. Akan sudan testiyi doldurayım hesabı tabelanın arkasına da radarı yerleştir...Kes cezayı...Peki radar gidince?..yol aynı yol...Akşam millet yine oradan buradan uçsun...ama ben uçmayın dedim
    Hatalıysa virajın, kavşağın bir sürü mühendisin var...yap hesabı eğimi düzelt, görüşü rahatlat falan filan...geçici değil kalıcı çözüm, alt yapıyı çözmek esas olmalı...
    Eski veya hatalı telesiyeji saptadın mı? ver teşviği teknolojisi yenilensin..hatası varsa çözüm üretin, vatandaş ortada kalmasın....
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı aletlere yine biz bineceğiz....Devlet erkanının bu kolaycılığı beni öldürüyor....
    Örneğin sen hatalı virajı düzeltme, onlarca insan ölsün...Sonra önüne 50 km tabelası koy ...Oldu ...Düzeldi şimdi değil mi!.. Akan sudan testiyi doldurayım hesabı tabelanın arkasına da radarı yerleştir...Kes cezayı...Peki radar gidince?..yol aynı yol...Akşam millet yine oradan buradan uçsun...ama ben uçmayın dedim
    Hatalıysa virajın, kavşağın bir sürü mühendisin var...yap hesabı eğimi düzelt, görüşü rahatlat falan filan...geçici değil kalıcı çözüm, alt yapıyı çözmek esas olmalı...
    Eski veya hatalı telesiyeji saptadın mı? ver teşviği teknolojisi yenilensin..hatası varsa çözüm üretin, vatandaş ortada kalmasın....
    Noktasına virgülüne kadar katılıyorum,çok net bir özet olmuş her konuda böyleyiz işte
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Alıntı Seyirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Noktasına virgülüne kadar katılıyorum,çok net bir özet olmuş her konuda böyleyiz işte
    Amma atar yapmışım

Friedrich Nietzsche

Amma atar yapmışım
    Doğru ama
    Ayrıca şu yaz sezonunda tüm kayak merkezleri eksiklerini giderseler gelecek sezona hazır olarak girseler fenamı olur Kayak merkezleride kazanır ziyaretçilerde kazanır
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Yurduntepe de kışın deneme yapan biriyle konuştum. Orta lift geçişinde ve aşağıda bir noktada gereğinden fazla düzlük varmış...kayaklarla yürüyecek hale gelmişler...İnşallah yeni tesis kambur doğmaz...sarıkamışda da 8. pist tarafına geçiş eziyet oluyordu
    Burada da aynı sorun olmasa bari

Friedrich Nietzsche

Yurduntepe de kışın deneme yapan biriyle konuştum. Orta lift geçişinde ve aşağıda bir noktada gereğinden fazla düzlük varmış...kayaklarla yürüyecek hale gelmişler...
    Sezon sonuna doğru hiç çekilmez böyle yerler ve talepte görmez doğal olarak dediğin gibi ölü doğar dilerim bir çözüm üretirler
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Thumbs up Cevap: Kayak Merkezlerindeki 10 Telesiyej denetlendi hepsi "UYGUNSUZ" çıktı

İynem hocam gerçekten konuyu çok güzel özetlemişsin...
    BoarD_Delüsü
    12/12/1984 A Rh(+)

Alıntı BoarD Delüsü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İynem hocam gerçekten konuyu çok güzel özetlemişsin...
    Aha radara girdik

Friedrich Nietzsche

Sayfa 1/2 12 SonSon