Yıllardır kayak yapıyorum, snowboard denemek istiyorum. bu haftasonu kartalkaya
Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yıllardır kayak yapıyorum, snowboard denemek istiyorum. bu haftasonu kartalkaya

Standart Yıllardır kayak yapıyorum, snowboard denemek istiyorum. bu haftasonu kartalkaya

merhaba
    uzun yıllardır iyi kötü kayak yapıyorum.
    bir süre ara vermiştim. geçenlerde kartalkaya da kaydım.

acemi arkadaşlarımla beraber gidince tek başıma kaymak sıktı biraz. öyle olunca madem bende acemi olayım ve board deneyeyim diyorum.

şimdi bana yardımcı olmanızı rica edeceğim sevgili arkadaşlar.

nerden kiralamalıyım boardu, hangi videoları, yazıları okumalıyım, tavsiyeleriniz nelerdir?

bu haftasonu gitmeyi planlıyorum kartalkayaya. orada olacak arkadaşlar varsa tanışabiliriz. hangi pisti kullanmam konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim. dorukkaya mı kartal mı?

ve her türlü öneriye açığım.

son olarak hala hangi ayağım önde olmalı karar veremedim

kartalkaya da snowboard dersi almalıyı mıyım sizce? tavsiye edebileceğiniz hoca var mı?

Standart Cevap: Yıllardır kayak yapıyorum, snowboard denemek istiyorum. bu haftasonu kartalkaya

Bende 1 yıl kayak yapıp sonra snowboard a başlamıştım, iyiki de öyle yapmışım diyorum

İlk önce Kartalkaya ya gitmekte kararlı mısınız ?

Eğer öyle ise arabaylamı yoksa turlamı gideceksiniz ?

Kartalkaya da kiralama fiyatları diğer kayak merkezlerine göre biraz daha pahallıdır.

Yinede geçen haftalarda gittiğimde kayak merkezinde snowboard kiralarının 50 , 60 TL gibi olduğunu hatırlıyorum.

Eğer araba ile gidecekseniz dağ yolundan da kiralama yapabilirsiniz. Benim tavsiyem en azından bir kaç saatlik ders alarak güne başlamanız.

Tekniğinizin doğru oturması açısından bu çok önemli. Yani yemeyin içmeyin ama mutlaka ders alın

http://www.kartutkusu.com/forum/show...Videolar%C4%B1

Ayak konusu ile ilgili aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

http://www.kartutkusu.com/forum/show...si-olmal%C4%B1

http://www.kartutkusu.com/forum/show...-m%C4%B1/page7

Standart Cevap: Yıllardır kayak yapıyorum, snowboard denemek istiyorum. bu haftasonu kartalkaya

Pazar günü Kartal da olacağım...O tarafta olursan Jersey den tanırsın..
    Otelde bord kirası 60 tl...Yoldan alırsan 35 e veriyorlar..
    Kartal orta çanak pistinde sandalye ile çıkıldığından bord öğrenimi için uygun ama dönüşler için biraz dik kalır..
    Topuk parmak çalışabilirsin...Sonrasında teleski ile çıkacak hale gelirsen tepe kafede dönüş çalışabilirsin..
    Şu topiğide incelemeni öneririm:
    http://www.kartutkusu.com/forum/show...r&goto=newpost
    Konu iynem tarafından (13-01-2015 Saat 09:42 ) değiştirilmiştir.
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı wanted0000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi bana yardımcı olmanızı rica edeceğim sevgili arkadaşlar.

ve her türlü öneriye açığım.

kartalkaya da snowboard dersi almalıyı mıyım sizce? tavsiye edebileceğiniz hoca var mı?
    mutlaka ders al bence
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 1 yıl kayak yapıp sonra snowboard a başlamıştım, iyiki de öyle yapmışım diyorum

İlk önce Kartalkaya ya gitmekte kararlı mısınız ?

Eğer öyle ise arabaylamı yoksa turlamı gideceksiniz ?

Kartalkaya da kiralama fiyatları diğer kayak merkezlerine göre biraz daha pahallıdır.

Yinede geçen haftalarda gittiğimde kayak merkezinde snowboard kiralarının 50 , 60 TL gibi olduğunu hatırlıyorum.

Eğer araba ile gidecekseniz dağ yolundan da kiralama yapabilirsiniz. Benim tavsiyem en azından bir kaç saatlik ders alarak güne başlamanız.

Tekniğinizin doğru oturması açısından bu çok önemli. Yani yemeyin içmeyin ama mutlaka ders alın

http://www.kartutkusu.com/forum/show...Videolar%C4%B1

Ayak konusu ile ilgili aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

http://www.kartutkusu.com/forum/show...si-olmal%C4%B1

http://www.kartutkusu.com/forum/show...-m%C4%B1/page7

Bolu ya yakın yaşadığım için kartalkaya'yı düşündüm. kartepe'ye de gidebilirim ancak haftasonu çok kalabalık olur düşüncesi ile mantıklı gelmedi. sizin fikriniz nedir? iki yer de km olarak aynı bana. 90-100 km.

Arabayla gideceğim. 2 hafta önce de arabayla gitmiştim kartalkayaya.

dağ yolunda kiralamak dediğiniz gibi mantıklı. esenler ve penguentepe isim olarak bildiğim var. siz hangisinden kiralamamı tavsiye edersiniz?

dağ yolu ucuz olduğu için dağ yolundan kiralarım. ancak arabadaki kişi sayısı artarsa mecbur yukardan kiralayacağım.

ders almak aklıma geldi ancak kartakaya konusunda çok acemiyim. yani kimden alınır nasıl alınır kaç paradır hiç bilmiyorum. tavsiyeniz var mı?

bahsettiğiniz linkleri inceleyeceğim. ayak olarak duck +9-9 düşünüyorum. hem hangi ayağımının önde olacağını tecrübe etmiş olurum hem de iki ayağımı da geliştiririm diyerekten. sizin tavsiyeniz var mı?

teşekkürler

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazar günü Kartal da olacağım...O tarafta olursan Jersey den tanırsın..
    Otelde bord kirası 60 tl...Yoldan alırsan 35 e veriyorlar..
    Kartal orta çanak pistinde sandalye ile çıkıldığından bord öğrenimi için uygun ama dönüşler için biraz dik kalır..
    Topuk parmak çalışabilirsin...Sonrasında teleski ile çıkacak hale gelirsen tepe kafede dönüş çalışabilirsin..
    Şu topiğide incelemeni öneririm:
    http://www.kartutkusu.com/forum/show...r&goto=newpost
    teşekkür ederim umarım tanışma fırsatımız olur. günübirlik gideceğim. belki 2 gün de gidebilirim cumartesi parzar.

siz nerden kiralamamı önerirsiniz? otel mi yol mu? yoldan kiralamak için hangi firmayı tavsiye edersiniz?

kartal a geçen gittiğimde günürbirlik tarafından giriş yapmak falan baya meşakkatli olmuştu. ordan kiralasak ne gibi avantajımız olur fikriniz var mı? kartalkaya konusunda acemiyim daha 1 kez gittim o nedenle yabancılık çektim.

orta çanak pistine çıkabilirim diye düşünüyorum biraz alışmadan sonra. başlığı inceleyeceğim tşkler.

ders almam konusundaki fikriniz nediR?

Alıntı Seyirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mutlaka ders al bence
    kartalkayada hangi hocadan nasıl ders alınır hiç bir fikrim yok. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı aramızda? hangi hocadan almalıyım, kişi sayısı, ücret vs gibi. çünkü grup halinde olunca hoca ilgilenemez pek bir anlamı kalmaz. nasıl oluyor bu işler hiç bilmiyorum.

merhaba
    Board kiralama konusunda penguen tepe 40 liradan başlıyor. orası dorukkaya pistleri ile anlaşmalı orayı tercih ederseniz, dorukkaya pistlerinde bir miktar indirim sağlıyorlar.hafta içi 120 yerine 100 lira hafta sonu fiyatlarını bilmiyorum. Yavuk kayak evi var yine yol üzerinde orada boardlar 25 liradan başlıyor. genelde 2-3 yıllık boardlar orada yada daha eski. Yavuk kayak evinde araç üstü bagajıda vardı geçen sene, kiralama yapanlara ücretsiz veriyorlar. arabada kalabalık olursanız oda önemli oluyor. orasıda kartal otelle anlaşmalı. haftasonu 100, hafta içi 70 liraya kartalkaya bölgesinde skipass sağlıyorlar.

ders ücretleride genelde saatlik 100 liradan başlıyor. bende 2 sene kayak yaptıktan sonra boarda geçmiştim. dorukkaya pistinde ders alanları izleyerek öğrenmiştim. kayak yapan birinin board u öğrenmesi çok daha kolay oluyor.

Alıntı enginyavas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba
    Board kiralama konusunda penguen tepe 40 liradan başlıyor. orası dorukkaya pistleri ile anlaşmalı orayı tercih ederseniz, dorukkaya pistlerinde bir miktar indirim sağlıyorlar.hafta içi 120 yerine 100 lira hafta sonu fiyatlarını bilmiyorum. Yavuk kayak evi var yine yol üzerinde orada boardlar 25 liradan başlıyor. genelde 2-3 yıllık boardlar orada yada daha eski. Yavuk kayak evinde araç üstü bagajıda vardı geçen sene, kiralama yapanlara ücretsiz veriyorlar. arabada kalabalık olursanız oda önemli oluyor. orasıda kartal otelle anlaşmalı. haftasonu 100, hafta içi 70 liraya kartalkaya bölgesinde skipass sağlıyorlar.

ders ücretleride genelde saatlik 100 liradan başlıyor. bende 2 sene kayak yaptıktan sonra boarda geçmiştim. dorukkaya pistinde ders alanları izleyerek öğrenmiştim. kayak yapan birinin board u öğrenmesi çok daha kolay oluyor.

Verdiğiniz bilgiler çok iyi. Sağolun
    Sizden öğrendiklerim: amatör olduğum için penguentepeden 40 liraya kiralamama gerek yok. Eski olsun zaten amatörüm.
    Ders almama pek gerek yok sanırım. Haksız mıyım? Eğer hoca iyi niyetli değilse param direkt boşa gidebilir diye düşünüyorum. Her türlü manipüle edebilir beni.

Ben geçen kartaldan yarım günlük skipass 50 ye aldım. 2 ocak cuma.

Yavuk kayak evi fiyatları uygun ve araç üstü bagaj avantajı var.

Bir de şey sorcam biz 3 kişi ders alsak 3x100 tl mi vereceğiz? Fiyatlar neye göre?

Ve hala ayak açılarıma karar veremedim.

Sayfa 1/3 123 SonSon