Yeni Snowboard'a Başlayan biri İçin Teknikler..
Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yeni Snowboard'a Başlayan biri İçin Teknikler..

Standart Yeni Snowboard'a Başlayan biri İçin Teknikler..

Merhaba Arkadaşlar Bursada oturuyorum 23 yaşındayım ve daha önce hic kayak veya snowboard yapmayı denemedim.. Bu halimden utanıp arkadaşlar ile dağa çıkıp bir deneyelim dedik 4 kişi gittik ve 3 u kayak aldı birisi biliyordu zaten onlara öğretti onlar eğlendiler vs. ben bildiğiniz ızdırap çektim başta hiç gidemiyordum sonrasında oradaki hocalardan ders alanları izleyenlerek topuklar yamaca paralel şekilde inmeye başladım bunu biraz kaptım sonra o şekilde inerken sağa sola gitmeye başladım hep o pozisyonda.. bir iki keresinde düz bir şekilde inmeyi denedim ama board biraz gittikten sonra kara saplandı ve takla attım. şimdi kaynaklara bakıyorum j dönüş c dönüş vs ama hepsi ingilizce biraz anlıyorum ama teknik olaram tam ne yapmam gerektigimi anlayamadım..

Simdi sizden ricam ben neye nasıl bir şekilde çalışmalıyım her hafta sonu dağa çıkıp pratik yapmak istiyorum.
    izlediğim kadarı ile ilk olarak skating öğrenmem gerekiyor birde parmak ucunda dengemi sağlayamıyorum parmak ucunda duck pozisyonu calışacağım.

Dönüşler için tam olarak ne yapmam gerekiyor j dönüsü c dönüşü ben kollarımı cevirip boardı döndürüyorum buda yanlış
    imiş. bilen arkadaşlar bana teknik olarak bilgi verebilirmi ? Birde hangi pist öğrenmeye en uygun.

Ben dün o kadar çok düştüm ki anlatamam bu kadar düşmüşken de bu işin peşini asla bırakmam.. Tavsiyeleriniz ve yardımlarınız boşa gitmeyecek şimdiden çok teşekkür ederim.

Standart Cevap: Yeni Snowboard'a Başlayan biri İçin Teknikler..

gordugun okudugun herseyi unut once bi relax. hepimiz ayni yollardan geçtik en iyi ogrenme yontemi arkadaslar. Bursadasin racoon riders tayfasi var onlari bul her hafta sonu dagdalar youtube da snowboard training diye arat ilk topuk ve burun frene calis ama bunu surekli yapma biraz topuk fren biraz donus biraz burun fren seklinde yoksa ayni kaslari calismaktan pert olursun duserken elini yere koyma bilegi kirma ihtimali var arkaya dustugubde geri takla atar gibi yat one dustugunde kollari guard yap elleri kullanma
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Yılda 20 gün kayma fırsatı bulabilen biri için dağda zaman değerlidir ... Bu durumda bir arkadaşından tüm gününü sana ayırmasını istemek de biraz zordur ... ben maddi durumunuzu bilmemekle birlikte ders almanızı tavsiye edeceğim ... benimle birlikte zirveye çıkabilecek birine tekniğini ilerletmesi için severek yardımcı olabilirim ama bunun için önce birkaç ders almalısınız ... grup halinde ders alarak ücreti daha ekonomik hale getirmek mümkün ... Bunun dışında düşmek ve oturmak Snowboard yaparken çok sık başına gelebilecek bir durum buna alışsan iyi olur ... şahsen ben snowboard yapmaya başladiktan 4 yıl sonra sezonu düşmeden tamamlamaya başlamıştım ... yani uzun bir yola baş koymuş durumdasın ... snowrock arkadaşımızın dediği gibi eğitim videolarını seyretmek faydalı oluyor ki ben hala seyrediyorum ... sürekli fren yapmak ve aynı yöne kaymak gün sonunda ağrılara neden olacaktır ... mental olarak fren yapmadan topuk ve burun basarak kaymaya hazır olmalısınız ... ve önce düşmeyi öğrenmenizi öneririm zira sakatlanma riski yüksek bir spordur özellikle ellerinden ... ama insan bir kere keyif almaya başlayınca bir daha bırakamıyor işte
    Konu Bombadillo tarafından (04-01-2015 Saat 22:12 ) değiştirilmiştir.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

bu arada yeni ogrenenlerin en cok yaptigi hata dusmekten korkmak. Dusmekten korkma boardu cevir asagi dogru kay ve dus. Dusmeyi gor duserken nasil dusmen gerektigini de. yeni baslayanlari izle dusmekten korktuklari icin dusmeyecekleri durumda bile kendilerini yere atiyorlar

ben düşmeyi bayağı bir tecrübe ettim hemde bayagı bayagı ilk başta ellerimi koyuyordum refleks olarak, bileklerimin acıdığını fark edince ilk olarak popo bel ve sırta yaymaya başladım yükü ama bu beni bayağı bir yoruyor.. grup dersleri demişsiniz bu faydalı olabilirse seve seve katılırım.. Bu tecrübe edinmelerimde ister benim gibi yeni öğrenmek isteyen isterse tecrübeli arkadaşlar bana katılabilir.. birlikten kuvvet doğar ayrıca genelde hatun ile birlikte çıkmaktayım dağa sevgilisi ile gelebilecek arkadaşlar ile mangal vs tarzı eğlenceli organizasyonlar da yapıla bilir..

Sormak istediklerim şu şekilde...
    1- Grup derslerin de faydalı olabilecek tavsiye edebileceğiniz bir öğretmen veya kurum...
    2- Kaç grup dersi almam lazım ki bana faydalı olsun ?
    2- Becerenin orası çok kalabalık daha tenha, rahat rahat çalışabileceğim bir eğitim pisti var mı ?

Ya önce kendi grubunu oluşturur ve bir hoca bulursunuz yada önce bir hoca bulur ve durumunu anlatırsın ve o seni bir gruba dahil eder ... genelde kayak evleri hocaları tanırlar ve iletişim bilgilerine sahiptirler .... kayağını kiraladığın yere danışırsan yardımcı olurlar ... genelde hocalar boş vakitlerinde otel lobilerinde olurlar ... egitim pistini hoca ile belirlersiniz ama bana soracak olursan 2. bölgede kırkgözler pisti çok güzel bir eğitim pistidir ... genelde hocalar ilk dersi saçma sapan yürüme hareketleri göstererek geçirmeyi çok severler grup olarak bundan kurtulmanın bir yolu bulunabilir mi bilmiyorum ama sen daha önce deneyimin olduğundan bahsederek bireysel olarak bunu aşabilirsin ... genelde bir saat ders alır ve günün kalanını öğrendiklerini geliştirerek geçirirsin ... ertesi gün hoca senin ilerleyişine göre karar verir ... ne kadar ders alacağına senden daha iyi kimse karar veremez ... ben 4 dersten sonrasını kendim halledebileceğime karar vermiştim ... 12-15 ocak arası 4 gün Karina Otel de olacağım ... kartutkusu boyun bağı takıyorum ... karşılaşırsak elimden geleni yaparım ... bu topic den veya özel mesaj dan yazabilirsin ... başarılar dilerim !..
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Cevaplar için teşekkür ederim

Merak ettiğim bir şey daha var.. snowprofessor de ayakları kullanınız diyor bazı videolar omuzlarınızı kullanınız diyor.. Hangisi doğru olandır ? Ayaklar ise benim anladığım kadarı ile ilk önce ön ayağa hangi tarafa dönülecekse baskı yapılıp sonrasında arka ayak ile dengeleyin diyor araya diz falan karışıyor pek anlayamadım biri bana bunu anlatsın lütfen..

sol on kaydigini dusunursek saga donmek icin buruna sola donmek icin topuga basarak ayaklari kullanirsin ama ayni zamanda vucudun agirligini kullanarak yon verirsin saga dogru giderken sola kirmak icinde arka ayaginla guc uygularsın harekete gore kullanacagin kisim degisiyor yine tekrar ediyorum bu kadar detaya inme adim adim calis once topuk fren burun fren ve donuslere calis sen zaten çalıştıkça goreceksin bi arkadaştan da yardim alarak yanlislarini duzeltebilirsin buradan yazmayla tam tarifi yapmak mumkun degil omuz kullanildigini ilk defa duyuyorum belki bi harekette kullaniliyor olabilir

Alıntı snowrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sol on kaydigini dusunursek saga donmek icin buruna sola donmek icin topuga basarak ayaklari kullanirsin ama ayni zamanda vucudun agirligini kullanarak yon verirsin saga dogru giderken sola kirmak icinde arka ayaginla guc uygularsın harekete gore kullanacagin kisim degisiyor yine tekrar ediyorum bu kadar detaya inme adim adim calis once topuk fren burun fren ve donuslere calis sen zaten çalıştıkça goreceksin bi arkadaştan da yardim alarak yanlislarini duzeltebilirsin buradan yazmayla tam tarifi yapmak mumkun degil omuz kullanildigini ilk defa duyuyorum belki bi harekette kullaniliyor olabilir
    cevap için teşekkür ederim hafif hafif kavradım ama boardı dondurmek icin ellerimi vucudumu kullanıyordum bunun yanlış oldluğunu okudum oyüzden dogrusunu azıcıkta olsa anlamak istedim ki o şekilde deneyeyim .

Sayfa 1/2 12 SonSon