Bel fıtığı olduğu halde snowboard yapan? - Sayfa 3
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Bel fıtığı olduğu halde snowboard yapan?

Standart Cevap: Bel fıtığı olduğu halde snowboard yapan?

Alıntı jasend Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayakmı snowboardmu dersen kadim bir tartışmayı başlatmış olursun tabiki snowboarda başla asla pişman olmazsın
    Senin gibi gizli gizli kayakları sevip okşayan beyefendi bir boardcudan hiç beklenmedik bir cuvap.. cık cık cık
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Alıntı Korayzy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında snowboarda ruhen daha yakınım kayağa nazaran. Endişelerimin sebebi de o. Düşmeli bir spor. Elime ve belime koruyucu almayı düşünüyorum Decathlondan.
    Neyse 19 saat kadar daha sabredeyim.
    http://www.kartutkusu.com/forum/show...m&goto=newpost
    Korayzy hoşgeldin bu konu başlığınada bekleriz
    ( kardişim konu başlığını kopyalıyorum abuk subuk şeyler çıkıyo bi akıl virin )
    Konu Seyirci tarafından (12-01-2015 Saat 02:08 ) değiştirilmiştir.
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

bi deneme yaptım doğal olarak olmadı
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Sağ diz de yırtık , belde de fıtık var ; ağrılarını hissteme eşiğine bağlı sanırım . Ben yapıyorum , ama fazla zorlamamak lazım . Hayatta zevk aldığınız şeylerden bu kadar kolay vaz geçmeyin.

Alıntı Korayzy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bu konu için üye oldum.
    Benim de bir iki haftadır belimde bir ağrı mevcut. Kireçlenme olduğundan şüpheleniyorum, kötüsünü aklıma getirmiyorum. Yarın doktor randevum mevcut.
    Korayzy, ne yaptın...ne dedi doktorun..
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Selamlar,

Doktor böbrek ve halk arasında kireçlenme denilen şeyden şüphe etmişti. Biraz önce görüştük. Böbreklerde bir problem yokmuş. Belde de iki yerde fıtık başlangıcı varmış. (Eskiden de vardı) Bunların birinde de kıkırdakta bir yırtılma mevcutmuş. "Ağrıyı da muhtemelen bu yapıyordur" dedi. Voltaren hap ve bir merhem vermişti. "Bittiğinde tekrar görüşelim eğer ağrıda azalma olursa, bazı hareketler de verir, devam ederiz, değişme yoksa, fizik tedaviden destek alırız" dedi.

"Kayağa gidebilir miyim" dedim."Gidebilirsin dedi. Ağrı da cumartesiden itibaren azalmaya başladı.
    Rahat rahat kayarım. Ağrırsa da, hapımı içerim diye düşünüyorum.

Dün vize başvurusu da yaptım. Sanırım önümde bir engel kalmadı. Bundan sonrası vücudun kapasitesine bağlı sanırım.

İlgilenen herkese teşekkür ederim.

bel fıtığının tedavisinde ki ilk savunmanız spor yapmak olmalı

arkadaşlar bende de bel fıtığı başlangıcı var napıcam bilemiyorum. Ameliyat olmak da istemiyorum. İnternetten araştırdım ameliyatsız çözümleri kinezi terapi diye birşey gördüm sanırım rusya da varmış ama ülkemizde de varmış bir kaç senedir. Daha önce bu yöntemi deneyen varmı?
    Konu oliver_han tarafından (14-01-2019 Saat 10:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: reklam

Alıntı maxiimuss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende de bel fıtığı başlangıcı var napıcam bilemiyorum. Ameliyat olmak da istemiyorum. İnternetten araştırdım ameliyatsız çözümleri kinezi terapi diye birşey gördüm sanırım rusya da varmış ama ülkemizde de varmış bir kaç senedir. Daha önce bu yöntemi deneyen varmı?

Merhaba, bana bundan 12 sene önce lisenin başlarındayken bel fıtığı başlangıcı teşisi konulmuştu. O dönemden önce ve o dönem esnasında basketbol oynuyordum ancak lisedeyken daha ağır antrenmanlar yapmaya başlamıştım buyük ihtimalle o dönemdeki düşmelerimin sonucuydu buda. sonrasında 14 gün boyunca fizik tedavi gördüm. O dönem beni baya rahatlatmıştı. Sonrasında lise 3 de snowboarda başladım ve hala devam ediyorum. Benim bildiğim kadarıyla zaten bel fıtığını kolay kolay ameliyat etmiyorlar, kaldıki sizde de başlangıç aşamasındaymış. Nacizane bu süreçte yaşadıklarım ve öğrendiklerimden tavsiyem şu olacak; hayatınızda düzenli spora yer verin, ağır belinizi zorlayacak hareketlerden kaçının,belinizi kuvvetlendirecek egzersizler yapın. ben ne zaman spordan uzaklaşsam uzun süreli oturmalarımda oluşan bel ağrım artar. Düzenli spor yaptığım zamanlarda ağrı sıfıra yaklaşır. Herkeste bu işlemeyebilir belki ama bende işe yarayan bu olmuştu. Birde oturup kalkarken, yere eğilip birşey alacakken vs belden değil dizleri kırarak dizden kuvvet almak gerçekten çok önemli bir nokta.
    Snowboardda belim beni hiç zorlamadı şimdiye kadar ama belkide bu benm snowboarda karşı olan heycanımın hep zirvede oluşundan olabilir İnsan zamanla bununla yaşamayı öğrenip hayatına bunu adapte ettiğinde sanırım sorunlar azalıyor
    Sağlıklı günler dilerim.
    Konu oliver_han tarafından (14-01-2019 Saat 10:41 ) değiştirilmiştir. Sebep: reklam

Alıntı maxiimuss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağlam bir koruma giyerek, özellikle sırt-omurga veya tüm üst vücut, spora devam edebilirsiniz... ancak, nihai kararı doktorunuz verecektir bu 1... fizik tedavi sonrası size verilen egzersizleri gündelik hayatınızda da sürdürüp kaslarınızı sürekli güçlü tutmalısınız bu 2... kinezi terapi ağrılarınızı azaltır azaltmasına fakat fıtığınızı tamamen ortadan kaldırmaz... ağrı azaldığında yeterince dikkatli olmazsanız, ters bir harekette daha ciddi sakatlanırsınız bu da 3... hepsi bir bütün olarak değerlendirilirse birlikte daha çok işe yararlar... ilk sırada olan doktorunuz ile başlayınız...

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Bu Konudaki Etiketler