Hangi Wax kullanılmalı - Sayfa 2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası

Konu: Hangi Wax kullanılmalı

Standart Cevap: Hangi Wax kullanılmalı

Mantar firca da wax in onemli bir kismidir unutmayin

Ben tel ve plastik firca kullanmiyorum, at kili firca her isimi goruyor.

Mengene almak sart, dogal sartlarda ideal wax yapilamaz.
    Kayak :Dynastar 8800 Legend - Atomic Race D2 SL 165 - Atomic Race D2 GS 186
    Bağlama :Dynastar Legend - Atomic Race 614 - Atomic Race 614
    Ayakkabı:Fischer Viron Soma 95 - Atomic Redster Pro 130
    Baton :Fischer RC4 Carbon - Atomic Race

Standart Cevap: Hangi Wax kullanılmalı

Alıntı fdrrkmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mantar firca da wax in onemli bir kismidir unutmayin

Ben tel ve plastik firca kullanmiyorum, at kili firca her isimi goruyor.

Mengene almak sart, dogal sartlarda ideal wax yapilamaz.
    kayak veya bortun kaymasını engelleyecek bir şey kesinlikle lazım... hoş ülkemizde bu amaca yönelik üretilmiş mengeneyi zor bulursunuz... belki marintek veya karspor gibi wax bayiliği olan yerlerde vardır ve fiyatı da muhtemelen baya yüksektir... bu arada hesaplı ve pratik bir çözüm olarak standart mini boy masa mengenesi de kullanılabilir... benim kayaklar birazcık uzun olduğu için üç mengeneyle sabitlemekteyim... ancak iki mengene de hemen herkesin işini görecektir... tabi malzemeye temas edecek noktalara kauçuk takviyesi yapmayı ihmal etmeyin...

bunun yanında kenar çeliklerinin üzerini kağıt bant ile kapatabilirsiniz... kağıt bant olması önemli yoksa çeliklerden bantın yapışkanını temizlemek zorunda kalırsınız, daha kötü olur... kağıt bant kullanırsanız; her wax uygulamasında çeliklerin de temizlenmesi gereği de ortadan kalkar...

ayrıca wax yapılacak masanın üstüne ve mümkünse çevresindeki geniş alana hırdavatçılarda hışırlı örtü diye geçen malzemeyi serin ki zeminleri de perişan etmeyin...

eğer düzenli ve birden fazla ekipmana wax atmayı planlıyorsanız; standart el fırçası yerine dönen fırçalardan da tercih edilebilir... hatta arkadaşlar birleşip bakım ekipmanı alırsa; bu iş için üretilmiş iyi ekipmanları cüzi bir meblağa toparlarsınız...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12