10-19 Ocak 2015 İsviçreden İtalya sınırına kadar Fransa Güney Alpler
Sayfa 1/8 123 ... SonSon
72 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 10-19 Ocak 2015 İsviçreden İtalya sınırına kadar Fransa Güney Alpler

Standart 10-19 Ocak 2015 İsviçreden İtalya sınırına kadar Fransa Güney Alpler

hello mello

ben ve board delüsü 10-19 ocak arası isviçre cenevreye iniş yapıp araç kiralayarak italya sınırına kadar fransa güney alplerde kayacağız. 15'inde Finlandiya'dan Hakan katılacak. Güzergahımızda Champery, Chamonix, Flaine, Val d'lsere, Meribel, Courchevel, Val Thorens, Alpe'd Huez, Tignes, Les Deux Alpes vs vs var. Spontone olacak nereye gideceğimize sabah nasıl uyandığımıza göre karar vereceğiz. Yani rota yolda belirecek. Kaybolmayı göze alan arkadaşları bekleriz

hell yeah!

İsim:  snowboarding-french-alps-banner-1050x400.jpg
Görüntüleme: 823
Büyüklük:  94.6 KB (Kilobyte)

İsim:  verbier.jpg
Görüntüleme: 809
Büyüklük:  41.9 KB (Kilobyte)

İsim:  TheBRITS_SamT.jpg
Görüntüleme: 800
Büyüklük:  13.8 KB (Kilobyte)

İsim:  Camill-Armand-Chamonix-Snowboard-Backflip.jpg
Görüntüleme: 770
Büyüklük:  144.8 KB (Kilobyte)

İsim:  Alpine-Elements-snowboarding-holidays-1.jpg
Görüntüleme: 777
Büyüklük:  69.4 KB (Kilobyte)
    Konu snowrock tarafından (15-10-2014 Saat 01:08 ) değiştirilmiştir.
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Standart Cevap: 10-19 Ocak 2015 İsviçreden İtalya sınırına kadar Fransa Güney Alpler

plan guzel... tek soru isareti tarih araligi... o da yaklasik 1.5 saat mesafede yer alan kayak merkezlerinden hangisinde hava guzelse oraya meyletmek suretiyle asilabilir... kolay gele...

Standart Cevap: 10-19 Ocak 2015 İsviçreden İtalya sınırına kadar Fransa Güney Alpler

Maymun iştahlılık demek daha doğru olur.

Ben sizin yerinizde olsam bir tek dağda kalır okulların board grubuna katılır o dağın altını üstüne getirirdim. Grupla kaydığınız zaman hoca sizi bilmediğiniz yerlere götürüyor, sınırlarınızı zorluyor, bir takım yeni hareketler anlatıyor. Gerçekten kış sporu yaptığınızı anlıyorsunuz. Farklı yerlere giderek ne göreceksiniz anlamıyorum. Vakit ve nakit kaybı. Nacizane düşüncem budur.

[QUOTE=snowrock;240512]hello mello

ben ve board delüsü 10-19 ocak arası isviçre cenevreye iniş yapıp araç kiralayarak italya sınırına kadar fransa güney alplerde kayacağız. 15'inde Finlandiya'dan Hakan katılacak. Güzergahımızda Champery, Chamonix, Flaine, Val d'lsere, Meribel, Courchevel, Val Thorens, Alpe'd Huez, Tignes, Les Deux Alpes vs vs var. Spontone olacak nereye gideceğimize sabah nasıl uyandığımıza göre karar vereceğiz. Yani rota yolda belirecek. Kaybolmayı göze alan arkadaşları bekleriz.

Aynende zaman gecmek bilmiyor.ocak gelsede gitsek.Ben cenevreden degilde lyon üzeri varip mont blanc cevresinde snowrock ve board delüsü ile bulusacagiz.Aynen bekleriz

Alıntı bruno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maymun iştahlılık demek daha doğru olur.

Ben sizin yerinizde olsam bir tek dağda kalır okulların board grubuna katılır o dağın altını üstüne getirirdim. Grupla kaydığınız zaman hoca sizi bilmediğiniz yerlere götürüyor, sınırlarınızı zorluyor, bir takım yeni hareketler anlatıyor. Gerçekten kış sporu yaptığınızı anlıyorsunuz. Farklı yerlere giderek ne göreceksiniz anlamıyorum. Vakit ve nakit kaybı. Nacizane düşüncem budur.
    ee evet biraz maymun iştahlıyız o dediğin şeyi 2 sene önce fransa valthorens 3 vadide kımıldamadan kayarak yaptık amaç zaten oradaki bütün tesislerde kaymak değil ki kaymamız zaten mümkün değil tek başına 3 vadiyi bile 1 haftada kayarak bitirememiştik hava şartlarına ve keyfe göre 3-4 tesis yapılabilir. özellikle val d'lesere, les deux alpes, tignes buralar öncelikli tercihimiz olabilir okula katılıp grupla kaymak keyifli olabilir ancak bize pek uymuyor biz biraz daha kafamıza göre takılmak istediğimizden free hareket ediyoruz. ama aklımda güney alplerde bir kaç hafta ileri düzey snowboard eğitimi almak gibi bir fikir ne zamandır var zaten. ESF olabilir.

Fransa'ya gittiğinizi biliyorum. Tecrübeniz olduğu halde böyle göçebe usulü tatil planı yapmış olmanıza şaşdım. Karavan kiralasanız belki daha iyi olacak. Gittiğiniz yerde gecelersiniz. Daha pratik olur. Artık karavan turizmi revaçta.

Gideceğiniz yerlere bakınca bunların hepsinde geçerli olan (ya da çoğunda geçerli) "ski a la carte" isminde bir skipass tarifesinin olduğunu hatırlar gibiyim. Böyle bir arama yapın bakalım ne bulacaksınız. Bari her istasyonda ayrı ayrı ödeme yapmayın.

Alıntı bruno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gideceğiniz yerlere bakınca bunların hepsinde geçerli olan (ya da çoğunda geçerli) "ski a la carte" isminde bir skipass tarifesinin olduğunu hatırlar gibiyim. Böyle bir arama yapın bakalım ne bulacaksınız. Bari her istasyonda ayrı ayrı ödeme yapmayın.
    bruno senin bu alp tecrübelerin hayat kurtarıyor teşekkür ederim, bir inceleyeyim skipass olayını. bir de karavanı aklımıza getirmen çok iyi oldu

olur da meribel e yolumuz düşerse la folie dolce de after skiparty e uğramazsak ayıp etmiş oluruz

La Folie Douce Val d'isere'de de var. Zirveye yakın bir yerde. 14:00 den itibaren club müziği başlıyor 15:00 den itibaren tam azmaca...

Sayfa 1/8 123 ... SonSon