Yeni Dergi MAGMA ile Yenice Ormanları'nda Kamplı Doğa Yürüyüşü / 1-2 Kasım
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Yeni Dergi MAGMA ile Yenice Ormanları'nda Kamplı Doğa Yürüyüşü / 1-2 Kasım

Standart Yeni Dergi MAGMA ile Yenice Ormanları'nda Kamplı Doğa Yürüyüşü / 1-2 Kasım

Muhalif duruşu nedeniyle Atlas Dergisi'nden uzaklaştırılan Özcan Yüksek ve ekibinin kendi imkanlarıyla çıkardığı yeni doğa-keşif-coğrafya dergisi MAGMA, 1-2 Kasım tarihinde okurlarıyla Karabük Yenice Ormanları'nda kamplı doğa yürüyüşü düzenliyor.

1.400 metredeki gölet etrafında kamp kurulacak ve 1.900 metredeki tepeye 12 Km'lik bir doğa yürüyüşü yapılacak. Ertesi gün dönüş yolunda Safranbolu'ya uğramak da var.

Gezinin en güzel kısmı, günümüzün seyyah ve masalcısı Özcan Yüksek'in kamp ateşi etrafında anlatacağı Binbir Gece Masalları olacak.

Daha önce Atlas Dergisi zamanında Uludağ, Toroslar, Nallıhan gibi Anadolu'nun pek çok noktasında kamplar kurulmuş zirve yürüyüşleri yapılmıştı, keyifli ve öğretici geçiyor. Yenice Ormanları da bu dönemde sarı ve kızılın tonlarıyla çok güzeldir. İynem bilir

Özellikle fotoğraf meraklıları için keyifli bir haftasonu olabilir.

https://www.facebook.com/events/1464...4142110542130/

Standart Cevap: Yeni Dergi MAGMA ile Yenice Ormanları'nda Kamplı Doğa Yürüyüşü / 1-2 Kasım

İsim:  keltepe.jpg
Görüntüleme: 911
Büyüklük:  92.9 KB (Kilobyte)
    Eğriova Göleti'nden bahsediyorsun sanırım. Aslında yangın amaçlı oluşturulmuş suni bir gölet ama oldukça büyüktür. ..Manzarası Alp Dağlarındaki göl manzaralarını aratmaz...Arka planda da 1930 mt rakımlı Keltepe var...
    Geçen hafta sonu araba ile gölün aksi istikametinden keltepe nin zirvesine bayağı yaklaşmıştım ama çocuklar orman yolunda sallanmaktan pes edince zirveye yakın iken geri dönmek zorunda kalmıştım
    O tarihlerde yurtdışında olacağımdan katılamam..Ama eminim çok güzel bir aktivite olacaktır..
    Konu iynem tarafından (15-10-2014 Saat 11:20 ) değiştirilmiştir.
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Standart Cevap: Yeni Dergi MAGMA ile Yenice Ormanları'nda Kamplı Doğa Yürüyüşü / 1-2 Kasım

Evet Egriova Goleti. Yuruyus de goletten Keltepe'ye.
    Ben de katilamiyorum malesef, ama keyifli bir aktivite olacagindan katilamasam da arkadaslara duyurmak istedim.

Ayrıca bu zirve planlamada kayak tesisi yapılacak yerler arasında...Dağ yolunda genişletme çalışmaları başladı..Umarım peşine en azından orta vadede tesis yapımı gelir.
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche