Bursada Artık su kayağıda var :) SuKayPARK
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bursada Artık su kayağıda var :) SuKayPARK

Standart Bursada Artık su kayağıda var :) SuKayPARK

Bursa Ovası'nda su kayağı keyfi!

Bursa'nın, merkez Osmangazi İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan su kayağı tesisi sayesinde, Bursalılar Bursa Ovasında su kayağı yapabilecekler.

Yaklaşık 2 ay içinde yapımı tamamlanacak ve dünyada tek örnek olduğu bildirilen tesiste, bu yaz, Türkiye ve Avrupa Kablolu Su Kayağı Şampiyonalarının yapılması planlanıyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, tesisleri inceleme gezisinde yaptığı açıklamada, Bursa'nın, su sporu tesisleri bakımından fakir bir şehir olduğunu söyledi.

Bu açığı kapatmak için yaklaşık 1,5 yıl önce su kayağı tesisini gündeme aldıkları ve çeşitli incelemelerden sonra yapımına başladıklarını belirten Altepe, şöyle konuştu:
    ''Yaptırdığımız su kayağı tesisi, dünyadaki tek örnek. Çünkü bugüne kadar mevcut göletlerin üzerine mekanik tesisat kurulmuş. Biz ise su kayağına uygun gölet yaptık, üzerine de mekanik tesisatı kurduk. Yeraltı kaynaklarından karşıladığımız suyun gölette tutabilmesi için de yaklaşık 32 bin metrekarelik alana yalıtım yapıldı. Mekanik tesisata elektrik bağlantısının yapılmasının ardından, göletimizde tel çekme sistemiyle su kayağı yapılabilecek. Fakat çevre düzenlemesi ve ek tesislerin tamamlanma süresini hesaba katarsak, tesisimiz yaklaşık 2 ay sonra açılacak.''

Altepe, tesislerin, her türlü sosyal ve sportif aktiviteye cevap verecek şekilde tasarlandığına işaret ederek, yer altından tünelle ulaşılabilen göletteki 5 bin metrekarelik adanın, evlilik töreni, toplantı ve çeşitli sosyal aktiviteler için kullanılacağını anlattı.

-''HALKIN YAPABİLECEĞİ BİR SPOR''-
    Su kayağı tesisini Bursa'ya kazandırmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Altepe, şunları söyledi:
    ''Yaklaşık 1,5 milyon YTL'ye mal olan proje, kentimize yeni bir vizyon kazandıracak. Bursa'ya gelenler, hem Uludağ'da kayak hem de bu tesislerde su kayağı yapabilecekler. Ayrıca burada su kayağı yapmak isteyenlerin yanında herhangi bir ekipman getirmesine gerek yok, malzemeleri biz vereceğiz. Zengin sporu olarak bilinen su kayağını, halkın yapabileceği bir spor haline getirmiş bulunuyoruz. Su kayağı bilmeyenlere, öncelikle eğitim havuzunda eğitim verilecek.''

Altepe, aksi bir durum olmadığı sürece tesislerde, yaz mevsimi başında Türkiye, yaz sonunda ise Avrupa Kablolu Su Kayağı Şampiyonalarının yapılacağını kaydederek, ''Bu organizasyon, uluslararası televizyon kanalları vasıtasıyla yurt dışında gösterilecek. Bu sayede, kent ve ülkemizin tanıtımına büyük katkısı olacak'' dedi.
    Hayırlı olsun ;D

Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  
    Murat Çetin 1981 0RH(+) BURSA-ULUDAĞ

Standart Ynt: Artık su kayağı var :)

Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

Standart Ynt: Bursada Artık su kayağıda var :)

bu bana göre çok önemli bir şey ya bursalı olmama rağmen bu honuyu ilk defa duyuyorum ve beni çok heyecanlandırdı ;D ;Dbilgi için çok sağol. acaba bursa'nın neresinde olduğu hakkında bilgin varmı?
    art

Hürriyet- Yunuseli civarlarında çevre yolunun altında

Alıntı murat55516 Nickli Üyeden Alıntı
    Hürriyet- Yunuseli civarlarında çevre yolunun altında
    hadi yaa... 15 dakalık yerde ama daha yeni haberim oluyo kendimi kınıyorum ;D ;D
    art

Bursa da Çukurca Köyü var.o tarafa yakınmış.

adı geçen yere geçenlerde gittim çok güzel bi yer ancak hafta sonu gitmenizi hiç mi hiç tavsiye etmem pazar günü gittim 25dk fln kkuyruk bekliyon şahsen 1de başladık 15-20 dk ders verdiler dersten sonrada sadece 2kere kayabildim:D ayrıca ders için ufak bi parkur gibi bişi yapmışlar oda ii olmuş ayrıca güvenlik bakımından ve malzeme olarakda gayet iiydi kask tır canyeleğidir hepsi wardı fiyatt olarak sukayağı 20 ytl dersli olarak/wakeboard 40 ytl dersli olarak ders aldıktan sonra sadece kaymak +ekipman için yarı fiyatnı veriyosunuz // ancak yakında orda yanda duran turnikeleri işleme sokucaklar tabi bu herkesin eşit sırayla kayması için ii bişi :D ama turnike açılınca fiyatlar artacakmışş /bn gitmeden önce aklımda hiç bi fikir yoktu diodum nolcak bi tane tekne git gel git gel çekçekmi nası wakeboard olcak fln D: die işte cahal lik:D gittiğimde gördüm teleski gibi bişi war :D eline veriolar barı 30km hızla çekio gerisi sana kalmış geliştirmiş kişiler içinde 2tane rampa 2tane de rail gibi bişi war bn ilk gittiğimde mekanı tanımak için kneeboard yaptım da dorusu yapmaya çalıştım:D oturarak böle sıkış böcüş bi hal alıosun öle kayıyosun :D hiç beceremedim D: bi dakine hafta içi gidicem sabahtan dinnç kafayla:D bi wakeboard dersi + sıra beklemeden gsl bi kayış umarım beceririm diyorum çünkü bn wakeboard dan başka bişiydi pek zenk alacağımı sanmıyorum malum snowboard iz bırakıo böle şeylerede teşvik edioo///dipnot: gitmeden önce ağırlık fln çalışın sizi 30km le çeken o bar öyle bi yoruyor ki adamı bnim ertesi gün kollarım ağrıdı :D ayrıca mekan sadece kayanlar için değil çolukk çocuk ailecek gitmeye müsait.
    //kayak spordur  SnowBoard SANAT//

koca yaz geçti bir türlü vakit bulup da gidemedim işten güçten.
    yaz bitmeden gitme hayallerim var.
    acaba ne zamana kadar açık tarih olarak?

Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

müthiş yorucu bir olay sukayağı. çekim için gitmiştik çekimden sora kayalım dedik 6 çıkışımdan sadece 1 inde tam tur atabildim :o sonraki 1 hafta boyunca vücudumdaki bütün kaslarım ağrıdı(karın kaslarım bile) :o gerçekten gitmeden 1 hafta önceden ağırlık çalışmaya başlamak gerek
    art