Kimliksiz uçağa binilir mi ?
Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kimliksiz uçağa binilir mi ?

Standart Kimliksiz uçağa binilir mi ?

Yanınızda kimlik olmadan uçağa binme konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

Sizce kimliksiz uçağa binilir mi ?

Kimliksiz uçağa binilir mi sorusunun yanıtı anladığım kadarıyla EVET

Araştırmalarım sonucu kimliksiz uçağa binilebileceğini öğrendim.

Kimliksiz uçağa binilir mi? Nüfus cüzdansız uçağa binmek mümkün mü? Cevabı yazımızda. Uçak bileti aldınız; ancak bir de baktınız ki yanınızda kimliğimi unutmuşum diyenler.

İlk sorunuz mutlaka "Acaba şimdi ne yapacağım? Kimliksiz uçağa binilir mi?" olacaktır.

Evet kimliksiz uçağa binilir. Ancak bu sadece yurtiçi uçuşları için geçerli.

Yurtiçi uçuş için ise havaalanlarındaki polis noktasına gidip GBT yani Genel Bilgi Toplama bilginizi çıkarttırarak uçağa binebiliyorsunuz.

Yapmanız gereken şey, TC Kimlik Numaranızın bulunduğu banka kartı ya da öğrenci kimliği vb. bir belgeyi polise göstermeniz yeterli. Bu arada bu belgenin üzerinde Adınız - Soyadınızın da bulunması gerekiyor.

Personel Takip Sistemi için kullanılan kurum kimlik kartları ile uçağa binme ihtimaliniz ne yazık ki bulunmuyor.
    Konu Emrah tarafından (24-08-2016 Saat 13:17 ) değiştirilmiştir. Sebep: seo

Standart Cevap: Kimliksiz uçağa binilir mi ?

Hahahahahaa sene 2012, 18 şubat, Sarıkamış'a gidiyoruz... Sabiha'ya yaklaşırken kimliğimi unuttuğumu farkettim almadılar beni uçağa Şişli'ye gidip geri döndüm))) hatırlamıyor musun?

Bundan 15 yıl kadar önce bende Kıbrıs a giderken kimliği evde unutmuştum.

Tabi kimliksiz uçağa binilir mi diye o zamanlar Google dan arama şansı yoktu.

Beni uçağı azcık bekletip kimliğin gelmesini sağlamışlardı saolsunlar

Öğrencilik yılları tabi insanın aklı bir karış havada oluyor :P

Uluslararası uçuş manifesto kuralları gereği Dünyanın hiç bir havaalanından pasaport,kimliğiniz..olmadan uçağa alınmazsınız. (VİP HARİÇ )
    0 RH (+) İstanbul/Ataşehir
    Kayak:Rossignol Zenith9,5Bağlama: Ross.1s20Baton:LEKI Carbon-TS Bot: Head EzOn6.5Kask:Ross.TOXIC2.0

Alıntı Freeskier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uluslararası uçuş manifesto kuralları gereği Dünyanın hiç bir havaalanından pasaport,kimliğiniz..olmadan uçağa alınmazsınız. (VİP HARİÇ )
    Kimliksiz uçağa binilir mi? Bazen evet bazen hayır bu konuda vip durumuna katılıyorum ama bir de şu var.
    Uçağın vaktinde kalkmaması dolayısıyla yapılan teknik bir arıza anonsu sonrası geç kalan vip yolcuların uçağa gelmesi ile birlikte teknik arızanın hemen giderilmiş olması ve kalkış hazırlıklarının son sürat devam etmesi meselesi var...

Bu mesaj çamaşır makinesi ile gönderilmiştir. (hesap makinesi de olabilir) şaka be şaka iPhone 5 Tapatalk ile...

''Edep sahibi yediği tokadın sahibini aramaz, sebebini arar...''

''libtech attack banana 2013''
    ''gnu mutant''
    ''thirty two prion ft''

Alıntı istanblues Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahahahahaa sene 2012, 18 şubat, Sarıkamış'a gidiyoruz... Sabiha'ya yaklaşırken kimliğimi unuttuğumu farkettim almadılar beni uçağa Şişli'ye gidip geri döndüm))) hatırlamıyor musun?
    çok pahalı bir sarıkamış olmuştu senin için
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Alıntı Seyirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok pahalı bir sarıkamış olmuştu senin için
    Taksi ücreti uçak biletinden daha yüksekti ahahahaha

Bu konuyla ilgili gırgır bi anım var.

Bi tarihte Tokat'tan kayınağbim geldi, iş icabı iki gün kalıp dönecek. Otobüsle geldi, uçakla dönecek. Ve fakat nüfus cüzdanını yanına almayı unutmuş. Sadece nüfus cüzdanını mı, bütün cüzdanı... Kimlik namına bir şey yok yani...

Eee, n'apıcaz... Nüfus cüzdanının fotokopisini fakslattık. Elimizde nüfus cüzdanı fotokopisini andıran bi kağıtla doğru alana. Check-in'deki görevliye sorduk, bizi giriş kapısındaki polislere yönlendirdi. Gittim, oradaki yetkili memura durumu anlattım... Tamam dedi. Doooğru check-in'e... Numarayı aldık. Kapıya gittik ki... Konuştuğum yetkili yok...
    - Ya, burada bir memur bey vardı, böyle böyle... Derdimizi anlatmıştık.
    - Ha o mu... Nöbet değişti, gitti o...
    Beş dakika içinde başa gelene bak.

Yeni gelen memur da olmaz, alan yetkilisiyle görüşün dedi. (Belki başka bir sıfat, geçmiş zaman tam hatırlamıyorum... Sonuçta Takım elbiseli, elinde telsiz ciddi bi adam.)

Söylenen yetkiliyi bulduk. Bulduk ama, Nuh diyor, peygamber demiyor. Biz yalvarıyoruz, abi bi fırça bi fırça... Kimliksiz gezilir mi kaç yaşında adamsınız falan... Tamam haklı da, olmuş bir kere... Elimizdeki faksı veriyoruz. Oradaki fotoğrafa falan bakıyor ama bir şey anlaşılması mümkün değil tabii...

Neyse, yalvar yakar izin aldık, kayınağbimi uçağa bindirdim. Atladım arabaya, eve geldim. İki saat geçti mi bilmiyorum kayınağbimden telefon:
    - Abi n'aber? İndin mi?
    - İndim indim, buraya yakın kim var biri beni alabilir mi?
    - Nasıl ya?
    - İstanbul'a indim...

Tokat'ta yoğun sis varmış, sanırım yedek havalimanında da koşullar uygun değil di bilemiyorum artık, uçak İstanbul'a geri gelmiş.

Netice...
    Kimliksiz uçağa binsen de pek bi yararı yok.
    Konu HKN tarafından (13-01-2014 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazım hatası

HKN cok iyi anlatmissin durumu
    Kimliksiz uçağa binilir mi ? Kısmet se evet binilir ve istedigin yere gidilir ama kismet degilse binsende fayda etmiyor.

Alıntı HKN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuyla ilgili gırgır bi anım var.

Bi tarihte Tokat'tan kayınağbim geldi,
    ''Kayınağbim '' valla süper bi tanım olmuş kayınbiraderin büyüğü olsa gerek
    macera dahada süper tabiki
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler