Eğitim şart ama kaymak için ders almak şart mı?
Sayfa 1/22 12311 ... SonSon
212 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Eğitim şart ama kaymak için ders almak şart mı?

Standart Eğitim şart ama kaymak için ders almak şart mı?

tehlikeli bir konu. amacım yeni başlayanları yanlış yönlendirmek değil ama zaten ilk başlarda kira/otel/ski-pass/giysiler/kayaklar/boardlar vs en pahalı sporlardan birine başlarken bir de kayak dersi şart mı?

Kartalkaya ve daa ilk gün.. Arkadaş bizimle ilgilenecek. Otelden çıktık kayakları takmaya çalışırken 45 lerinde bir bayan yaklaştı. "Ders almak ister misiniz?" yoo gerek yok dedim refleks hemen sonra ne kadar dedim. oldukça iyi bir ücretti. ohhaaa dedim ne oluyoruz. Bu kadar mı zor bu iş.

Neyse arkadaşın kar sapanını öğretmesi ile düşe kalka başladım kaymaya. Hep şunu gözlemliyordum. Sabah hoca ile ders yaparken gördüklerim akşam hala aynı hareketleri yapıyorlardı. Ertesi gün yine aynı. Ya adamlar biraz geri, ya ben biraz ileriyim(fiziksel yetenek olarak) ya da hocalar saatine ücret aldığı için bu işi yavaş yavaş ağırdan alıyorlardı.

Ben herşeyi izleyerek öğrendim. dışardan izleyenlerden aldığım tek tavsiye geriye değil öne/bota yaslanmam yönünde olmuştu (istanblues&capeside)

Kayak dersi süreci uzatır mı, yavaşlatır mı, maliyet/fayda durumu... ya da ne derecede şart?

Standart Cevap: Eğitim şart ama kaymak için ders almak şart mı?

Bencede kesinlikle eğitim şart. 0 bilgiyle kayak veya snowboard gerçekten yapılmaz , eğitimden kastım illa dağda bir hocadan ders almak değil gerek internetteki eğitim videolarını izlemek gerekse bilen bir arkadaştan öğrenmek , zaten eğitim videolarını izledikten sonra neyi nasıl yapacağını kafada oturtuyorsun geriye sadece pratik kalıyor
    Konu Pickle tarafından (02-01-2014 Saat 20:41 ) değiştirilmiştir.

İlk baslarken kesinlikle gerekli. Yanlis baslarsaniz yanlis gider ve duzeltmeniz zor olur. Hayatta en zor sey insanlarin aliskanliklarini degistirmektir.

Ben hic ders almadim. Kendimi bildim bileli kayiyorum ama baton kullanmadim senelerce. Kullanmaya basladiktan sonra da cok zorlandim. Bana fazlalik geliyordu. Halbuki batonsuz kayilmaz.

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk baslarken kesinlikle gerekli. Yanlis baslarsaniz yanlis gider ve duzeltmeniz zor olur. Hayatta en zor sey insanlarin aliskanliklarini degistirmektir.

Ben hic ders almadim. Kendimi bildim bileli kayiyorum ama baton kullanmadim senelerce. Kullanmaya basladiktan sonra da cok zorlandim. Bana fazlalik geliyordu. Halbuki batonsuz kayilmaz.
    Sen başlı başına bir ders konususun Mave...

Eğitmen: Bakınız arkadaşlar, ne yaparsanız yapın ancak önünüzden geçen bu toz bulutu içindeki gibi kayak yapmayın!!!

''Edep sahibi yediği tokadın sahibini aramaz, sebebini arar...''

''libtech attack banana 2013''
    ''gnu mutant''
    ''thirty two prion ft''

Alıntı westblue26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen başlı başına bir ders konususun Mave...

Eğitmen: Bakınız arkadaşlar, ne yaparsanız yapın ancak önünüzden geçen bu toz bulutu içindeki gibi kayak yapmayın!!!
    Ahaha, bu hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın. Ben ilkini tercih etmeye çalışıyorum

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahaha, bu hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın. Ben ilkini tercih etmeye çalışıyorum

Eğitim şart öğrencilere toz yutturmak olmaz...

''Edep sahibi yediği tokadın sahibini aramaz, sebebini arar...''

''libtech attack banana 2013''
    ''gnu mutant''
    ''thirty two prion ft''

Alıntı Kayula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tehlikeli bir konu. amacım yeni başlayanları yanlış yönlendirmek değil ama zaten ilk başlarda kira/otel/ski-pass/giysiler/kayaklar/boardlar vs en pahalı sporlardan birine başlarken bir de kayak dersi şart mı?

Kartalkaya ve daa ilk gün.. Arkadaş bizimle ilgilenecek. Otelden çıktık kayakları takmaya çalışırken 45 lerinde bir bayan yaklaştı. "Ders almak ister misiniz?" yoo gerek yok dedim refleks hemen sonra ne kadar dedim. oldukça iyi bir ücretti. ohhaaa dedim ne oluyoruz. Bu kadar mı zor bu iş.

Neyse arkadaşın kar sapanını öğretmesi ile düşe kalka başladım kaymaya. Hep şunu gözlemliyordum. Sabah hoca ile ders yaparken gördüklerim akşam hala aynı hareketleri yapıyorlardı. Ertesi gün yine aynı. Ya adamlar biraz geri, ya ben biraz ileriyim(fiziksel yetenek olarak) ya da hocalar saatine ücret aldığı için bu işi yavaş yavaş ağırdan alıyorlardı.

Ben herşeyi izleyerek öğrendim. dışardan izleyenlerden aldığım tek tavsiye geriye değil öne/bota yaslanmam yönünde olmuştu (istanblues&capeside)

Kayak dersi süreci uzatır mı, yavaşlatır mı, maliyet/fayda durumu... ya da ne derecede şart?
    Sen ders almışsın zaten ilk başta biri öğretmiş sana işin aslı temel eğitimin doğru alınması,tabiki işi uzmanından öğrenmek en doğru yaklaşım daha sonra telafisi mümkün olmayan hatalardan kaçınmak için yapılması gereken budur...
    Örnekleyecek olursak : Hiç eğitim almayan birisinin piste çıktığını düşünün pimi çekilmiş bomba gibi kime patlayacağı belli olmayan tatil için gelenlerin tatilini zehir etmeye aday biri böyle biri ile karşılaşmayı kim ister,bir şeylerden zevk almaya çalışırken diğerlerinide düşünmek gerekir,olanaklarımızın elverdiği ölçüde işi uzmanından öğrenelim diyorum,gerçi kayak veya board ders saatlerini düşündüğümüzde bu çok pahalı gelebiliyor bazen, bu durumda birine kayak-board öğreteceksek eğer sabırlı olmalı- temel tekniği iyice kavratmakta asıl görevimiz olmalı değilmi,hadi sen oldun çık kay !! oradakilere yapılabilecek en büyük kötülük budur bence
    Konu Seyirci tarafından (03-01-2014 Saat 09:46 ) değiştirilmiştir.
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Turkiye'deki egitmen adi altindaki kisiler acaba ne kadar iyi biliyorlar?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Benimde kayak yaptigim donemde ilk piste cikisimda orda egitmenden bir ders almistim.. Ve 1 derste bana sadece kar sapanini ve one yaslanmam gerektigini ogretti.. Evet donmeyi bile ogretmedi , yani bu isi illa ogretmeden ogrenmek isteyen 4-5 derste ogrenebilir yani tatile verdiginiz para carpi 2 . Benim gibi ogrenci olanlar icinde malesef bu durum imkansiz. Ve kesinlikle en dogru kesinlikle kayak ogretmeninden ogrenilir dusuncesi bence yanlis.. Ben ayagimda snowboard varken arkadasa kayak ogretmisligim vardir gecen sene catir catirda kayiyo dogru bi sekilde
    Gnu Pickle 2013
    Union Contact
    Thirty Two Summit

Alıntı Tuni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkiye'deki egitmen adi altindaki kisiler acaba ne kadar iyi biliyorlar?
    Matematik öğretmenin ne kadar matematik biliyorsa kayak öğretmenleri de o kadar kayak bilir. Diplomasız yada yetkisiz kişilerden bahsediyorsanız o kısmını ders almadan önce sorgulamak size kalmış.

Sayfa 1/22 12311 ... SonSon