Eğitim şart ama kaymak için ders almak şart mı? - Sayfa 2
Sayfa 2/22 İlkİlk 123412 ... SonSon
212 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Eğitim şart ama kaymak için ders almak şart mı?

Standart Cevap: Eğitim şart ama kaymak için ders almak şart mı?

Alıntı Ömer.T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani bu isi illa ogretmeden ogrenmek isteyen 4-5 derste ogrenebilir yani tatile verdiginiz para carpi 2 . Benim gibi ogrenci olanlar icinde malesef bu durum imkansiz. Ve kesinlikle en dogru kesinlikle kayak ogretmeninden ogrenilir dusuncesi bence yanlis.. Ben ayagimda snowboard varken arkadasa kayak ogretmisligim vardir gecen sene catir catirda kayiyo dogru bi sekilde
    4-5 derste kayak kaymayı öğrenemezsiniz. Nasıl giyim kıyafet ve kayaklara para ayırıyorsunuz dersler için de bütçe ayarlamanız gerekir. Yoksa boşuna yıllarca para harcarsınız üstüne kayak kaymayı da öğrenemezsiniz (öğrendiğinizi sanırsınız o başka). Kayak sezonu kısa olduğu için kayak dersi almayı 3-4 sezona yaymak lazım. Bir şeyi yapmak istiyorsanız onun için illa para bulursunuz yeterki gerekli olduğuna inanın.

Alıntı bruno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Matematik öğretmenin ne kadar matematik biliyorsa kayak öğretmenleri de o kadar kayak bilir. Diplomasız yada yetkisiz kişilerden bahsediyorsanız o kısmını ders almadan önce sorgulamak size kalmış.
    Su anda Turkiye de 8 tane snowboard ogreticisi var. Ki bunlar daha bir iki yil once ogretici oldu. Yillardir kayak hocalari hatta kayakli kosu ogreticileri board dersleri verdi, sadece diplamalari olduklari icin.
    Hala bir suru snowboard hocasi adi altinda ozellikle uludagdakiler snowboard acilarini hard board gibi tek yon yaptiriyorlar ogrencilerine....
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

4-5 derste kayak kaymayı öğrenemezsiniz. Nasıl giyim kıyafet ve kayaklara para ayırıyorsunuz dersler için de bütçe ayarlamanız gerekir. Yoksa boşuna yıllarca para harcarsınız üstüne kayak kaymayı da öğrenemezsiniz (öğrendiğinizi sanırsınız o başka). Kayak sezonu kısa olduğu için kayak dersi almayı 3-4 sezona yaymak lazım. Bir şeyi yapmak istiyorsanız onun için illa para bulursunuz yeterki gerekli olduğuna inanın.
    Tabiki kendini gelistirmek icin ders alabilirsin ama benim sozum turkiyedeki ogretmenlere hayatinda hic kaymamis ve hic bir bilgisi olmayan insanlari gozleri direk para sekilnde goruyor demek istedigim bu.. Matematik ogretmeninden ornek verecek olursak 2+2 islemini 10 derste anlatmiyorlar sonucta.. Bu arada amacim turkiyedeki butun ogretmenler kotu onlar soyle boyle demek degil eminimki bu isi hakkini vererek yapanlar vardir onlara canimiz feda..
    Gnu Pickle 2013
    Union Contact
    Thirty Two Summit

Alıntı Tuni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su anda Turkiye de 8 tane snowboard ogreticisi var. Ki bunlar daha bir iki yil once ogretici oldu. Yillardir kayak hocalari hatta kayakli kosu ogreticileri board dersleri verdi, sadece diplamalari olduklari icin.
    Hala bir suru snowboard hocasi adi altinda ozellikle uludagdakiler snowboard acilarini hard board gibi tek yon yaptiriyorlar ogrencilerine....

Kayak hocası board hocası diye bir ayrım olmaz. Kayak hocası board dersi de verebiliyorum derse demekki kendisi de öğrenmiş demektir. Sertifikası varsa verir.

Eğitim şart ama saati 100-150 den değil...Saatlik ücretler makul olsa herkes hocadan öğrenmek ister...Kimse zaten kısıtlı olan zamanını birilerine birşeyler öğretmek için harcamayı istemez..
    Lütfen kayak eğitim ders ücretlerini makul bir seviyeye çekin...
    Oteller ile eğiticilerin bu ücretleri nasıl paylaştıklarını bilmiyorum.. Ben 2003 yılında saati 80 tl ye 1 saatte kayakla yana doğru parelel yürüme dersi almıştım...Karsapanının da şeklini gördüm..O kadar. Nasıl dönecem dediğimde baby lifte çık yavaş yavaş deneyerek öğrenirsin dedi hoca
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Kayak hocası board hocası diye bir ayrım olmaz. Kayak hocası board dersi de verebiliyorum derse demekki kendisi de öğrenmiş demektir. Sertifikası varsa verir.
    Kayak hocasinin board hocasi olduguna dagir sertifikasi yok.
    Sadece kayak sertifikasi oldugu icin ders verebiliyorlar. Denek ki egim fakultesi mezunu bir matematik ogretmeni biyoloji dersi verebilir....

Ayrica nasil ayrim olmaz ya. Board la kayak ayni sey mi? O zaman su kayagi hocai da kar kayagi dersi versin. İkisi de kayak...

Alıntı Ömer.T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki kendini gelistirmek icin ders alabilirsin ama benim sozum turkiyedeki ogretmenlere hayatinda hic kaymamis ve hic bir bilgisi olmayan insanlari gozleri direk para sekilnde goruyor demek istedigim bu.. Matematik ogretmeninden ornek verecek olursak 2+2 islemini 10 derste anlatmiyorlar sonucta.. Bu arada amacim turkiyedeki butun ogretmenler kotu onlar soyle boyle demek degil eminimki bu isi hakkini vererek yapanlar vardir onlara canimiz feda..
    Kayak hocaları paralarını bu işlerden kazanır, bu işlerden kazandıkları paralarla ev geçindirir, çocuk okutur. Öğrencisini para gibi görür söylemi ne kadar doğru bilmem. Bedavaya ders verecek hali yok ya da senin istediğin fiyata verecek hali de yok. Bu işlerin bir rayici vardır ona göre verirler. Kayak öğretmek 2+2 işlemini öğretmek değildir.

Alıntı Tuni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayak hocasinin board hocasi olduguna dagir sertifikasi yok.
    Sadece kayak sertifikasi oldugu icin ders verebiliyorlar. Denek ki egim fakultesi mezunu bir matematik ogretmeni biyoloji dersi verebilir....

Ayrica nasil ayrim olmaz ya. Board la kayak ayni sey mi? O zaman su kayagi hocai da kar kayagi dersi versin. İkisi de kayak...
    Kışın kar kayağı dersi verenler yazın ne yapar sanıyorsun? Güneye inip su kayağı dersi verirler. Matematik hocası kendini yetiştirerek biyoloji dersi verebilir. Zaten bu yapılır. Ders vermek teknik bir iştir.

Kışın kar kayağı dersi verenler yazın ne yapar sanıyorsun? Güneye inip su kayağı dersi verirler. Matematik hocası kendini yetiştirerek biyoloji dersi verebilir. Zaten bu yapılır. Ders vermek teknik bir iştir.
    İkisi icin de sertifikasi vardir, verir. Ama kafasina gore vemesi yasal ilarak suc.

Ben erciyes uni de okudum. Ve cevremde bir suru kayak hocasi vardi. Kimi kum ocaklarinda. Kimi zaten meb de ogretmen kimi insaat sektorunde. Genelde kayak hocalarinin ilk isi kayak dersi vernek degil. Genelde ek gelir olarak yapiyorlar bu isi.

Ama yinede bir kayak hocasinin hele ki kayakli kosu hocasinin board dersi vermesine karsiyim ki yasal olarak da vermesi uygun degil. Ama kimse uygulamiyor bu yasalari. Herkes kafasina gore takiliyor.

Bir kimya mezunu bir tutun eksperi bizim ulkemizde sadece akademik unvani profesor diye televizyonlara cikip tıp konularinda beslenme konularida atip tutuyorlar. Karisan da malesef olmuyor.

Hic arastirdin mi bilmem ama turkiye deki anteenorluk kurslari malesef 2 haftadan ibaret ve nerdeyse kursun tamami dadece teori egitimden ibaret.
    3 defa kursa gir. Sonra son bi kursa gir ve egitici ol. Tamam kolay degil zaman isteyen bisey. Ama koskoca 4 yillik beden egiti lisans programini 6 haftaya sigdirdiktan sonra sence ne kadar verimli olur bu kisiler?

Bana meslegini soylermisin? Yaptigin isi. Bu konuda ornek vernek istiyorum...

Bu başlığın konusuna bağlı kalmak lazım. Hocaların kalitesi ya da aldıkları ücretler çok başka bir konu. Eğitim şarttır.

Sayfa 2/22 İlkİlk 123412 ... SonSon