Eğitim şart ama kaymak için ders almak şart mı? - Sayfa 20
Sayfa 20/22 İlkİlk ... 101819202122 SonSon
212 sonuçtan 191 ile 200 arası

Konu: Eğitim şart ama kaymak için ders almak şart mı?

Standart Cevap: Eğitim şart ama kaymak için ders almak şart mı?

Fatih, beni tek yarım kesmiyor ama söyleyim

Iynem hocam bence doktor olarak, ve işin uzmanı olarak versin narkozu güzel bi kafa yapsın Fatih'e, kral gibi kayar, hatta uçar

Bu arada benim stilim şu, kayakları takıyorsun ayağına, pist başına geliyorsun. Kendini bırakıyorsun, kayaklar seni götürüyor zaten hiç bişi yapmana gerek yok. Duracağın zaman zaten bi yerlere çarpıyorsun illa ki

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih, beni tek yarım kesmiyor ama söyleyim

Iynem hocam bence doktor olarak, ve işin uzmanı olarak versin narkozu güzel bi kafa yapsın Fatih'e, kral gibi kayar, hatta uçar

Bu arada benim stilim şu, kayakları takıyorsun ayağına, pist başına geliyorsun. Kendini bırakıyorsun, kayaklar seni götürüyor zaten hiç bişi yapmana gerek yok. Duracağın zaman zaten bi yerlere çarpıyorsun illa ki
    Delikanlı adamı tek yarım neresine yetsin )?beni de genelde 1 tam anca kesiyor biz en iyisi mangal yapalım hocam hem birkaç arkadaşa da faydamız olur[emoji1360][emoji1360]🤣

Anestezi işi sakat [emoji856] iynem hocam mavi dod çantasıyla tam takım gelsin [emoji28][emoji28] Uçalım kayalım derken spontan solunumu kaybedersek lazım olur 🤣

Benim stil seninkinin tam tersi ! O kadar çok fren yapıp dar S ler yapıyorum ki birine çarpsam hissetmeyecek 🤷*♂️[emoji51][emoji51]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dod değil kod pardon

Alıntı fatih_m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uçalım kayalım derken spontan solunumu kaybedersek lazım olur 🤣
    Olmadı değil..Solunumu duran değerli bir arkadaş hala aramızda
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman tırsmaya gerek yok maverick stil için engel kalmadı )

Alıntı fatih_m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman tırsmaya gerek yok maverick stil için engel kalmadı )

Yok hocam, sen yine de sakin sakin slalom ile kayaklarına alış, pistin keyfini çıkar...Carving stilini oturtmaya çalış...Onun verdiği merkezkaç duygusunu aldığında tadından yenmez
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

-25 derecede arama kurtarma hiç komik değil [emoji16][emoji16]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yok hocam, sen yine de sakin sakin slalom ile kayaklarına alış, pistin keyfini çıkar...Carving stilini oturtmaya çalış...Onun verdiği merkezkaç duygusunu aldığında tadından yenmez
    Eyvallah İynem. Carving bir sanat bence. Bakalım ne kadar merkezden kaçabileceğim 🤷*♂️[emoji23] son turların kaydını alacam. Beğenirsem paylaşırım🤣🤣

Konuda öyle sert rüzgarlar esmiş ki ,sıkı giyinip geldim

Arkadaşlar videolar ,vs'ler tabiki çok faydalı olabiliyor.Yanlız alınan dersler esnasında pistte canlı canlı performansa göre tadbik ve uyarılar olduğu için hiç birşey eğitmenden alınan dersin yerini bence tutamaz.

Tavsiye kısmına gelirsek ,bir kayakçı bence mutlaka alacağı dersi neden aldığı çok çok iyi bilmesi ve anında uygulayabilmesi gerekli. Ders alacağı hoca ile baştan seviyesini,yaşadığı sorun ve eksikliği konuşup ne istediğini dersten önce anlatması gerekli.

Peki bir kayakçı minimum kaç ders almalı ve hangi aşamalarda almalı?

1) Kayağa yeni başlayacak bir kişi mutlaka grup dersi alarak ''Kalkma,Yürüme,Kayak takıp sökme,Baton ve işlevi,Kar sapanı ile iniş'' Konularını öğrenmeli.Grup dersi olduğu için sizi fiyat yormayacaktır.Bu şekilde en az o günü pratik yaparak geçirmelisiniz.

2) Eğer ilk dersten sonra en az 10 saat kar sapanı ile kaydıysanız ve hafif hafif kar sapanı ile sağa sola dönebiliyorsanız ikinci dersi almanın vakti gelmiştir.Onu da bireysel ders ile hocanıza orta seviyeye geçmek ve mavi bir pistten geniş dönüşler yaparak paralele geçmek istediğinizi belirtmelisiniz.Kazasız ve sorunsuz bir şekilde artık sağa sola Mavi bir pistten paralel kayabilmeye yavaş yavaş başlayacaksınızdır.

3)Derslere çok para vermek istemeyen bir kişi iseniz Üçüncü dersi 1 yada 2 sezon sonra paralel tekniğinizi yavaş yavaş geliştirdikten sonra almalısınız.Üçüncü aşamada özel ders almanızı ve hocanızdan taleplerinizin ''Hızlı ve teknik kaymayı,batonu merkez kaç olarak kullanmayı,dönüşlerde bacak bükümü ile belinizide bükmeyi, dönüşlerde sağ sol alçalıp yatmaları ve keskin kararlı dönüşleri '' olmasını talep ediniz.

Kişilerin azmi ve kararlığına göre bu saydığım seviyeler maximum ardı ardına kaydığınız 3 senedede oluşabilir ,Minimum kayma saatine ve maximum azmine göre 6 sezondada oluşabilir.

Detaylı oldu ama Tüm yeni başlayanlara Faydalı olmasını diliyorum.

Herkese Sevgiler ,Saygılar...
    Konu KAYAKHAKEM tarafından (22-12-2017 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.

Alıntı KAYAKHAKEM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuda öyle sert rüzgarlar esmiş ki ,sıkı giyinip geldim

Arkadaşlar videolar ,vs'ler tabiki çok faydalı olabiliyor.Yanlız alınan dersler esnasında pistte canlı canlı performansa göre tadbik ve uyarılar olduğu için hiç birşey eğitmenden alınan dersin yerini bence tutamaz.

Tavsiye kısmına gelirsek ,bir kayakçı bence mutlaka alacağı dersi neden aldığı çok çok iyi bilmesi ve anında uygulayabilmesi gerekli. Ders alacağı hoca ile baştan seviyesini,yaşadığı sorun ve eksikliği konuşup ne istediğini dersten önce anlatması gerekli.

Peki bir kayakçı minimum kaç ders almalı ve hangi aşamalarda almalı?

1) Kayağa yeni başlayacak bir kişi mutlaka grup dersi alarak ''Kalkma,Yürüme,Kayak takıp sökme,Baton ve işlevi,Kar sapanı ile iniş'' Konularını öğrenmeli.Grup dersi olduğu için sizi fiyat yormayacaktır.Bu şekilde en az o günü pratik yaparak geçirmelisiniz.

2) Eğer ilk dersten sonra en az 10 saat kar sapanı ile kaydıysanız ve hafif hafif kar sapanı ile sağa sola dönebiliyorsanız ikinci dersi almanın vakti gelmiştir.Onu da bireysel ders ile hocanıza orta seviyeye geçmek ve mavi bir pistten geniş dönüşler yaparak paralele geçmek istediğinizi belirtmelisiniz.Kazasız ve sorunsuz bir şekilde artık sağa sola Mavi bir pistten paralel kayabilmeye yavaş yavaş başlayacaksınızdır.

3)Derslere çok para vermek istemeyen bir kişi iseniz Üçüncü dersi 1 yada 2 sezon sonra paralel tekniğinizi yavaş yavaş geliştirdikten sonra almalısınız.Üçüncü aşamada özel ders almanızı ve hocanızdan taleplerinizin ''Hızlı ve teknik kaymayı,batonu merkez kaç olarak kullanmayı,dönüşlerde bacak bükümü ile belinizide bükmeyi, dönüşlerde sağ sol alçalıp yatmaları ve keskin kararlı dönüşleri '' olmasını talep ediniz.

Kişilerin azmi ve kararlığına göre bu saydığım seviyeler minimum ardı ardına kaydığınız 3 senedede oluşabilir ,Minimum kayma saatine ve maximum azmine göre 6 sezondada oluşacaktır.

Detaylı oldu ama Tüm yeni başlayanlara Faydalı olmasını diliyorum.

Herkese Sevgiler ,Saygılar...
    Hocam çok güzel yazmışsın. Eline sağlık. Bunu kaydettim.

Sayfa 20/22 İlkİlk ... 101819202122 SonSon