Neden Kayak Değil de Tabiki Snowboard ? - Sayfa 2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: Neden Kayak Değil de Tabiki Snowboard ?

Standart Cevap: Neden Kayak Değil de Tabiki Snowboard ?

Alıntı mustafazey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş bitmedi bu tartışmalar..

neden .Net, java değil..
    neden asp, php değil...
    ...
    ...
    neden kayak, board değil...
    neden Hyundai, volswagen değil..
    ...
    neden android, IOS değil...
    ..
    herkesin aklı fikri zevki var.. kim ne istiyorsa onu yapsın bırakın yaw..
    Takılmana gerek yok dostum. Saçma bi tartışma gibi geliyorsa kapatırsın gider. Konu, algının niye snowboard a doğru olduğuna dair bi başlık. Bunda zevkten öte bir sürü faktör var.

Bunun yanı sıra snowboard a dair bir arkadaş demişki "Ama hiçbir zaman altımda pof pof patlayan Fransız Alp'lerinin kristal karının yarattığı dalga ve yumuşak sörf hissini de kayakla yaşayamayacağımı biliyorum. Board'un super-wide olması sayesinde kamyon gibi manevra yaparak o kadar rahat ve güzel oluyor ki dünya o anda, inanamıyorsunuz." Her ne kadar bir boardcu kadar bolkarda kayakla kayabilsem de bu cümleler beni düşündürdü. Dolayısıyla paylaşmak güzeldir, insanca olduğu sürece

Ben ilkokuldayken kampta yatardık tabiki kayak yapardık , boardu öyle bir anlatırlardı ki "kesin kalçan kırılır", "kafan patlar" bıdı bıdı , e bizde korktu k yıllarca çıkamadık üstüne.. Derken yıllar geçti snowboard moda oldu, internet yayıldı, kıyafet, özenmek filan derken bizde board ile kayar olduk.

Kayak disiplin işi, kayak ciddi bir spor, board eğlence, kolaya kaçmaca, foto video , boardda herkes üst düzeyi zorlamaz ama kayakta zorlar ve bu gözlerini korkutur.. Bence imkanı olan korkmamalı her sezon ikisinide denemeli, kendini geliştirmeli.. Dağı sevenler zaten havaya, pist durumuna ve nerede olduğuna göre ikisinide yapmak isteyecektir.. Daha da bağlanırlar böylece..
    Snowboardda kendimi geliştirmeye çalışsamda kendimden küçüklere kayakla başlayıp, dağları, hava şartlarını öğrenip sonra boardla zevk almaya vakit bulacaklarını öneriyorum..

basligi kim degistirdi bakim?

Her zaman söylediğim sözümü ATA sözümü söyleyeyim. Kayak ASİL bir spordur, Snowboard ise ASİ. Ruhunuzu hangisi tanımlıyorsa sizde ona yönelirsiniz.
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Geçen sezon geldi aklıma... Blg nerdesin ???
    Allah, onlara Türk adını verdi. Ve yeryüzüne hâkim kıldı. ( Divânü Lügati't-Türk ( önsöz ) )

Alıntı By_SiBoRg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sezon geldi aklıma... Blg nerdesin ???

söz gümüşse sükut altındır diyerek sözlerime başlayıppppp ; herkes hangi uğraşıda mutlu, başarılı olacağını düşünüyorsa onu yapsın diyipp tıp diyorum
    İnsanlar arasında yaşamak zordur çünkü susmak zordur. F. Nietzsche

Herkese merhaba,
    snowboard daha bir özgürlük hissiyatı uyandırıyor. kişiye göre değişir illa ki özgürlük hissi ancak her şeyi bir kenara bırak snowboard konforu paha biçilmez. Kayak yapan arkadaşların ne çektiğini hep görüyoruz. Ola ki düştüğünde ayaktan çıkan kayaklar, düşen batonlar. Her zaman kaymıyorsun ki, bunun tuvaleti var, kafe içinde ilerlemesi var, merdiven çıkması, inmesi var... yan yan yürüyen mi ararsın, sırtını duvara yaslayan, trabzana sarılan, tak tuk seslerle yürümeye çalışan, halı veya ahşap olmayan zeminlerde kayma riski max. şekilde olduğundan yürümeyi yeni öğrenmiş çocuk edaları ile ilerleme uğraşı.... bunlar yorucu şeyler. Snowboard iyidir gibime geliyor

Alıntı blg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

söz gümüşse sükut altındır diyerek sözlerime başlayıppppp ; herkes hangi uğraşıda mutlu, başarılı olacağını düşünüyorsa onu yapsın diyipp tıp diyorum

))) aramıza yeni katılan bi snowboard cu aranıyor!! :D :D :D
    Allah, onlara Türk adını verdi. Ve yeryüzüne hâkim kıldı. ( Divânü Lügati't-Türk ( önsöz ) )

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Bu Konudaki Etiketler