Neden Kayak Değil de Tabiki Snowboard ?
Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Neden Kayak Değil de Tabiki Snowboard ?

Question Neden Kayak Değil de Tabiki Snowboard ?

Merhaba arkadaşlar.

Alın size bir tartışma konusu. Nedir?

Dikkat ettiniz mi? Kış sporlarına yeni başlayacak insanlara ne yapacaksınız dediğiniz de "Tabiki board." diyorlar genelde.

Burada benim dikkatimi çeken "Tabiki" kelimesi. Neden "Tabiki board." ? Anayasa mı var? Kanun mu var "Yeni başlayan herkes board yapacak." diye?

Ne kayak ne board yapmamış bir insan neden direk board der?

Benim için bunun tek bir sebebi var. Board'un yükselen bir trendi olması. Başka hiçbirşey değil.

Ben halen iddia ediyorum. Board yapanların çoğu havalı görünmesinden dolayı direk boarda başlıyor, kayaktan boarda geçenlerin çoğu da kayağı tam anlamıyla beceremedikleri için. (Kavgada söylenmez )

Örneğin ben hiçbir zaman boarda geçmeye ihtiyaç duymadım. Evet beni bilen bilir, başından beri board mevzusuna ayarımdır ama inanın bunla alakalı değil.

Çünkü benim olayım hız yapmak. Ve kayakta da bu açıdan tatmin olduğum için hiçbir zaman boarda merak salmadım. Evet şu da bir gerçek, kayakta yapacağım hızı boardu çok iyi bilsem de boardda yapabileceğimi zannetmiyorum.

Çünkü kayakta çıkabildiğim 90-100 km/s hızlara boardda ulaşabilmek çok daha zor ve tehlikeli. Tamam adrenalini seviyorum ama ölmeye veya sakat kalmaya da meraklı değilim. O süratlerde olası bir düşmede boardun daha büyük sakatlıklara meydan vereceğini sanıyorum. Kayaklar en azından ayaklarınızdan atıyor. Ve sadece bedeniniz yuvarlanıyor. Boardda o süratte düştüğünüzü düşünsenize.

Bolkar? diyeceksiniz. Sarıkamış'çılar bilir. Sarıkamış'da benim ve birkaç kayakçı arkadaşımın da boardcularla beraber çok defa bolkara girdiğimizi ve birçok boardcuyu geçip beklediğimizi.

Şunu söyleyeyim, eğer birgün board denersem (yaparsam değil), bu sırf merakımdan olur. Başka birşey değil.

Neyse, boardcuları daha fazla delirtme-den sözü sizlere bırakayım Zaten düzlüklerde kaldıklarında bize muhtaç oluyorlar, daha fazla üzmeyelim onları

Standart Cevap: Neden?

hizli olmak icin teknikle birlikte uygun ekipmani da almak gerekir... yoksa kontrolsuz hiz hiz degil felakettir... hadi bakalim tifocugum, bekliyoruz...

Ben board çok sevmeme rağmen, dağcılık-touring-cross etc için kayak öğrenmenin bir noktada gerekli olduğuna inanıyorum. Özellikle yaşlanınca kayak daha düşük riskli olacaktır.

Ama hiçbir zaman altımda pof pof patlayan Fransız Alp'lerinin kristal karının yarattığı dalga ve yumuşak sörf hissini de kayakla yaşayamayacağımı biliyorum. Board'un super-wide olması sayesinde kamyon gibi manevra yaparak o kadar rahat ve güzel oluyor ki dünya o anda, inanamıyorsunuz.

Board'a başlama olayı da kesinlikle trend idi 2005 senesinde. Kayak'ta 1-2 defa düşünce hemen board'a geçmiştim sonra da geri dönmedim .
    Freerider

Merhaba,
    Bence " snowboard " kelime olarak havalı olduğundan, kıyafetleri ve reklamları gençliğe hitap ettiğinden söylüyorlar. Yoksa her ikisinde de başlangıç, öğrenme ve geliştirme aşamalarını geçmek gerekiyor. Board'u da ayağına takan hemen dönüşlere başlayamıyor. Burak neden kayak tercih ettiğini yazmışsın, ben de 12 yıl kayak yaptıktan sonra meraktan board denedim 15 yıl oldu şimdi de carving kayak denemek istiyorum. Sarıkamış turunda mutlaka kiralayıp yapacağım en az bir gün. . . Ben kendi adıma kayak sporu ile ilgili olarak belli aşamalara vardığında diğer seçenekleri de değerlendirmeliyim diye düşünüyorum. Ama sen düzlük falan bel altı vurmuşsun kırıcı olmuş biraz

Standart Cevap: Neden Kayak Değil de Tabiki Snowboard ?

Bence freestyle'ı layıgıyla yapıp rail'ler halfpipe'ler rampalar offpist'ler yapabiliyorsan kesinlikle snowboard'un ruhuna daha uygun,ama gerçekten kendinizi bu kadar geliştirebileceğinize inanıyorsanız tartışmasız snowboard yapın derim.Ama yok benim onları yapacak enerjim vaktim ortamım cesaretim yok diyorsan snowboard'u ayagına takıp mal mal pistte kayacaksan snowboard'u sadece hava için yapıyorsun demektir.sadece snowboard'un eziyetini çekersin.Boşu boşuna özgürlüğünden ve kıçından olursun diyorum ve noktayı koyuyorum.
    Herkese bol karlar
    Ski: Salomon XWing 7
    Boot: Fischer Soma Viron 95 flex
    Helmet: Red Trace Goggle: Giro Root Gloves: Burton Goretex

İlker A. --İZMİR-- Arh(+)
    One life live it... Ski Forever...

Ben bi video ile müdahil olayım..

3 yıldır snowboard Kayağı hiç aklımdn bile geçirmedim

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Alın size bir tartışma konusu. Nedir?

Dikkat ettiniz mi? Kış sporlarına yeni başlayacak insanlara ne yapacaksınız dediğiniz de "Tabiki board." diyorlar genelde.

Burada benim dikkatimi çeken "Tabiki" kelimesi. Neden "Tabiki board." ? Anayasa mı var? Kanun mu var "Yeni başlayan herkes board yapacak." diye?

Ne kayak ne board yapmamış bir insan neden direk board der?

Benim için bunun tek bir sebebi var. Board'un yükselen bir trendi olması. Başka hiçbirşey değil.

Ben halen iddia ediyorum. Board yapanların çoğu havalı görünmesinden dolayı direk boarda başlıyor, kayaktan boarda geçenlerin çoğu da kayağı tam anlamıyla beceremedikleri için. (Kavgada söylenmez )

Örneğin ben hiçbir zaman boarda geçmeye ihtiyaç duymadım. Evet beni bilen bilir, başından beri board mevzusuna ayarımdır ama inanın bunla alakalı değil.

Çünkü benim olayım hız yapmak. Ve kayakta da bu açıdan tatmin olduğum için hiçbir zaman boarda merak salmadım. Evet şu da bir gerçek, kayakta yapacağım hızı boardu çok iyi bilsem de boardda yapabileceğimi zannetmiyorum.

Çünkü kayakta çıkabildiğim 90-100 km/s hızlara boardda ulaşabilmek çok daha zor ve tehlikeli. Tamam adrenalini seviyorum ama ölmeye veya sakat kalmaya da meraklı değilim. O süratlerde olası bir düşmede boardun daha büyük sakatlıklara meydan vereceğini sanıyorum. Kayaklar en azından ayaklarınızdan atıyor. Ve sadece bedeniniz yuvarlanıyor. Boardda o süratte düştüğünüzü düşünsenize.

Bolkar? diyeceksiniz. Sarıkamış'çılar bilir. Sarıkamış'da benim ve birkaç kayakçı arkadaşımın da boardcularla beraber çok defa bolkara girdiğimizi ve birçok boardcuyu geçip beklediğimizi.

Şunu söyleyim, eğer birgün board denersem (yaparsam değil), bu sırf merakımdan olur. Başka birşey değil.

Neyse, boardcularu daha fazla delirtmeden sözü sizlere bırakayım Zaten düzlüklerde kaldıklarında bize muhtaç oluyorlar, daha fazla üzmeyelim onları
    Buradan maverick in Snowboard a başlamayı düşündüğünümü çıkarmalıyız acaba
    Mehmet 0+ rh İstanbul
    Board LİB TECH S.BANANA 159
    Binding ROME 390
    Boots ROME Libertine

Ben yarışları olan sporlara ilgi duymuşumdur çünkü hep geliştirilir. Teknik geliştirilir, ekipman geliştirilir, hep daha iyi aranır.
    Board bana göre eğlencelik, denemek te isterim ama spor ve heyecan için kayak yaparım.

arkadaş bitmedi bu tartışmalar..

neden .Net, java değil..
    neden asp, php değil...
    ...
    ...
    neden kayak, board değil...
    neden Hyundai, volswagen değil..
    ...
    neden android, IOS değil...
    ..
    herkesin aklı fikri zevki var.. kim ne istiyorsa onu yapsın bırakın yaw..

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler