[İtalya] Val Gardena Kayak Merkezi
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: [İtalya] Val Gardena Kayak Merkezi

Standart [İtalya] Val Gardena Kayak Merkezi

İtalya Alpleri'nde bulunan Val Gardena dünyanın hala en elit buluşma noktalarından birisidir. 500 km lik pistleriyle sonsuz kayak zevki yaşayacağınız bu merkezde sezon Aralık-Nisan ayları arasındadır. İtalya'nın Alberg'i olarak adlandırılan bu bölge İtalya'nın en popüler kayak merkezidir. Pist haritasından da göreceğiniz gibi bir kaydığığınız pistten bir daha geçmenize gerek kalmadan 1 haftalık tatilinizi burada geçirebilirsiniz arkadaşlar.

Avusturya ve İsviçre sınırına yakın bu merkese ulaşım otobuslerle çok kolaydır, Innsbruck'tan 114 km mesafededir.
    Aşağıda hava alanlarına olan mesafelerini de görebilirsiniz;

Bolzano Airport (nearest airport in the valley) - 47km
    Innsbruck Airport (over the border in the Austrian Tyrol) - 116km
    Treviso Airport
    (just to the north of Venice) - 190km (direct route over passes)
    Marco Polo Airport (located on coast of Venice lagoon) - 199km (direct route over passes)
    Verona Airport (on motorway interchange to south of city) - 191km
    Gabriele D’Annunzio Airport (south of motorway interchange outside Brescia) - 242km

İsim:  val g.jpg
Görüntüleme: 1816
Büyüklük:  47.6 KB (Kilobyte)
    İsim:  val g2.jpg
Görüntüleme: 1658
Büyüklük:  11.7 KB (Kilobyte)
    İsim:  val g3.jpg
Görüntüleme: 1699
Büyüklük:  11.1 KB (Kilobyte)
    İsim:  val g4.jpg
Görüntüleme: 1561
Büyüklük:  11.2 KB (Kilobyte)
    İsim:  val map.jpg
Görüntüleme: 3412
Büyüklük:  569.0 KB (Kilobyte)

Kayak Haritası: Ski Map of the Val Gardena Winter Ski Area
    Detaylı bilgi için; Val Gardena - Dolomites: Official Homepage for your holiday in the Dolomites

Standart Cevap: [İTALYA] Val Gardena Kayak Merkezi

alpler muhteşem gerçekten.. gözünün gördüğü her yer kayak merkezi... ve suni karda çok güzel.. dağların her yüzünde kayma imkanı olması, rüzgar etkisini ve güneşin yumuşatma etkisi giderilmiş oluyor... ucuz tur bulunur, yada organizasyon yapılırsa muhteşem olur

Standart Cevap: [İTALYA] Val Gardena Kayak Merkezi

Bu hafta İtalya ve Fransa Alpleri iyi kar alıyor An itibariyle Val Gardena..

İsim:  x.jpg
Görüntüleme: 1598
Büyüklük:  116.9 KB (Kilobyte)

Standart Cevap: [İtalya] Val Gardena Kayak Merkezi

Darısı Güzel yurduma inşallah
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

21.01 24.01 2014 arası dolomiti superski alanında kaydım.Yakında foto ve bilgileri ekliyeceğim tabiiki izin verirseniz?Biraz önce eve geldim fotoları bilgisayara aktaramadım henüz.

Alıntı hakki46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21.01 24.01 2014 arası dolomiti superski alanında kaydım.Yakında foto ve bilgileri ekliyeceğim tabiiki izin verirseniz?Biraz önce eve geldim fotoları bilgisayara aktaramadım henüz.
    Vayy süper haber, sabırsızlıkla bekliyoruz..

Öncelikle Cemka senin sundugun resimler benimkinden daha iyi cekilmis ama benimkilerde iyi.Neyse fazla laubalilige girmeden,direk konuya gireyim.
    21 ocakta istanbuldan Munih´e indim ve de araba kiralamistim ve avusturya üzeri italya ya gectim.Yalniz gittim.Niyetim Erzuruma gitmekti ama orada fazla kar olmadigini duyunca hemen bilet alip ertesi gün uctum.Hicte fena etmemisim ama yinede bir gün Erzuruma gidicem sadece meraktan.3,5 saatlik bir yolculuktan sonra italyanin Val gardena bölgesine vardim.Yolda val gardena varmadan önce otobandan gecerken avusturya cikisi bir kayak merkezi gördüm.Lift in biri otobanin altindan geciyordu.Durayim dedim ancak bosver devam et dedim ve val gardena gectim.Saat 13.30 da St.cristina adli kasabaya vardim ve 5 dakika icinde soyunup kayaklari giydim ve ski pass alip 38 €verip hemen daga ciktim.3 saat doyamasiyica kaydim.Otel bile ayarlamamistim.Liftleri ben kapattim.Sonra ki hirvat kizla tanistim ve onlari crvara denilen yere sürmemi rica ettiler vede bana onlarin kaldigi otelin yaninda bir oda ayarladilar ve corvara denilen yere gectim.Iste o gün oranin val gardena degilde dolomiti sperski alani oldugunu ögrendim-İsim:  CIMG1168.jpg
Görüntüleme: 1719
Büyüklük:  501.6 KB (Kilobyte)
    Yukaİsim:  CIMG1168.jpg
Görüntüleme: 1719
Büyüklük:  501.6 KB (Kilobyte)ridaki verdigim haritanin ortasindaki sella sira daginin cevresini gösteren kavunici ve yesil hatlar var.Bunlari izleyerek sella sira dagini cevreliyorsun.Yani kavunici cizgiyi izlersen ben corvaradan basladim ve yaklasik 4 saatte dagi tam turladim.Bunu size biraz daha acayim.Sellaronda denilen bir rota belirlemisler ve bu rotayi liftler le ve de pistlerle izlersen dagin cevresinde tur bindiriyorsun.Kavunici renkli sellarondayi izlersen saat yonünde dagiİsim:  CIMG1123.jpg
Görüntüleme: 1672
Büyüklük:  475.7 KB (Kilobyte)İsim:  CIMG1132.jpg
Görüntüleme: 1660
Büyüklük:  494.0 KB (Kilobyte)İsim:  CIMG1138.jpg
Görüntüleme: 1546
Büyüklük:  528.1 KB (Kilobyte)İsim:  CIMG1140.jpg
Görüntüleme: 1805
Büyüklük:  477.9 KB (Kilobyte)İsim:  CIMG1142.jpg
Görüntüleme: 1618
Büyüklük:  509.6 KB (Kilobyte)İsim:  CIMG1148.jpg
Görüntüleme: 1881
Büyüklük:  516.5 KB (Kilobyte) turluyorsun eger yesil rengi izlersen saatyönünün aksi yönnüde daga tur bindiriyorsun.Yasamimda gördügüm en güzel kayak alani.Nice yerler gezdim 3 vadi fransa sölden avusturya isvec finlandiya ama böyle bir kayak merkezi görmedim.Dibim düstü.Bayildim.Tek oldugum halde hic mi hic sikilmadim.İsim:  CIMG1118.jpg
Görüntüleme: 1637
Büyüklük:  499.0 KB (Kilobyte)
    İsim:  CIMG1118.jpg
Büyüklük:  499.0 KB (Kilobyte)İsim:  CIMG1118.jpg
Büyüklük:  499.0 KB (Kilobyte)İsim:  CIMG1121.jpg
Görüntüleme: 1589
Büyüklük:  523.1 KB (Kilobyte)
    ben ikinci gün sellaronda kavuníciyi 4 ssatte gectilten sonra 3 saat kadarda lavilla denilen yerde oyalandim.
    ûcüncü gün ise önce o bolgenin en yüksek noktasi olan Arrabba bölgesinin Marmolada zirvesine 100 kisilik bir liftle 3 basamak ta citim ve asagiya inisim yaklasik 10 dakika sürdü.3260 metreden 1400 metre ye indim.Resimler altta
    İsim:  CIMG1153.jpg
Görüntüleme: 1532
Büyüklük:  474.4 KB (Kilobyte)
    Diger resimleride bir soraki yazima ekleyeyim.

İsim:  CIMG1157.jpg
Görüntüleme: 1553
Büyüklük:  472.3 KB (Kilobyte)İsim:  CIMG1158.jpg
Görüntüleme: 1540
Büyüklük:  485.3 KB (Kilobyte)İsim:  CIMG1159.jpg
Görüntüleme: 1533
Büyüklük:  472.7 KB (Kilobyte)İsim:  CIMG1159.jpg
Görüntüleme: 1533
Büyüklük:  472.7 KB (Kilobyte)İsim:  CIMG1163.jpg
Görüntüleme: 1392
Büyüklük:  482.0 KB (Kilobyte)
    Evet İsim:  CIMG1163.jpg
Görüntüleme: 1392
Büyüklük:  482.0 KB (Kilobyte)Marmoladaya kaldigim corvaradan gitmek yaklasik 3 saatimi aldi.Geri döndüm ve buseferde sellarondayi yesil yönde izleyerek yaklasik dört saatte turladim.Gece hayati sifir.Fiyatlar dagda bir 0.4 l bira 9,5 € kazik tabiiki.Otele 30€ günlük verdim.48€ tüm alanlar icin günlük skipass.Bedava Araba kiralama 3 günlük 130€.Bayildim.Önümüzdeki sene sestriere(val lattea) yada cervinia.Sormak istedikleriniz olursa buyrun .İsim:  CIMG1167.jpg
Görüntüleme: 1555
Büyüklük:  478.5 KB (Kilobyte)İsim:  CIMG1167.jpg
Görüntüleme: 1555
Büyüklük:  478.5 KB (Kilobyte)

Alıntı hakki46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Cemka senin sundugun resimler benimkinden daha iyi cekilmis ama benimkilerde iyi.Neyse fazla laubalilige girmeden,direk konuya gireyim.
    Yalniz gittim.Niyetim Erzuruma gitmekti ama orada fazla kar olmadigini duyunca hemen bilet alip ertesi gün uctum.
    Senin fotolarda güzel dostum
    Yalnız ben diğer cümleye takıldım, Erzuruma gitmeye niyetliyken kar yok diye Val Gardena'ya mı gittin gerçekten ?

Bazen heyheylerim üzerime geliyor vede aklımdan geçeni hemen yapıyorum.Aslında vize yok erzurumda da kar yoktu.Biraz da birikimim vardı.Aslen ben finlandiyada yaşıyorum.Burada hastası olduğum (mecaz değil gerçek anlamında)bir spor hekimi var.Kendisi Finlandiya kayak takımı hekimi.Kasımayında Muayene sırasında Val gardenada üniversiteler arası olimpiyatlara gideceğini söyleyince aklımda bir şekilde kalmış.Aslında erzurumda yada uludağda bile kar olsaydı oraya gidecektim.Gittiğimin ikinci günü nereye geldiğimin farkına varmıştım.yoksa ben oranın mahalli bir yer olarak düşünmüştüm.Olay aynen böyle.

Bu Konudaki Etiketler