[Fransa] Val Thorens Kayak Merkezi
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: [Fransa] Val Thorens Kayak Merkezi

Standart [Fransa] Val Thorens Kayak Merkezi

Arkadaşlar,

Fransa Alpleri'nin meşhur 3 vadi bölgesinin içinde yer alan Val Thorens hakkında bazı bilgileri buradan paylaşayım dedim..

Avrupa’nın en yüksek rakımlı kış sporları merkezi olan Val Thorens, güneşli, doğal, açık bir panayır yeridir. Hiçbir zaman kaybetmezsiniz. Kasımdan mayısa kadar kaliteli bir kar örtüsü garantidir. Dünyanın en büyük kayak yapılabilir bölgesi olan 3 vadi bölgesinin kalbinde, kaymaya uygun ve toplamda saf 600 km pist mevcuttur. Bütün seviyeler için ve bütün kayak türleri için 175 teleski/telesiyej ve 320 işaretli pist vardır. Çok değişik seçenekler kayakçıları bekliyor ve her gün yeni bir pist ve nefes kesen manzaralar keşfedebilirsiniz.
    Kuyruklarda beklememeniz ve bir an önce sizi zevkin doruğuna çıkarmak için özel olarak tasarlanmış hızlı teleski/telesiyejlerle donatılmıştır bu merkez. Val Thorens’de daha fazla kayak yaparsınız. Stresi olmayan bir kış sporları merkezidir, birçok merkezde kapıdan çıkar çıkmaz kayak yapılabildiği söylenir, ama bu ne derece doğrudur? Val Thorens’te bu kolay, kayaklarınızla kapıdan çıkın, pisttesiniz.
    Dünyanın en büyük kayak yapılır alanı olmanın ötesinde, yirmiden fazla aktivitenin sunulduğu bir spor merkezinde, bir “kendini iyi hissetme” merkezinde deneyimleri birbiri ardına sıralayabilirsiniz. Şaşırtıcı birçok aktiviteyi bir araya getirebilirsiniz (Fransa’nın en uzun kızak pisti) Bunların bazıları o kadar olağan dışı ki başka hiçbir yerde yapılmıyor.

Aşağıdaki kayak haritasından da göreceğiniz gibi 3 vadi yan yanadır ve bu 3 vadinin en sağında Val Thorens (2300 mt), ortasında Meribel (1450 mt) ve en solda ise Courchevel (1850 mt) kayak merkezleri vardır..

Detaylı bilgi için http://www.valthorens.com

İsim:  x.jpg
Görüntüleme: 667
Büyüklük:  116.3 KB (Kilobyte)
    İsim:  tro.jpg
Görüntüleme: 576
Büyüklük:  6.7 KB (Kilobyte)
    İsim:  tro2.jpg
Görüntüleme: 623
Büyüklük:  11.2 KB (Kilobyte)
    İsim:  tro3.jpg
Görüntüleme: 554
Büyüklük:  11.8 KB (Kilobyte)
    İsim:  tro4.jpg
Görüntüleme: 551
Büyüklük:  9.9 KB (Kilobyte)
    İsim:  tro5.jpg
Görüntüleme: 547
Büyüklük:  14.1 KB (Kilobyte)

Standart Cevap: [FRANSA] Val Thorens Kayak Merkezi

hayirdir cemka basgan, yolculuk var sanirsam...

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayirdir cemka basgan, yolculuk var sanirsam...
    Henüz net bir şey yok oliver'cım Bilgi edinmek isteyenler için paylaştım

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henüz net bir şey yok oliver'cım Bilgi edinmek isteyenler için paylaştım
    Paylaşımlar heyecan yaratıyor

olur insallah cemkacigim... nedense fransa bana hep bir uzak bir soguk geliyor...

pistlerin bir çoğunda kaydım 3.resimdeki otellerden birinde kaldım. doğru kapıdan çıkar çıkmaz 10 adımda telesiyeje binebiliyorsun. valthorens daha çok kayakçıların tercih ettiği bir mekan çok rüzgar alıyor bildiğiniz metrobüs şeklinde telesiyej bile var. meribel ve courchevel daha iyi courchevel biraz sosyete yeri oldukça pahalı. valthorens ile meribel arasnda dünyaca ünlü dc area snowparkı var. ayrıca o vadilerde bir sürü snowpark var bir çoğuna girdim inanılmaz eğlenceli. dağda türk fotoğrafçılar var ayrıca dağa çıkan freeshuttle otobüslerini sürenlerden biri türk şoför. köyden köye kayıyorsunuz bütün pistleri 1 haftada kayamadım. bazı telesiyejler 4'te kapanmaya başlıyor. şimdilik aklıma gelenler bunlar
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Alıntı CenkSenyuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşımlar heyecan yaratıyor
    paylaşımlar heyecan yaratmakla birlikte ahh benm ülkem vahh benm ülkemde dedirtiyor.. Spordan sporculuktan uzak ülkem.. Olimpiyat televizyonda dünya kupası orda hereşy orda.. Hepimizn ledtv'si var nasılsa.. Saol cemka bu arada

Alıntı norway Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paylaşımlar heyecan yaratmakla birlikte ahh benm ülkem vahh benm ülkemde dedirtiyor.. Spordan sporculuktan uzak ülkem.. Olimpiyat televizyonda dünya kupası orda hereşy orda.. Hepimizn ledtv'si var nasılsa.. Saol cemka bu arada
    Evet eksiklikler saymakla bitmez maalesef. Adamlar ilk kayak kluplerini 1890 lı yıllarda kurmuş .Ona gore sporcu yada amatör ruhlu (benim gibi) veteran kişilerden oluşan bir kültürleri var. Biz şurada 20 kişi toplanıp anca bir etkinlik yapabiliyoruz. Ama dünya gözüylede buraları da görmekte fayda var. Keza 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde sulama kanalında yüzenler mi istersin ,30 yıldır istanbulda olup hiç boğazı görmemiş insanlar mı ? Yarısı dağlarla çevrili 5-6 ay 4,5 metre kar altında kalan doğu illerimizde unutulmamalı . Oradaki insanlar için çile olan bu durum bizler için bir eğlence ..

An itibariyle Val Thorens..

İsim:  X2.jpg
Görüntüleme: 452
Büyüklük:  45.8 KB (Kilobyte)

Bu Konudaki Etiketler