Rossignol & Fischer - Sayfa 5
Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
43 sonuçtan 41 ile 43 arası

Konu: Rossignol & Fischer

Thumbs up Cevap: ROSSIGNOL & FISCHER

Alıntı Gazelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayak yapmaya geçen haftasonu başladım. çok zevkli. daha ayaklarımın üzerinde durmayı yeni yeni öğrendim. eğer spor olarak yapıcaksam bu iş kiralamayla olmaz satın almak gerekiyor diye düşünüyorum. genel sitelerden gördüğüm kadarıyla iki marka göze çarpıyor biri rossignol diğeri fischer...
    sizce hangisi ???
    Benim tavsiyem kesinlikle rossıgnol bunu tartışmaya gerek duymuyorum bile sebeblerini sayacak olursak;

>rossignol dünyanin en büyük ve en köklü kiş sporlari markasi.
    >dünyanin en büyük kayak ve snowboard fabrikasi rossignol'e ait.
    >16 yil üst üste dünya üreticiler şampiyonu olmuş.
    >rossignol yarişlarda, üretimde ve satiş konusunda birçok rakibine göre açik ara fark atmakta olan bir marka.
    >rossignol bu işte yillardir önde gelen tek ve lider marka. bu sene 104. yili.
    >bağlamalari dünyanin en güvenilir bağlamalari, hata şansi bile söz konusu olmuyor.

buna benzer o kadar çok şey sayabilirim.
    bence iki marka arasinda düşünceniz kesinlikle rossi olmali. çünkü dünya kayak devi... asla pişman olmazsiniz.
    Konu oliver_han tarafından (24-01-2010 Saat 10:16 ) değiştirilmiştir.

Standart Cevap: ROSSIGNOL & FISCHER

Alıntı vapor_01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim tavsiyem kesinlikle rossıgnol bunu tartışmaya gerek duymuyorum bile sebeblerini sayacak olursak;

>rossignol dünyanin en büyük ve en köklü kiş sporlari markasi.
    >dünyanin en büyük kayak ve snowboard fabrikasi rossignol'e ait.
    >16 yil üst üste dünya üreticiler şampiyonu olmuş.
    >rossignol yarişlarda, üretimde ve satiş konusunda birçok rakibine göre açik ara fark atmakta olan bir marka.
    >rossignol bu işte yillardir önde gelen tek ve lider marka. bu sene 104. yili.
    >bağlamalari dünyanin en güvenilir bağlamalari, hata şansi bile söz konusu olmuyor.

buna benzer o kadar çok şey sayabilirim.
    bence iki marka arasinda düşünceniz kesinlikle rossi olmali. çünkü dünya kayak devi... asla pişman olmazsiniz.
    sonu gelmeyecek bir tartışma... kayak piyasasındaki aşağı yukarı tüm markalar 80-100 yıllık geçmişe sahiptir ve yakın kalitede üretim yaparlar... rossignol fanatiğiyseniz dynastar'ı da unutmayın...

Standart Cevap: Ynt: ROSSIGNOL & FISCHER

Alıntı turkski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tartışmanın sonu olmaz, ama tek gerçek kıyaslama Dünya Kupalarında alınan neticelerdir ki 10 senedir,markalar klasmanında Atomic ezici bir üstünlüğe sahip. Geçen haftasonu koşulan ilk ayak sonunda oluşan sıralama,
    1- Atomic 355 puan
    2- Fischer 135 puan
    3- Rossignol 100 puan
    4- Head 80 puan
    Völkl 80 puan
    Güzel ama çoğu insan bu çift titanyum plakalı yarış kayaklarını bükemez bile, kaymayı bırak.

Rossinin en çok satan kayak olması konforlu olmasındandır. Gerçekten aletler BMW 5 serisi gibi, dolayısıyla daha fazla insana hitap edecektir.

Ben şahsen Avusturya ekolünü tercih ederim (Atomic, Blizzard, Fischer), bence kayağın biraz geri beslemesi olması gerekir.
    Kayak : Blizzard SpeedCarve SL Carbon Sandwich 165cm ; 117-65-100mm ; radius 13.5m
    Bağlama : Blizzard IQ 3.10
    Baton : Blizzard Speedcarve Carbon 125cm
    Bot : Lange Concept 65
    Kask : Briko Stratos SL 58cm

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345