Bunlara Dikkat et!
Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bunlara Dikkat et!

Standart Bunlara Dikkat et!

• Kaymayı yavaş yavaş öğrendin sayılır, fakat aklından çıkarmaman gereken bazı hususlar var:
    • Dengeni kaybettirecek ani hareket ve zorlamalardan kaçınmalısın!
      Kaslarını, yerçekimini ve kayaklarını aynı anda kontrol edip hepsini bir bütün olarak kontrol etmelisin!
      Önündeki piste ve kayma stiline dikkat etmelisin! Dönüşlerde gerekli kaslarını kramp girmeyecek şekilde kasmalı, diğerlerini de denge veya güç kontrolü için serbest bırakmalısın!

• Düşeceğim ve karizmam çizilecek diye düşünmektense düşme tekniklerini öğrenip sakatlanmayı minimuma indirmelisin. Kayak demek bol bol düşmek demektir… Bunu aklından çıkarmamalısın!
      Düşme anını iyi belirleyip mümkün olduğunca doğru bir pozisyonda düşmelisin. Dizlerinin üstüne değil poponun üstüne düşmeye dikkat edersen zaten tehlikeleri minimuma indirirsin.

Standart Ynt: Bunlara Dikkat et!

ewet dediklerinin hepsi dooru snowstorm çünkü bende çok düştüm ve hep ayak bileğimden sakatlandım ama çok şükür en büyük sakatlığım sadece burkulma oldu .. size bi tavsiyem var düştüünüzde boardınızı havaya kaldırın çünkü hızlı bir şeklde kayarken düşerseniz ve board takılırsa siz sdönersiniz ve board saplanır kara dönmez sonra benim gibi ayağınızı burkarsınız bence o konuya çok dikkat edin...

Alıntı SnowStorm Nickli Üyeden Alıntı
    • Kaymayı yavaş yavaş öğrendin sayılır, fakat aklından çıkarmaman gereken bazı hususlar var:
    • Dengeni kaybettirecek ani hareket ve zorlamalardan kaçınmalısın!
      Kaslarını, yerçekimini ve kayaklarını aynı anda kontrol edip hepsini bir bütün olarak kontrol etmelisin!
      Önündeki piste ve kayma stiline dikkat etmelisin! Dönüşlerde gerekli kaslarını kramp girmeyecek şekilde kasmalı, diğerlerini de denge veya güç kontrolü için serbest bırakmalısın!

• Düşeceğim ve karizmam çizilecek diye düşünmektense düşme tekniklerini öğrenip sakatlanmayı minimuma indirmelisin. Kayak demek bol bol düşmek demektir… Bunu aklından çıkarmamalısın!
      Düşme anını iyi belirleyip mümkün olduğunca doğru bir pozisyonda düşmelisin. Dizlerinin üstüne değil poponun üstüne düşmeye dikkat edersen zaten tehlikeleri minimuma indirirsin.
    ben hiç senin dediğin gibi düşemedim ;D

öncelikle herkese selam.Siteye yeni üye oldum ve ilk snowboarding denememi dün yaptım we hiç bir şey bilmiyordum.Açıkcası yaklaşık milyon kere düştüm ;D ilk başta yeter dedim sonra restoranda bi yemek yedim arkadaşıma dedim ben bu işi çözcem sonra bi kaç düşüşten sonra son 2 saati 3 taklayla atlattım :D yani buda demek oluyoki sabreden altug muradıne erdi artık beginner ın sonlarına geldim sayıyorum kendimi =) size tek önerim sakın yılmayın =)
    Altuğ Öztürk

he unutmadan sabah uyandığımda okula gidemez haldeydim kolumu bile kıpırdatamıyordum bunada temkinli olmanızı öneririm =)
    Altuğ Öztürk

bende kayak yapıyorum ama bu olumlueleştirilerden sonra boarda geçecegim

ya bende kayak yapıyorum ama snowboard banada çok cazip güzüküyo belin çok kuvvetli olmasımı gerekiyo bide hem kayak hem snowboard yapılabilinirmi
    SNOWBOARDA İNAT KAYAK

Alıntı altug123 Nickli Üyeden Alıntı
    he unutmadan sabah uyandığımda okula gidemez haldeydim kolumu bile kıpırdatamıyordum bunada temkinli olmanızı öneririm =)
    +1
    bende ilk gün ün sonrası öle omustum çok kötü bi durum kaslar alışınca bişi olmuo

doğru söylüyosun ama vallahi kayakta artık yapmadığımız kalmadı board deneme zamanı geldi geçiyo bile...ve ben çok özeniyorum kayaktan daha şekil duruyo....ARtık tahammulüm kalmadı bord adına ne pahasına olursa olsun yapacam
    bu bir aşktır... birkere başlayan bidaha bırakamaz

emirgiresunlu
    Ziyaretçi

snowboard yaparken bilek burkmak çok zor olsa gerek. şimdiye kadar düşmeler sonucunda omzu beli sakatlanan duymuştumda bileği burkulan hiç duymamıştım

Sayfa 1/2 12 SonSon