Dağ Kafeteryası - Sayfa 584
Sayfa 584/1447 İlkİlk ... 844845345745825835845855865946346841084 ... SonSon
14462 sonuçtan 5.831 ile 5.840 arası

Konu: Dağ Kafeteryası

Standart Cevap: Şu an ne yapıyorsun ? (Kartutkusu'nu okumak dışında)

meyv, lunize bir sor istersen

Alıntı nuestra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye içinde hiç uğraşma Maverick. Hedef kitle, spam, mail delivery sorunu derken çok gereksiz yere para vermiş olursun. Online Marketing olarak ne istediğini bana özel mesaj at yardımcı olayım.

EKLEME : Emrah'la ters düşmüsüz, Dur bakalım kimden ne bilgi çıkıcak
    Nuestcim ben özel bir iş için araştıma yapmıştım ondan soyledim işin boyutuna göre yönlendirme yapayım diye, ama bu zaten senin işin ben aksine senin yorumunu alıp kendimi geliştirmek isterim

Alıntı nitebore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meyv, lunize bir sor istersen
    ben anlamiyorum o islerden...
    [rise and rise again, until the lambs become lions..]
    http://luniz.net
    http://twitter.com/CanDeger

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalannnn yalannnnn , nickini Sayko Dişçi yapmak istediğinde, milllet korkmasın diye Dentist yapmıştık

Olsun saykoda olsan ben sana güveniyorum, sen doğru dişi çek de nasıl çekersen çek
    bana da güveniyor musun boss...

Olayımı hemen anlatayım;

Bende şu an Türkiye'de ki 40.000 adet İlköğretim Okulunun e-postası mevcut. Bu adressler mehmetakifilkogretim@hotmail.c om vs. gibi adresler degil. Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara verdiği kurum kodlarından oluşan adresler. Örneğin 153535@meb.k12.tr

Şimdi benim bu okullara şirketimi tanıtmam lazım. Bu yüzden toplu e-posta atmak istiyorum. Ama bu işi kendim netten satın alacağım yada indireceğim bir programla değilde, işi ciddi yapan bir firma ile gerçekleştirmeyi düşünüyorum.

Az önce toplumailbank.net ile görüştüm. Bana söylediği " 7 tane sunucumuz var, her birinden 25er adet e-posta hesabı oluşturuyoruz ve spame düşme olasılığı çok düşük".

Adamlar bana profesyonel geldi.

Not: Nuestra ve Patron, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bu iş benim için çok önem arz ediyor. Bu son çırpınışım, bu da tutmazsa eğer şirketi kapatıp kendi işime döneceğim artık.
    Konu Maverick tarafından (14-05-2010 Saat 16:23 ) değiştirilmiştir.

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana da güveniyor musun boss...
    bu ikonları görmesem güveniyorum diyecektim ama tırstım bi anda

bu ikonları görmesem güveniyorum diyecektim ama tırstım bi anda
    korkunun ecele bir faydası yok... nioahahahah...

nasıl oldu dişin bakayım...

Nuestcim ben özel bir iş için araştıma yapmıştım ondan soyledim işin boyutuna göre yönlendirme yapayım diye, ama bu zaten senin işin ben aksine senin yorumunu alıp kendimi geliştirmek isterim
    İlk baştan şunu yazmak isterim bazı yerlerde ingilizce terim kullanacağım ki uluslararası bu işi makul fiyatta yapan firmalar olduğu için bu terimlerin bilinmesi faydalı olacaktır.

Abi bu işlerde hedef kitle çok önemli. "Highly Targeted" olması yani. Kullanıcağınız email listesi ne kadar güvenilir, kaynağı nedir gibi sorular çok önemli. Ben 4 senedir yaptığım marketingde hep PPC yani "Pay Per Click" (Adwords ve benzerleri) kullandım. Bu teknik otomatiğe bağlanabiliyor belli bir istatistik oluşturulduktan sonra.

Belli bir zaman geçtikten sonra neden Email Marketing'de yapmıyorum ki dedim kendi kendime. PPC'de pazarlanan ürünleri ziyaret eden kişilere "incentive" olarak email'larını da yazmalarını sağladım ve bu sayede 3 ay içerisinde yaklaşık 500.000 gerçek, kullanılan ve hedefe yönelik email adresi elimde bulunuyordu.

Incentive demek şu oluyor eğer X işlemini yaparsanız Y ürününü kazanmaya hak kazanırsınız. Yani PPC ile benim sayfama müşteri gelir.Benim sayfamda A ürününü satın alır. Satın alırken email adresini girmesini teşvik edici birşeyler siteye eklenir (Burada diyeceksiniz ki müşteri senden satın alıyorsa zaten email adresini girmesi lazım, fakat affliate sisteminde ödemeyi siz almıyorsunuz siz sadece satan kişiye trafik göndermiş oluyorsunuz dolayısıyla sizin sayfanızda email adresini girmek zorunda değil). Bu sayede elimde yüzlerce binlerce milyonlarca geçerli email adresi olur ve satın alınan ürüne benzer bir ürünün pazarlamasını bu emaillere yapabilirim.

Fakat sorun şuradaki :
    PPC üzerinde conversion rate yani dönüşüm oranı % 40'larda iken emailde %0.050'ye düşüyor. SPAM emailler çok çabuk yakalanıyor. Kullanığınız tek kelime, gönderen email adresi , IP, IP C Blok dahil SPAM olarak algılanmasına sebep olabiliyor.

Türkiye'deki birçok bilgisayar, ve hosting serverları sahibinin bilgisi dışında botnet üyesi olarak kullanılıyor ve her botnet üyesi IP'leri bir zaman zarfı içerisinde spoof email yada farklı amaçlar için kullanılıyor. Dolayısıyla genelde bütün C blok IP'ler uzun süre banlanıyor.

Bu yüzden Email marketing en azından Türkiye'de ve işin gerçekten kurdu olmayan birkişi tarafından yapılacak birşey değil. Hem vakit hem para kaybı olarak görüyorum şahsen.
    There must be some kind of way out of here

Alıntı Maverick Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olayımı hemen anlatayım;

Bende şu an Türkiye'de ki 40.000 adet İlköğretim Okulunun e-postası mevcut. Bu adressler mehmetakifilkogretim@hotmail.c om vs. gibi adresler degil. Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara verdiği kurum kodlarından oluşan adresler. Örneğin 153535@meb.k12.tr

Şimdi benim bu okullara şirketimi tanıtmam lazım. Bu yüzden toplu e-posta atmak istiyorum. Ama bu işi kendim netten satın alacağım yada indireceğim bir programla değilde, işi ciddi yapan bir firma ile gerçekleştirmeyi düşünüyorum.

Az önce toplumailbank.net ile görüştüm. Bana söylediği " 7 tane sunucumuz var, her birinden 25er adet e-posta hesabı oluşturuyoruz ve spame düşme olasılığı çok düşük".

Adamlar bana profesyonel geldi.

Not: Nuestra ve Patron, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bu iş benim için çok önem arz ediyor. Bu son çırpınışım, bu da tutmazsa eğer şirketi kapatıp kendi işime döneceğim artık.

Böyle bir email listesi var ise yapılabilinir. Fakat gönderdiğin kurumların devlet kurumu olduğunu unutma. Türkiye'de SPAM Email göndermek suçmudur , onu da LUNİZ'e sormak gerekli

Sunucularının hangi ülkede olduğunu sor.IP adreslerinin aynı blokta olup olmadığı öğren. 7 sunucu bana çok az göründü. 7x25=175 email adresiyle mi toplu mail gönderim yapabiliyormuşlar Biz milyonlardan bahsediyoruz toplu mail gönderiminde...

Maverick fiyat öğren bana bildir. Birde şunu sor emailler aynı gün saattemi yollanacak , değişik günlerde gönderme imkanları var mı ?
    There must be some kind of way out of here

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    korkunun ecele bir faydası yok... nioahahahah...

nasıl oldu dişin bakayım...
    buz koyunca iyi oluyor, 2. kez açtıkları için şimdi çok daha iyiyim en azından içerde iltihaplanma yok şimdilik

Bu Konudaki Etiketler