Tecrübelilerden snowboard BOTU tavsiyesi
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tecrübelilerden snowboard BOTU tavsiyesi

Standart Tecrübelilerden snowboard BOTU tavsiyesi

iyi akşamlar öncelikle 3 senedir flow vega lace kullanıyorum zamanında fiyatı uygun diye almıştım ama artık değiştirmek istiyorum

board:ibtech TRS
    bağlama:union SL

sert kayıyorum ani dönüşler sert slalom vs vs tepki çabuk gitsin istiyorum

bana önereceğiniz botu gerekçesi ile söylerseniz çok sevinirim.

Standart Ynt: Tecrübelilerden snowboard BOTU tavsiyesi

Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar öncelikle 3 senedir flow vega lace kullanıyorum zamanında fiyatı uygun diye almıştım ama artık değiştirmek istiyorum

Modellere daha bakmadım ama nr alırsan al mutlaka eski tip bagcıklı alma. Baglayıp cozmesi rahat olsun. Hatta celik ipli olup onden dugme ile sıkıstırılanlar artık bana da sempatik gorunmeye basladı. S1YAH ta bu bottan vardı , ondan dahasaglıklı bilgi alabiliriz

Standart Cevap: Tecrübelilerden snowboard BOTU tavsiyesi

Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

thirtytwo lashed hızlı bağcık sistemli veya boa olanı
    burton ruler hızlı bağcık sistemli
    bir de nike'ın 686 ile birlikte çıkardığı bir model vardı ismini hatırlayamadım oda iyidir
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

fikir vermesi açısından linkten burton'un botlarına bakabilirsin. Men's Snowboard Boots | Burton Snowboards

Yukarından aşağı doğru tepki iletme sertliğine göre gidiyor diyebiliriz.

Ama şunu da söylemekte yarar buluyorum en sert botlar yane en alttakiler düzgün ayağı olanlar için (benim ayağım taraklı tam olan ruler 60 dakika sonra hissiyatsızlaştırıyordu ayağımı). Özel içlik lazım benim öyle şeyler giybilmem için. En iyisi hep dedikleri gibi giyip dolasıcaksın yuruyeceksin 15 dakika filan en azından sonra karar vereceksin. Mesela benim spx'i sevmemin öncelikli nedenlerinden biri de budur ayakkabıyı satın aldıktan sonra evde deneyip değiştirmende sıkıntı hiç yaratmıyorlardı.

Standart Cevap: Ynt: Tecrübelilerden snowboard BOTU tavsiyesi

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatta celik ipli olup onden dugme ile sıkıstırılanlar artık bana da sempatik gorunmeye basladı. S1YAH ta bu bottan vardı , ondan dahasaglıklı bilgi alabiliriz
    Emrah'ın da dediği gibi çelik telli bağlama modelleri büyük rahatlık sağlıyor dağda eldiven çıkartmana gerek kalmadan botu gevşetip sıkma anlamında. Yalnız benim kullandığım bot için şöyle bir handikap var o da ayağımı , ayağımın bilek üstü kısmına göre daha fazla sıkıyor. çelik telli sistemlerde bu orantının eşit dağıldığına dikkat edilmeli.

Bence ayaklarınızın içinde rahat etmediği bir botu sadece en iyisi bu diye veya kullanımı pratik diye almak da hata olur... En başta ayak sağlığı ile doğru orantılı bir ekipman... Gün boyu ayağımızda oluyor, rahat olması şart ve bizi darbelere karşı korumak onun en önemli görevi... Sert zeminlerde kaymayarak yürümeyi kolaylaştıran ve koku yapmayan kaliteli malzemeler ile üretilmiş botlar seçmek konforu arttırır... Bunların dışında pratik bağlamaların ve hatta renklerinin bile seçimlerimizde rol oynadığını kabul ediyorum... Fiyat da gözardı edilemeyecek bir etken benim için... Yani birçok botu denemeden karar vermemenizi tavsiye ederim...

Bildiğim kadarıyla Thirtytwo botların iç süngerleri satın alma sırasında ısıtılarak sizin ayağınızın şeklini alması sağlanıyor... Bu bana mantıklı geliyor... Ben gelecek sefere bunu test etmeden bot almayı düşünmüyorum mesela...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Kayakçıyım, zira snowboard botu için teknik bilgi vs. bilemem ama Bombadillo'ya katılarak şunu derim şunu bilirim, ayağın rahatlığı çok ama çok önemli. Aksi takdirde kaymak zehir olur.

Kayak ayakkabısı veya snowboard botunu ilk aldığınız alışma evresinin sürekli devam ettiğini düşünün. Tam bir ızdırap.

Aldığınız kayak veya snowboard yanlış bile olsa hani tarzınızı vs. değiştirirsiniz alışmaya çalışırsınız, ama acı çekmezsiniz. Uyumsuz ayakkabı yani yanlış ayakkabı ise bitirir adamı.

Burton standart diye bir bot kullanıyorum .bu sene ilk okula yazdırdık 7 yasında . Ayaklarım tarakli yinede bollasmalar oldu yıllar icinde. İcine ortopedik silikon Tabanlık koydum Kifidis ten . Masallahi var, dili olsada konuşsa çok tecrübeli .

Standart Re: Tecrübelilerden snowboard BOTU tavsiyesi

bottan yana dertli arkadaslarin yolu tez zamanda custom boot fitting uygulanan bir dukkana duser insallah... bizde bildigim kadariyla yok boyle seyler... oncun alacagim botu 2 saat falan denerdim dukkanda... hatta 2 saatte evde denerdim ekstra... misal vans hi-standard botu boyle secmistim... takribi 4-5 saat tum botlari denemistim... bastan ayiracaginiz vakit dagda keyifli dakikalarin garantisi olacaktir... usenmeyin... hos bort beni kesmedi orasi ayri... forever kayak...

Standart Tecrübelilerden snowboard BOTU tavsiyesi

Board nedir ya?

Sayfa 1/2 12 SonSon