SPX Ak Merkez Mağazasının Tamir Konusundaki Tutumu
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: SPX Ak Merkez Mağazasının Tamir Konusundaki Tutumu

Standart SPX Ak Merkez Mağazasının Tamir Konusundaki Tutumu

Geçtiğimiz yıl SPX Akmerkez şubesinden BURTON Bot,Board,Bağlama set almıştım, Geçen yurt dışı etkinliğimizde bağlaması kırıldı malüm. SPX AKMERKEZ Şubesinden telefon ile bilgi almak istedim(malüm tamir onarım garanti konusu hakkında). SPX müşteri temsilcisinin tavrı şu şekilde oldu = Ürüne hiçbir şekilde garanti vermiyoruz, yapacağınız en ufak bir bakım vs extra ücrete tabidir. Soruyorum kendime ve forum üyelerine ... Alacağımız ürünleri Türkiye mağazalarından neden alıyoruz ? Garanti bakım hizmeti alabiliriz diye mi ? Veya yurtdışından... ikinci el bi ürün muamelesi görmesi için mi ?
    BoarD_Delüsü
    12/12/1984 A Rh(+)

Standart Cevap: SPX İndirim başladı

Alıntı Berat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Board Delüsü,başından beri zaten SPX çalışanlarının olumsuz yanlarını ve can sıkıcı bir sürüyü konuyu buradan yazdım. Gerçekten yaşanan durumlarda Spx in hataları %100 mevcuttu üstadım.Amaa burada bence yiğidi öldürelim ama hakkını yemiyelim.Sen sonuçta gidip board almışsın sen kayarken bağlaması kırılmış dediğine göre.Burada kullanıcıdan kaynaklanan bir durum söz konusu bence üstad.Ama senin içine bu durum sinmiyorsa ve kullanıcı hatasından kaynaklanan bir durum olmadığını düşünüyorsan direk SPX in ana yetkilileriyle görüş Board Delüsü.Bence kesin çözüme böyle ulaşırsın ve konu herkes açısından netliğe kavuşur
    Kayak veya Board ekipmanlarını götürüp taşa kayaya vurup kırmadığım için kullanıcı hatası olduğunu düşünmüyorum. Ki benzer ekipmanları kullanan arkadaşımız ilhan da ekipmanları ile ilgili sıkıntıda aldığı firmadan ürün değişimi ve bakım hizmetini almıştı. Herhangi ek ödeme vs yapmamıştı. SPX firmasının sattığı ürün hakkında nasıl bir destek verebilir bilemiyorum ... ve vereceği hizmetin ne olduğunu dahi sormadan ücrete tabi olduğunu belirtmesi; "amiyane tabir ile müşteriyi yolma cabasında" olduğunu gösterir. Bu da böyle firmaların her platformda ifşa edilmesi ve müşterilerin bilgilenmesi açısından gereklilik olduğunu düşünüyorum. Yanlış anlaşılma olmasın amacım sitedeki arkadaşları --firmanın müşteriye karşı tutumunu göstermektir-- bilgilendirmek. Saygılar.
    BoarD_Delüsü
    12/12/1984 A Rh(+)

Standart Cevap: SPX İndirim başladı

Alıntı BoarD Delüsü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayak veya Board ekipmanlarını götürüp taşa kayaya vurup kırmadığım için kullanıcı hatası olduğunu düşünmüyorum. Ki benzer ekipmanları kullanan arkadaşımız ilhan da ekipmanları ile ilgili sıkıntıda aldığı firmadan ürün değişimi ve bakım hizmetini almıştı. Herhangi ek ödeme vs yapmamıştı. SPX firmasının sattığı ürün hakkında nasıl bir destek verebilir bilemiyorum ... ve vereceği hizmetin ne olduğunu dahi sormadan ücrete tabi olduğunu belirtmesi; "amiyane tabir ile müşteriyi yolma cabasında" olduğunu gösterir. Bu da böyle firmaların her platformda ifşa edilmesi ve müşterilerin bilgilenmesi açısından gereklilik olduğunu düşünüyorum. Yanlış anlaşılma olmasın amacım sitedeki arkadaşları --firmanın müşteriye karşı tutumunu göstermektir-- bilgilendirmek. Saygılar.
    Anladığım kararıyla burada yanlış olan SPX AK Merkez in tavrı. Bu konunun çözüme kavuşması adına konuyu şikayet var kısmına taşıyorum. SPX yönetiminin konudan haberdar olması durumunda iyi niyet çerçevesinde konunun tatlıya bağlanacağına inanıyorum

Standart Cevap: SPX Ak Merkez Mağazasının Tamir Konusundaki Tutumu

hiiç uğraşma direk yaz elektronik postayı burton'a... muhteşem ilgilerinden ve pek tabi ürünü incelemeden telefonda abuk subuk laflar ettiklerini eklemeyi ihmal etme... tamam belki hata sende olabilir... ancak bakmadan, incelemeden sallamak en hafif tabiriyle ayıptır... üstelik bunu yapan herhangi biri de değil doğrudan firmanın distribütörü... abd'li firmalar sever iyi müşteri ilişkilerini... seveceksen bile incitmeyeceksin arkadaş...

Spx düzgün bir firmadır, üzüldüm böyle olduğuna. eminim tepedekilerin haberi olsa bu durum böyle olmazdı. direkt firmayı aramakta fyada var

ben akmerkez magazasindayim merhabalar biz sizinle kim ilgilendigini bilmiyoruz ama biz bize gelen tum magazemeleri degisimi ile ilgilendik siz lutfen birdaha baglamanizi getirin ve hemen gereken parcayi temin edelim bende sasirmis durumdayim ama en gec hasarli urununuz icin sizi 10 gun bekletiriz buda yurt disindan gelme suresi ve bu urunlerden kesinlikle ucret almayiz cok uzun bir suredir ordayim ve tum urunlerin tamirini ben yaparim sizin boyle bir durum ile karsilasmaniz beni cok uzdu en yakin zamanda baglamanizla beraber akmerkeze beklerim

yazim hatalari icin ozurdilerim arabadan yaziyorum ��
    Konu poisonsk8 tarafından (27-02-2013 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.

Alıntı poisonsk8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben akmerkez magazasindayim merhabalar biz sizinle kim ilgilendigini bilmiyoruz ama biz bize gelen tum magazemeleri degisimi ile ilgilendik siz lutfen birdaha baglamanizi getirin ve hemen gereken parcayi temin edelim bende sasirmis durumdayim ama en gec hasarli urununuz icin sizi 10 gun bekletiriz buda yurt disindan gelme suresi ve bu urunlerden kesinlikle ucret almayiz cok uzun bir suredir ordayim ve tum urunlerin tamirini ben yaparim sizin boyle bir durum ile karsilasmaniz beni cok uzdu en yakin zamanda baglamanizla beraber akmerkeze beklerim

yazim hatalari icin ozurdilerim arabadan yaziyorum ��
    Telefonda aldığım yanıttan sonra SPX mağazalarına uğramayı bile düşünmüyordum.
    Bu gün vakit bulabilirsem bağlamayı alıp gelicem, ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
    BoarD_Delüsü
    12/12/1984 A Rh(+)

asıl anlayışınız için ben teşekkür ederim