Erciyes’te 2500 metrede 123 milyon TL’lik açılış
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Erciyes’te 2500 metrede 123 milyon TL’lik açılış

Standart Erciyes’te 2500 metrede 123 milyon TL’lik açılış

Başbakan Erdoğan, Kayseri’deki toplam yatırım bedeli 123 milyon lira olan 41 tesisin açılışını Erciyes Kayak Merkezi’nden yaptı. Erdoğan, Erciyes’in dünyada önemli bir turizm merkezi olacağını söyledi

Başbakan Tayyip Erdoğan 2 bin 500 metre yükseklikteki Erciyes Dağı’nın Kayak Merkezi’nde düzenlenen törende 123 milyon TL’lik 41 eserin toplu açılışını yaptı. Vatandaşların kar üstünde dinlemesi nedeniyle kısa kestiği konuşmasında, Erdoğan şu mesajları verdi:

İsim:  erciyes-te-2500-metrede-123-milyon-tl-lik-acilis-3028394.jpg
Görüntüleme: 467
Büyüklük:  20.5 KB (Kilobyte)
    LOKOMOTİF ŞEHİR KAYSERİ: “Kayseri’ye ne yapsak az çünkü Kayseri dinamizmi, çalışkanlığı, başarılarıyla ülkemizin tamamına örnek olan bir şehir. Kendi imkanlarıyla büyümek isteyen şehirlere Kayseri’yi örnek gösteriyoruz. İç Anadolumuzun simgesi olan Erciyes dağımızın önemli bir turizm merkezine dönüştürülmesi yolunda önemli bir adım atıldığına inanıyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde Kayseri ülkemizin önde gelen lokomotif şehirlerinden biri olmaya devam edecektir. Bunun için Kayseri’ye her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”

123 ‘TRİLYONLUK’ DEV YATIRIM: “Bugün burada bu karlarla kaplı Eciyes’in yamaçlarında sizin o gönlünüzün sıcaklığında farklı bir buluşmayı gerçekleştiriyoruz. Toplam yatırım bedeli 123 ‘trilyon’ lira olan 41 tesis ve hizmeti kazandırıyoruz. Büyükşehir belediyemizi, belediye başkanımızı ve ekibini bu son derece önemli yatırımlarından dolayı tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum.”

AÇILIŞI YAPILAN TESİSLER: “Kayseri’yle birlikte bütün İç Anadolu’nun bölgesinin simgesi olan Erciyes dağını turizm alanında çok ileri bir yere taşıyacak tesisleri hizmete açıyoruz. İçinde yer alan ve 6 ayrı kısımdan oluşan mekanik tesisleri ve yürüyen bantları hizmete sunuyoruz. 6 ayrı kısımdan oluşan yapay karlama tesislerini de açıyoruz. Otopark, çevre düzenlemesi, ağaçlandırma, sosyal tesis ünitelerinin de açılışını gerçekleştiriyoruz. 2 adet kayak pistiyle birlikte gölet, dağ yolu, doğalgaz hattı gibi alt ve üst yapı tesislerini hizmete alıyoruz.”
    ÖNEMLİ TURİZM MERKEZİ: “İç Anadolumuzun simgesi olan Erciyes dağımızın turizm alanında ülkemizde ve dünyada önemli bir merkez haline dönüştürülmesi yolunda önemli bir adım atıldığını düşünüyorum. Kayseri bu tesislerle inşallah ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biri haline gelecektir.”
    ‘Tek sektöre sırt dayamıyor’
    Geçen yıl 1 Temmuz’da Kayseri’de yatırım bedeli 512 milyon lira olan 90 kalem tesis ve hizmetin açılışını yaptığını hatırlatan Başbakan Erdoğan şunları söyledi:
    “Kayseri’ye ne yapsak az. Çünkü Kayseri çalışkanlığı, dinamizmi, başarısıyla ülkemizin tamamına örnek olan bir il. Anadolu’da, Trakya’da kendi imkânlarıyla kendi potansiyeliyle gelişmek isteyen şehirlere Kayseri’yi örnek gösteriyorum. Enerji, turizm, tarım gibi sadece bir sektöre sırtını dayamadan her alanda başarılar ortaya koyan Kayseri’yle iftihar ediyoruz. Biz de Kayseri’nin bu gayretini bu azmini karşılıksız bırakmıyoruz. Kayseri dünyada da takdirle ilgiyle izleniyor.”

Kaynak :Milliyet - Erciyes’te 2500 metrede 123 milyon TL’lik açılış

Standart Cevap: Erciyes’te 2500 metrede 123 milyon TL’lik açılış

123 Trilyonluk dev yatırım, ne zaman acaba bir başbakan ağzından trilyon lafını esirgeyecek merak ediyorum. Şu anki parayla Trilyonu yanyana görmüş mü acaba? Acaba ne zaman 6 sıfırlar hafızamızdan , beynimizden silinecek. Atın artık şu fazla sıfırları. Yapılan yatırım 123 Milyon Lira , hepsi bu..

Bu kadar yatırım yapılıyor ama Kayak atlama milli takımının atlama rampasına çıkarken kullandıkları yürüyen Merdiven arızası vardı haberlerde. 40 metreyi adamlar penguen gibi yan yan çıkıyorlardı

http://www.haberler.com/atlama-kulel...324350-haberi/

Eyvallah ellerine sağlık guzel bir yatırım oldu ama 123 m TL göreceli bir rakam, mesela Arçelik Rusya'da fabrika kuruyor 100-150m Usd civarında bir yatırımla. O yuzden çok abartmamak lazım Koskoca Devlet için 123m TL buyuk bir rakam değil ama bu sektöre böyle bir kaynak ayırmaları gelecek için sevindirici

full çalıştırabilseler neler olacak neler...