DURU TURİZM in İhmal ve Sorumsuzluğu
Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: DURU TURİZM in İhmal ve Sorumsuzluğu

Angry DURU TURİZM in İhmal ve Sorumsuzluğu

Aralık ayında aldığım 27.1.2013 Kesin Hareketli diye sattıkları Yurt Dışı Kayak Turunu 18.1.2013 tarihinde katılım azlığı gerekçesiyle iptal ediyorlar,mail adresimi yanlış yazdıklarından bana iptal haberi veremiyorlar. Ayrıca telefonla bilgi diye bir uygulamaları da yokmuş.(veya telefon paraları yok) Ama işin daha da berbat tarafı iptal tarihinden sonra defalarca ve iki gün kala tekrar sormama rağmen turun kesinlikle olacağını söylemeleri ve bunun üzerine ben yurt dışı seyahat harcı yatırdım ve yurt dışı konuşma paketi aldım.Cumartesi akşamına kadar hiç bir bilgi alamamam üzerine (ertesi sabah uçak kalkacak)zar zor ulaşabildiğim bir kişi bana turun iptal olduğunu söyleyebildi...Bir de bütün bu hadiseler Duru Turizm Genel Merkezinde cereyan ediyor..Mesaileri hafta sonları 13.30 da bitermiş..Ben 16.00 civarında tesadüfen öğrenebilmişim meğer..Allah acımış, yoksa sabah havaalanında da öğrenebilirdim...
    0 RH (+) İstanbul/Ataşehir
    Kayak:Rossignol Zenith9,5Bağlama: Ross.1s20Baton:LEKI Carbon-TS Bot: Head EzOn6.5Kask:Ross.TOXIC2.0

Standart Cevap: DURU TURİZM in İhmal ve Sorumsuzluğu

çok geçmiş olsun kanuni yollardan aramalısın hakkını bence
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Yanliş hatırlamıyorsam yolculuk italya ya idi. Tarifeli sefer ile mi yoksa charter sefer mi ayarlamışlar kendilerine.Tarifeli ile ise iptal etmemeleri gerekirdi .Tekrar geçmiş olsun. Yurtdışı tur tercih ederken en önemli şey tarifeli sefer olması yoksa her an satışa getirebiliyorlar insanları.Özellikle Bayram Sömester gibi dönemlerde ne de olsa doldururuz turu diye yükleniyorlar charter sefere sonra satamayınca patlatıyorlar turları. Boylarından büyük işlere girmemeleri gerekir özellikle orta büyüklükteki tur firmalarının. Benzer bir durum yıllar önce Amsterdam turunda başıma gelmişti. firmayı hatırlamıyorum fakat iptal ettikleri turdan sonra özür mahiyetinde bir sonra yaptıkları tur daha yüksek fiyatlı olmasına rağmen bizden fark istememişlerdi (isteselerdi vermezdim zaten tarih erteleyen onlardı).Bizde o tura dahil olduk +1 gece fazla konaklayıp birde Marken - Volendamm turuna ücretsiz katılmıştık. Böylelikle özürleri kabul oldu..Size de umarım özür mahiyetli alternatif birşeyler sunarlar.

Alıntı CenkSenyuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanliş hatırlamıyorsam yolculuk italya ya idi. Tarifeli sefer ile mi yoksa charter sefer mi ayarlamışlar kendilerine.Tarifeli ile ise iptal etmemeleri gerekirdi .Tekrar geçmiş olsun. Yurtdışı tur tercih ederken en önemli şey tarifeli sefer olması yoksa her an satışa getirebiliyorlar insanları.Özellikle Bayram Sömester gibi dönemlerde ne de olsa doldururuz turu diye yükleniyorlar charter sefere sonra satamayınca patlatıyorlar turları. Boylarından büyük işlere girmemeleri gerekir özellikle orta büyüklükteki tur firmalarının. Benzer bir durum yıllar önce Amsterdam turunda başıma gelmişti. firmayı hatırlamıyorum fakat iptal ettikleri turdan sonra özür mahiyetinde bir sonra yaptıkları tur daha yüksek fiyatlı olmasına rağmen bizden fark istememişlerdi (isteselerdi vermezdim zaten tarih erteleyen onlardı).Bizde o tura dahil olduk +1 gece fazla konaklayıp birde Marken - Volendamm turuna ücretsiz katılmıştık. Böylelikle özürleri kabul oldu..Size de umarım özür mahiyetli alternatif birşeyler sunarlar.
    Sağolun..Evet İtalya idi..Bologna üzerinden Sestola'ya Pegasus Tarifeli sefer ile gidilecekti..Duru Turizm 50 yıllık bir firmadır..İnanılır gibi değil..Hatalarını kabul ederek benzer teklifler yaptılar ama kabul etmeyerek paramın iadesini istedim...Bakalım bunu başarabilecekler mi..
    Kayak:Rossignol Zenith9,5Bağlama: Ross.1s20Baton:LEKI Carbon-TS Bot: Head EzOn6.5Kask:Ross.TOXIC2.0

para iadesi gerçekleşti mi acaba?

Bu ülkede her an her şey olabiliyor ne yazık ki, bu kadar eski ve köklü bir firma da bu yaparsa artık diyecek laf bulamıyorum.
    Herşeyleri para olmuş, insanlığın dürüstlüğün prensiplerin bittiği noktadayız
    Yazık..

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    para iadesi gerçekleşti mi acaba?
    Tur bedeli ve diğer tüm masrafları kredi kartı hesabıma geçecekler ve haber verecekler...henüz bir haber almadım..ödemelerde bir sorun yaşamam umarım...

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede her an her şey olabiliyor ne yazık ki, bu kadar eski ve köklü bir firma da bu yaparsa artık diyecek laf bulamıyorum.
    Herşeyleri para olmuş, insanlığın dürüstlüğün prensiplerin bittiği noktadayız
    Yazık..
    Gerekli yazılı müracaatımdan sonra genel merkeze gittim ve şirketin Genel Müdürüne hitaben ayrıca özel bir dilekçe de verdim...Bugün 6 ncı gün ve hiç kimse geri dönüş yapmadı...

Standart DURU TURİZM in İhmal ve Sorumsuzluğu

Alıntı Toma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tur bedeli ve diğer tüm masrafları kredi kartı hesabıma geçecekler ve haber verecekler...henüz bir haber almadım..ödemelerde bir sorun yaşamam umarım...
    Çok üzücü bir durum geçmiş olsun!

Alıntı Sibel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok üzücü bir durum geçmiş olsun!
    Teşekkürler...

Sayfa 1/2 12 SonSon