Uludağ Kayak Merkezi için En Doğru Kar Yağışı ve RÜZGAR Tahmin Merkezleri
Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Uludağ Kayak Merkezi için En Doğru Kar Yağışı ve RÜZGAR Tahmin Merkezleri

Standart Uludağ Kayak Merkezi için En Doğru Kar Yağışı ve RÜZGAR Tahmin Merkezleri

Uludağ Kayak Merkezine giderken kar yağışı için en iyi tespiti Snow-Forecast yapıyor.

Fakat snow forecast in rüzgar durumu ne yazıkki doğru çalışmıyor ve çok yanıltıyor.

İşte tam bu aşamada WindGuru devreye giriyor. Uludağ Kayak Merkezi (başka yerler içinde geçerli )

En Doğru RÜZGAR tahminini veren site

Uludağ Kayak Merkezi Kar Yağış Tahmini için : 6 day Uludağ snow forecast for 2322 m

Uludağ Kayak Merkezi Rüzgar Tahmini İçin : WindGURU: Turkey - Bursa Zeytinbagi (Trilye)

Standart Cevap: Uludağ Kayak Merkezi için En Doğru Kar Yağışı ve RÜZGAR Tahmin Merkezleri

Ben yazın Çeşme'ye giderken kullanıyorum bu aplikasyonu kesinlikle çok başarılı
    Yararlı bir paylaşım olmuş..

Bu arada snow-forecast sis tahmini yapamıyor değil mi, onu da görebileceğimiz bir site vs. var mı acep?

Standart Cevap: Uludağ Kayak Merkezi için En Doğru Kar Yağışı ve RÜZGAR Tahmin Merkezleri

hm...anladığım kadarıyla WindGuru o kadar şiddetli rüzgar göstermiyo..di mi?

abi trilye nireee, uludağ nireee! der kaçarım. bu hafta gerçekten yalan olur bence. hem şiddetli lodos hem yağış var.

Alıntı capeside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi trilye nireee, uludağ nireee! der kaçarım. bu hafta gerçekten yalan olur bence. hem şiddetli lodos hem yağış var.
    Ucretli uye oldugum o yuzden su anda tam uludag ı gorebliyorum. cumartesi 9 - 10 knot pazar gunu 2 - 3 knot ruzgar var

Yani pazar gunu tam sut liman Tani ben snowkite yapacagım icin benim açımdan bi tek cumartesi gunu iyi görünüyor

İsim:  uludag_ruzgar_durumu.jpg
Görüntüleme: 822
Büyüklük:  310.1 KB (Kilobyte)

Uludağ'a aşağıdaki linkten bakabilirsiniz

WindGURU: Turkey - Uludag 1900m

Buraya göre c.tesi 12 knots yani 22 km (1 knots yaklaşık 1,85 km) eder, snow forecasta göre ise şuan 45 km gösteriyor. Pazar günü ise her iki sitede de neredeyse rüzgarsız gösteriyor
    C.tesi günü için hemen hemen iki kat fark var, ilginç..

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ucretli uye oldugum o yuzden su anda tam uludag ı gorebliyorum. cumartesi 9 - 10 knot pazar gunu 2 - 3 knot ruzgar var

Yani pazar gunu tam sut liman Tani ben snowkite yapacagım icin benim açımdan bi tek cumartesi gunu iyi görünüyor
    o zaman haklısın derim. şu an uluda'da liftler çalışmıyor mesela. eger c.tesi de böyle olursa sen de bir şey yapamazsın.

Alıntı capeside Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman haklısın derim. şu an uluda'da liftler çalışmıyor mesela. eger c.tesi de böyle olursa sen de bir şey yapamazsın.
    Umarım hava snowkite icin uygun olur

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım hava snowkite icin uygun olur
    inşallah yapabilirsin. maden tarafında tepede rüzgar oluyor genelde. rüzgardan yana sıkıntı olmaz hatta fazla rüzgar bile olabilir.
    sis olmasın yeter.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler