Dünya Turu - Sayfa 3
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
35 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Dünya Turu

Standart Cevap: Dünya Turu

Alıntı turana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde önümüzdeki yıllarda planlarım içerisinde ipek yolulunu motorla katetme planım var . Motor seçimi konusunda bir kaç motorcuyla konuşmamada Honda CBF 150 ve yamaha YBR 125 tavisyeleri almıştım.
    Ancak güzergah konusunda ayrışıyoruz biraz , benim nedense metropol şehirler pek ilgimi çekmiyor , daha ziyadesiyle yokluğun , açlığın ve hayatta kalmanın biz şehirli insanlara göre daha zor olacağı güzergahlar daha çok ilgimi çekiyor . Özellikle Moğolistan bozkırları, Çin ve Gobi çölü , Kazakistan Bozkırları ve Nepal .
    Gps ve akıllı cihaz olayı bence maceracı ruh ile uyuşmayan ekipmanlar , hele avrupada yolunu kaybetmekten kaygı duyuyorsan hiç yola çıkma derim . Kitaplar belki akıllı cihazlardan daha ağır olabilir ancak bu ruha daha uygun .
    Sonuç olarak Snowrock ; Tüm kalbimle hayallerini gerçekleştirebilme yolunda karşına çıkacak engellerde sana bol sabır , zorluklala mücadele edebilmen için dirayet ve en önemlisi sağlıklı bir yolculuk dilerim .
    Yola çıkmadan önce arkandan bir su dökme merasimi yapılacaksa en azından bir damla su ile katkı sağlamak isterim.
    bir kısmını motorla yapma fikri bana da ilgi çekici geliyor farklı bir gezi olur. Yamaha YBR 125 kullandım. 97-2002 arası motor kullandım mz 301, mz 251 ve kawasaki gpz 500 motorum oldu. sonrasında üni askerlik iş hayatı derken bıraktım. Gobi çölünü bende merak ediyorum hatta o çölde yapmak istediğim birşey var aşağıdaki video bunu anlatıyor gobi çölünde çekilmiş bir filmin trailer ı yani gobi çölünde freeride-downhill mtb bu aynı zamanda ölmeden önce yapılacaklar listemde asya ve bu bahsettiğin ruh programım içesinde var hatta ıssız doğada bir müddet vakit geçirebilirim gps telefondada var belki pusula alırım yanıma kitaplar bu ruha çok daha uygun. güzel dileklerin ve desteğin için teşekkürler dostum 2-3 mart erciyese biletini ayarlasanda 2-9mart'a fransanın çakışması nedeniyle orada görüşemeyeceğiz ama ondan önce mutlaka bi yerlerde denk getiririz konuşuruz bu konuyu kartalkaya karşılaştık ama konuşamadık su dökme konusuna gelince gitmeden arkadaşları görüp bi muhabbet etmek beraber bi şeyler içip ayrılmak isterim açıkçası.

Alıntı BoarD Delüsü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yakın olmasada dünya turu adına benimde yaptığım planlar var, ama teknolojiden yararlanarak dünyayı gezmeyi ve kültürleri tanımayı insanlar ile samimi diyaloğlar içerisinde olmayı planladım. İlk 2 yılda Almanya, Avusturya, Kosova ve Birleşik Arap Emirliklerini gezdim. Şimdilik ilk etapta planımda Amerika (1 Ay) ve Pasifik ülkeleri (Japonya, Çin, Kore) 3 hafta/ 1 Ay olmak üzere planlar yapıyorum.

Çok güzel düşüncelerin var, Sağlıklı ve kazasız belasız keyifli seyahatler dilerim.
    dostum sen hep gezgin moddasın zaten face'den görüyorum resimleri umarım sende tamamlarsın veya bir kısmında belki denk getiririz. güzel dileklerin için teşekkürler

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Snowrock, zor ama güzel bir işe kalkışmışsın...Kimin hayali değildir ki Dünyayı gezmek....
    Gelecekte motor ile Avrupa gezisi benimde hedeflerim arasında..
    Gezini başarırsın inşallah.
    Gezi notlarınıda burada bizimle paylaşırsın artık
    Bizde itinayla kıskanırız.
    gezi notlarını paylaşırım hatta kafamda bununla ilgili bir blog veya kişisel site kurmak an an oradan paylaşmak gibi bir fikir var oradan da siteye yeni eklediğim yazıları paylaşırım diye düşünüyorum teşekkürler
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Snowrock, bu şekilde bir planın olduğunu biliyordum fakat bu kadar öne çekmene şaşırdım aynı zamanda da sevindim tabiki
    Her zaman yanındayız, sen yurtdışındayken buralarda yapılması gereken bir şeyler olursa haberimiz olsun sana her zaman destek vermeye hazırız
    dostum CemKa çok teşekkür ederim burada güzel ve iyi dostlarımın olduğunu bilmek ve desteğini almak motivasyonumu artırıyor yurtdışında iken cepten tabletten kitaptan çok detaylı bakma şansı olmayabilir net olmaz vs belki bilgi paylaşımı konusunda desteklerinizi isteyebilirim gerçekten bu çok iyi oldu teşekkürler iyi ki varsınız. benim plan 1 haziranda istifa edip aynı gün yola çıkmak üzerine kurulu aslında planda bir değişiklik yok sadece o tarihi düşünüyorum demiştim ama artık kafamda bitirdim olayı bence insan karar verdiğinde artık kendini bunun için olmuş hissettiğinde yola çıkmalı hayat ertelemeye gelmiyor. süre var ama hazırlıklarımı sanırım o tarihe kadar ancak yapabilirim (araştırmalar, maddi planlamalar, ulaşım, rota, malzemeler, dil pratiği vs..) tekrar teşekkür ederim.

Alıntı blg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2009 yılında 35 günlük plansız, kalıcak yerlerimiz belli olmadan hatta rotamızın bile olmadığı gezimiz, TR'den tren ile Yunanistan'a geçmemiz ile başladı... Eklenti 12745

Oradan Gemi ile İtalya 'ya geçmemiz ile İspanya, Fransa, Belçika(Brugge çok güzeldi) Hollanda ile sonuçlandı...Hollanda'ya kadar tren ile gidip oradan uçak ile dönmüştük...
    Trenleri kaçırıp tren istasyonlarında dahi yattık bununla ilgili ablamla dönüşümlü uyuduğumuz bir fotomuzu da paylaşmak istiyorum hatta sizinle...Ama yalnız değildik bizim gibiler oldukça fazla idi : ) vede tren istasyonunda edindiğimiz arkadaşlıklar hala devam etmekte Eklenti 12746

Yolunuz düşer ise belkide gitmişler vardır Annecy 'e mutlaka gidin derim, bir yanında Alp dağları ve bir yanda mükemmel bir göle girme keyfi...Eklenti 12748

Genel tatil halimizde bir sırt çantası eşliğinde,uyku tulumlarımızla yorgun,bitkin bir haldeydi Buda Venedikten olsun... Eklenti 12749

En çok ihtiyacımız olan ve yanımızda olmayan şey bir ipad yada akıllı telefon tarzı bir cihazdı..internete inanılmaz ihtiyaç duymuştuk ve mutlaka let's go europa tarzı bir kitap.. Biz avrupayı seçmiştik umarım bundan sonraki gezimiz daha uzun süreli daha geniş çaplı olur.
    fotoları ve bu çılgınca spontane ruhu görünce çok heyecanlandım. gerçekten tebrik ederim o ruhu yaşamışsın anılar çok güzel fotolarda. sırt çantası, kamp çadırı, uyku tulumu, kitap, harita, pusula, cep tel, tablet, kamera, günlük ve zaruri ihtiyaç malzemeleri ile yola çıkmayı düşünüyorum bu ruha daha uygun gibi. tekrar tebrik ederim paylaşımlar içinde teşekkür

bir de şu filmdir izledikten sonra tamam karar verdim kesinlikle gidiyorum artık dedirten. şu anda hazır değilseniz kesinlikle izlemeyin trailer'ı o hissi vermeyebilir ama fikir açısından paylaşayım

bu da iki önceki postta gobi çölünden downhill için bahsettiğim filmin uzun trailerı

Böyle çılgın bir plana (çılgın demek istiyorum çünkü, çok uzun, çok bilinmeyenlere giden bir yolculuk) tavsiye edebileceğim tek şey, yanınıza aynı cinsten çılgın bir arkadaş olurdu. Ben şahsen çok seyahat ettim diyebilirim (hepsi Avrupa çapındaydı gerçi), arkadaşlarla ya da arkadaşsız, ama arkadaşsız olanlarda 3. günden sonra biriyle iletişime geçince 3 gündür ne kadar sıkıldığımı fark etmiştim mesela. Ve de ben de aşırı planlıyımdır, gideceğim yerin hava alanından şehir merkezine uzaklığı ne kadardır, ulaşım için hangi imkanlar var, hangi hosteli seçmeli, nerede ne yemeli hepsini önceden araştırır giderim.
    Ve de merak ettim vize sorunu olmuyor mu acaba? Bazı yerlerde kalmak, yaşamak isteyişin falan?.. Çok uzun çaplı bir gezi olacak gibi geldi bana.. Ülkesini de özler insan ama

Tıp öğrencisi olarak ekstra bir tavsiyem de aşılanmayı unutmayın kesinlikle! Sarı humma aşısı örneğin. Afrika'da da sivrisineklere karşı gardınızı alsanız iyi edersiniz bence, kötü sonuçlar doğurabilir Allah muhafaza..

Kafa koyduysanız size bol şans, umarım çok çok güzel geçer. Ben ülkeleri parti parti dolaşmayı seven planlı bir insan olarak sizin kadar çılgın olmadığımı fark ettim.. Umarım her şey gönlünüzce olur

Kardeşim tam yapmak istediğim şey bu.Nerde akşam orda sabah. Plan en büyük düşman. En güzeli spontane yaşam. Şunu bana istanbuldan ayrılmadan önce söylemiş olsan bir sene daha istanbulda takılır, gelirdim seninle. Ama açtığımız ofis ve mesleki çalışmalar. Yoldan dönmek çok zor. Ancak biyerden bir voli vurursam sen gidinceye kadar, takılırım peşine
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Alıntı narcicegi89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle çılgın bir plana (çılgın demek istiyorum çünkü, çok uzun, çok bilinmeyenlere giden bir yolculuk) tavsiye edebileceğim tek şey, yanınıza aynı cinsten çılgın bir arkadaş olurdu. Ben şahsen çok seyahat ettim diyebilirim (hepsi Avrupa çapındaydı gerçi), arkadaşlarla ya da arkadaşsız, ama arkadaşsız olanlarda 3. günden sonra biriyle iletişime geçince 3 gündür ne kadar sıkıldığımı fark etmiştim mesela. Ve de ben de aşırı planlıyımdır, gideceğim yerin hava alanından şehir merkezine uzaklığı ne kadardır, ulaşım için hangi imkanlar var, hangi hosteli seçmeli, nerede ne yemeli hepsini önceden araştırır giderim.
    Ve de merak ettim vize sorunu olmuyor mu acaba? Bazı yerlerde kalmak, yaşamak isteyişin falan?.. Çok uzun çaplı bir gezi olacak gibi geldi bana.. Ülkesini de özler insan ama

Tıp öğrencisi olarak ekstra bir tavsiyem de aşılanmayı unutmayın kesinlikle! Sarı humma aşısı örneğin. Afrika'da da sivrisineklere karşı gardınızı alsanız iyi edersiniz bence, kötü sonuçlar doğurabilir Allah muhafaza..

Kafa koyduysanız size bol şans, umarım çok çok güzel geçer. Ben ülkeleri parti parti dolaşmayı seven planlı bir insan olarak sizin kadar çılgın olmadığımı fark ettim.. Umarım her şey gönlünüzce olur
    güzel tavsiyeler teşekkürler arızalı bir kafan, maceracı bir ruhun, kabına sığmayan bir kalbin, bu tür konularda sınır tanımayan bir cesaretin olduğunda her an çantanı alıp gidecek potansiyelde oluyorsun. umarm yanıma birilerini bulabilirim herhalde dünyada neslim tükenmedi bu kadar planlı olmak bana göre değil ben spontane bir gezi yapacağım rezervasyon oteller vs olmayacak elimde kitap ve harita sırtımda çanta içinde çadır umarım anlatabilmişimdir bahsettiğim ruhu...

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim tam yapmak istediğim şey bu.Nerde akşam orda sabah. Plan en büyük düşman. En güzeli spontane yaşam. Şunu bana istanbuldan ayrılmadan önce söylemiş olsan bir sene daha istanbulda takılır, gelirdim seninle. Ama açtığımız ofis ve mesleki çalışmalar. Yoldan dönmek çok zor. Ancak biyerden bir voli vurursam sen gidinceye kadar, takılırım peşine
    dostum bu planı uzun zamandır erteliyorum. her seferinde birşeyler çıkıyor şundan sonra bundan sonra şöyle böyle derken bi baktım ki hayat gidiyor şimdi yaptım yaptım. şimdi diyorsun ki işi rayına oturtayım arkasından başka bişeyler illa ki çıkar öyle bir düzen ki sistemin içerisinden çıkamıyoruz maalesef. ben yaktım gemileri tıpkı imzamda yazdığı gibi günün birinde o gün keşke gitseydim dememek için bugün gideceğim dünya buradan ibaret değil dışarda bir hayat farklı kültürler görmediğimz bilmediğimiz bir dünya var. gezilecek yerler gidilecek yollar var. biraz şiir tadında oldu kafamda güzel değil aslında daha zaman var sana tarihi söylemiştim kartalkayada. bence sen o yola çıkacaksın hazırlıklarına başla

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotolar süper gerçekten blg kıskanmadım desem yalan olur.

Acaba Snowrock arkadaşımıza bir kaç yıl sürecek dünya turunda siteye foto ekleme yasağı
    falan mı koysak acep
    Alıntı blg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha çok fotoğraf koyasım geldi fakat ben kendimi biraz tuttum birkaç yıl sürecek dünya turunda çekeceği fotoğraflar kıskanılası boyutta olur yasak fena sayılmaz evet :p
    o zaman aynı ruhla yaptığım gezilerden bir iki foto paylaşayım yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır :D :D (dünya turunda çok daha iyi fotoğraflar ve manzaralar olur)

Eklenti 12789

serindere kanyonunda gökyüzü...

Eklenti 12790

ıssız doğada ay ışığı...

İsim:  620631_449787035071438_438409926_o.jpg
Görüntüleme: 680
Büyüklük:  141.3 KB (Kilobyte)

bir kamp sabahı güneşin doğuşu

Eklenti 12792

saklıkent

Eklenti 12793

yaptığım salla karşıya geçerken

Eklenti 12794

salı yaparken

Eklenti 12795

ege denizi ve akdenizin birleştiği nokta ölüdeniz kabak koyu

Eklenti 12796

bolu tarafları

Eklenti 12797

İsim:  431768_448982925151849_18132629_n.jpg
Görüntüleme: 529
Büyüklük:  109.0 KB (Kilobyte)

İsim:  456182_448953875154754_147414812_o.jpg
Görüntüleme: 551
Büyüklük:  152.2 KB (Kilobyte)

gebze ballıkayalar - serbest tırmanış

Alıntı snowrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman aynı ruhla yaptığım gezilerden bir iki foto paylaşayım yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır :D :D (dünya turunda çok daha iyi fotoğraflar ve manzaralar olur)

Eklenti 12789

serindere kanyonunda gökyüzü...

Eklenti 12790

ıssız doğada ay ışığı...

İsim:  620631_449787035071438_438409926_o.jpg
Görüntüleme: 680
Büyüklük:  141.3 KB (Kilobyte)

bir kamp sabahı güneşin doğuşu

Eklenti 12792

saklıkent

Eklenti 12793

yaptığım salla karşıya geçerken

Eklenti 12794

salı yaparken

Eklenti 12795

ege denizi ve akdenizin birleştiği nokta ölüdeniz kabak koyu

Eklenti 12796

bolu tarafları

Eklenti 12797

İsim:  431768_448982925151849_18132629_n.jpg
Görüntüleme: 529
Büyüklük:  109.0 KB (Kilobyte)

İsim:  456182_448953875154754_147414812_o.jpg
Görüntüleme: 551
Büyüklük:  152.2 KB (Kilobyte)

gebze ballıkayalar - serbest tırmanış
    fotoğrafların sadece üçünü görebiliyorum ama bu üçü bile yetti, yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğu )

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon