[Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Uludağ Kayak Merkezi - Sayfa 341
Sayfa 341/341 İlkİlk ... 241291331339340341
3409 sonuçtan 3.401 ile 3.409 arası

Konu: [Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Uludağ Kayak Merkezi

Standart Cevap: [Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Uludağ Kayak Merkezi

13/01 güncel tahmin

İsim:  Uludağ.JPG
Görüntüleme: 1273
Büyüklük:  330.1 KB (Kilobyte)

10/02 güncel

İsim:  Uludağ.JPG
Görüntüleme: 1276
Büyüklük:  323.8 KB (Kilobyte)

Selamlar
    Bir güncelleme yapabilirim
    Dün itibariyle (18/02) dağda bir yaz günü yaşandı Aman aman bir kar yok ve havalar böyle giderse Mart başı zor görünür diye düşünüyorum..

Maşallah diyorumm

Gene olarak Uludağ aralık ayı için kar durumu olarak nasıl olur tecrübelerinize göre? Aralık'ın son haftası gidilse riskli mi olur kayak anlamında? Uzun vadeli hava raporlarına baktım pek iç açıcı değil. kar pek görünmüyor. Tecrübeleriniz ne diyor bu konuda?

Alıntı indower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gene olarak Uludağ aralık ayı için kar durumu olarak nasıl olur tecrübelerinize göre? Aralık'ın son haftası gidilse riskli mi olur kayak anlamında? Uzun vadeli hava raporlarına baktım pek iç açıcı değil. kar pek görünmüyor. Tecrübeleriniz ne diyor bu konuda?
    Aralık ortası bir aksilik olmazsa açılır. Aralığın son haftasına açılmış olur, o tarihte risk azalır..Kasım ayı için ülke genelinde soğuk geçecek deniyor bakalım nasıl olacak..

Dün Uludağ'a giden arkadaşlarım karı pek beğenmemişler. Lodos varmış yumuşatmış sanırım.
    Çarşamba - Perşembe yağacak kar sonrasında toparlanır diye düşünüyorum.

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün Uludağ'a giden arkadaşlarım karı pek beğenmemişler. Lodos varmış yumuşatmış sanırım.
    Çarşamba - Perşembe yağacak kar sonrasında toparlanır diye düşünüyorum.
    Haftaya cumartes-pazartesi için niyetlenmiştim ancak windy ECMF ve GFS modeline göre pazar ve pazartesi günü 2000mt seviyesinde +8°C rüzgar geleceğini gösteriyor.
    Bu rüzgar olan karın oluk oluk erimesini sağlarsa, dere izleyip gelirim. sıcaklığı perşembede aynı sıcaklıklarda gösterirse gitmem muhtemelen.
    cumartesi için dere olmuş, tamamen açılmış çok yer var diyolar, bugünde sanırım kar eksikliğinden kapandı tüm pistler. önümüzdeki 1 ay 2 kez sıcak hava dalgası gelecek gibi görünüyor, bunlar bir ay daha kar yağıp dereye çevirek gibi.

Yapay karlama olsa en azından soğuk günlerde kayılır.
    birde taş ve dallardan şikayetçi herkes, 2 kez 3ergünlük plan yaptık, ama muhtemelen erciyese 2 kez gitmek üzere revize edeğiz planı

Bu Konudaki Etiketler