Büyük Otel Uludağ Kayak Merkezi Yorum ve Deneyimler
Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Büyük Otel Uludağ Kayak Merkezi Yorum ve Deneyimler

Standart Cevap: [Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Uludağ Kayak Merkezi

4 gundur uludagda Büyük Otel Uludağ dayım. 1. Bolge acik, pistler bol karli ve keyifli. Zaten geldigimden beri kar yagiyor. 2. bolgede ise sadece otellerin pistleri acik. Maden ve digerleri kapali. Kimse olmadigi icin cok keyifli sanki kisiye ozel gibi pistler. Bu arada, su anda disarida tipi var. Resimlerin boyutlari yuksek oldugu icin aksama eve donunce yuklerim.

Otel konusuna gelince, buyuk otelde kaldik. Boyle ummuyordum ama cok ilgililerdi ve cok keyifliydi. Sanirim bu hafta ve onumzdeki hafta cok ciddi indirimli fiyatlari var, tatilsepetinden ciddi indirimle alabilirsiniz.
    "Tanrının insana verdiği en büyük ceza akıldır."

Tolga abi haklisin internetten baktigim kadariyla Büyük Otel Uludağ diğer otellere oranla oldukca hesapli.Ben düsündüm hani gotsemmi diye.Ne dersin degermi?Spa hamam ve sauna var diyor.Konfor iyimi?Ya yemekler bilgilendirirsen sevinirim.
    hakan
    pesinen tesekkürler.

Alıntı hakki46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkürler yanitin icin
    Saglicakla kal
    Rica ederim. Bir taraftanda dikkatli olmaya çalışıyorum. Otelin reklamını yapmamak için yada benim tavsiyem üzerine giden birisi aynı memnuniyette olmayabilir diye. Fakat şöyle ek bir kaç bilgi verebilirim.

1. Otel bu sene 4S diye bir gruba geçmiş. Resepsiyonundan restauranına kadar bizi kapıda karşıladılar. Hiç bir isteyimize hayır cevabı almadık. Hatta son gün geç çıkış yaptık ve bu süre zarfında otelden yararlandık fakat ek bir şey istemediler.
    2. Otelden ayrılırken arabayı kardan iyice temizleyip kapıya kadar getirdiler.
    3. Herşey dahil. Bir çok otelde bu yok. Tabii alkolde yok ama aradaki farka zaten istediğin yerde eğlenirsin.
    4. Yemek çeşitleri çok değil ama lezzetli, biz beğendik.
    5. Geçen senelerde odaların soğukluğundan dert yanmışlar fakat bu sene sıcaktan ben otelde tişörtle dolaştım. Gece yatarken camı açmak durumunda kaldık.
    6. Odalar temiz ve geniş, fakat çok lüx değil. Banyoda duşa kabin var.
    7. Tüm çalışanlar fazlasıyla ilgili.
    8. Kayak odası kendilerine ait değil, Tarkan Kayak Evi'ne ait. Pistten dönüşte, her seferinde beni görüp otele kadar bordlarımı taşıdılar. Fakat fazla fiyat isteyebiliyorlar. Çarşının oradaki merkez yerlerinde Hasan var. Selamımı ve kartutkusundan olduğunu söylersen fazlasıyla yardımcı olacaktır. Pazarlık yapmayı unutma

Kısaca ben bir kış otelinde, ailece kaldığımda aradığım herşeyi buldum ve memnun kaldım. Eğer tekrar plan yaparsam yine orada kalırım.

Alıntı Tolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

fotolar için saol uludağla ilgili birşeyler sormak istiyorum:
    1-ilk olarak 4. fotodaki t-bar la 2. fotodaki otelin oraya mı çıkılyor
    2-1. fotoda karşıda görünen radyo istasyonunun olduğu tepeden inmenin zorluğu ile bu fotonun çekildiği tepenin zorluğu arasındaki fark nedir bu tepelerin veya pistlerin ismi nedir?
    3-2. fotodaki otele çıkan t-bar veya telesiejlerin skipassıyla radyo kanalının olduğu skipasslar ve en zor olan kuşaklıkaya skipassları ortak mı ve kervansarayın ordan bu 4. fotodaki yere yürüyerek gelinir mi gelinmiyosa da kervansarayın ordan nasıl gelinir

lütfen bilgilerinizi aktarın

Alıntı extreme07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fotolar için saol uludağla ilgili birşeyler sormak istiyorum:
    1-ilk olarak 4. fotodaki t-bar la 2. fotodaki otelin oraya mı çıkılyor
    2-1. fotoda karşıda görünen radyo istasyonunun olduğu tepeden inmenin zorluğu ile bu fotonun çekildiği tepenin zorluğu arasındaki fark nedir bu tepelerin veya pistlerin ismi nedir?
    3-2. fotodaki otele çıkan t-bar veya telesiejlerin skipassıyla radyo kanalının olduğu skipasslar ve en zor olan kuşaklıkaya skipassları ortak mı ve kervansarayın ordan bu 4. fotodaki yere yürüyerek gelinir mi gelinmiyosa da kervansarayın ordan nasıl gelinir

lütfen bilgilerinizi aktarın
    Aslında Otel konusu ve bu konu başka başlıklara ait konular. Zaten o başlıklarda sormuşsun. Yinede bildiğim kadarı ile cevaplayayım.

Önce bir pist haritasını ekleyelim.

Bunun üzerinden cevap vereyim.

1. 4. fotoğraftaki pist resimde 6. numaralı Garan pisti. Buradan teleski ile yukarı çıkıp 20 metre kadar yürüdüğün zaman senin otel dediğin aslında fatintepe denilen yere çıkılıyor.

2. Zorluk dereceleri kişiye göre değişir. Kağıt üstünde 6 (Garan) ve 7 (Alkoçlar) daha kolay gibi gözüküyor ama rüzgarı az aldığı için ben 8 (Karkay) ve 9 (Ağaoğlu telesiyej) daha rahat ediyorum.

3. Bildiğim kadarı ile Kervansaray hariç tüm pistleri ortak skipass ile kullanabiliyorsun. Kervansaraydan yürünür yürünmesinede eziyet olur. Benim önerim Yazıcı telesiyej ile yukarıya çıkıp, Ağaoğlu Telesiyej Pistinin aşağısına kaymak, oradanda yine 9 numaralı (Ağaoğlu telesiyej) kullanıp yukarıya çıkıp 6 numaralı (Garan) pistine doğru inmendir.

Daha detaylı bilgiye yine kartutkusu içindeki http://www.kartutkusu.com/kayak-merk...lesiejler.html konudan ulaşabilirsin.

Standart Cevap: Büyük Otel Uludağ Kayak Merkezi Yorum ve Deneyimler

Büyük Otel Uludağ Kayak Merkezi Yorum ve Deneyimler olarak konuyu ayırdım, Büyük Otel hakkındaki yorum ve bilgilerinizi bekliyoruz

Standart Re: Büyük Otel Uludağ Kayak Merkezi Yorum ve Deneyimler

o bir dag kulubesi... o bir canli tarih... cocukluga ait anilarda uludag'in simgelerinden... digerleri fahri ve beceren...

Standart Cevap: Re: Büyük Otel Uludağ Kayak Merkezi Yorum ve Deneyimler

24-27 Şubat Burayı tercih ettim fiyat karsi konulmazdi . 2 kisi Boğaz'da rakı balık yapsan aynı hesabı ödersin

Standart Re: Büyük Otel Uludağ Kayak Merkezi Yorum ve Deneyimler

Alıntı CenkSenyuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    24-27 Şubat Burayı tercih ettim fiyat karsi konulmazdi . 2 kisi Boğaz'da rakı balık yapsan aynı hesabı ödersin
    raki yoktu da baligi bilemem...

Standart Cevap: Re: Büyük Otel Uludağ Kayak Merkezi Yorum ve Deneyimler

Alıntı CenkSenyuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük Otel'de Lift ücretli iki kişi için ortalama 250 lira vermen gerekebilir aman dikkat !!

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler