Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?
Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

Standart Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

Malum Türkiyede Kış sezonunda kayağa ilgi arttı,ama kimsede göğsünü kabarta kabarta bu türk malı bir board hemde daha ucuz diyemiyor,Çünkü üretim yapan yok Herkes Yabancıları zengin etmekte ,zengin etmeklede kalmıyor Türkiyede üretilecek Bir boardın 2 katı fazla fiyatla board sahibi oluyor buna dur demek için girişimde bulunanlar var ama yeterli paraları yok bendede o yeterli para var ancak makina yok,Planım Türk bir marka tescillemek ve türk vatandaşlarına çok uygun fiyatlardan board sahibi etmek. Bir araştırmaya koyuldum ama üretim makinaları hakkında yeterli bilgiye ulaşamadım,belki içinizden bilen vardır,Snowboard Üretimi yapılan makinanın markası nedir, fiyatları nedir link verebilecek olan varmı aceba bu konuda ban yardımcı olursanız iyi olur.TEŞEKKÜRLER. (para konusu için Babam Sağolsun,gerekli bilgiler için desteğini eksik etmıyor.)
    Savaşsız Bir Dünya Ve İşsiz Kalmış Savaş Muhabirleri Dileğimle. Emre Ş.

Standart Re: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

arzu edersen bir firmanin fabrikasina gezi ayarlayalim, yerinde incele...

Standart Cevap: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

Burada Burton'ın üretimini görebilirsin. Burada tek bir makina değil, bir çok makina kullanılıyor ve bunlar custom makinalar. Fakat iş üretmekten çok pazarlayabilmek. Ayrıca düşündüğün yatırım ne kadardır bilemiyorum ama üretim ve aslında pazarlama ve geliştirme için gereken para min. 300-400.000 civarı olacaktır. Yok hala varım diyorsan, makinalar benden ki bu konuda ciddiyim.

Gelelim fiyatların yüksekliğine. O zaten başlı başına muamma ve forumu biraz karıştırırsan bu konuda çok tartışıldığını görebilirsin.
    Konu Tolga tarafından (24-12-2012 Saat 22:39 ) değiştirilmiştir.
    "Tanrının insana verdiği en büyük ceza akıldır."

Standart Cevap: Re: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arzu edersen bir firmanin fabrikasina gezi ayarlayalim, yerinde incele...
    Gerçekten Çok İyi Olur,Türkiyede Yok demi böyle bir yer dışarda hep

Standart Cevap: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

Alıntı Tolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Burada Burton'ın üretimini görebilirsin. Burada tek bir makina değil, bir çok makina kullanılıyor ve bunlar custom makinalar. Fakat iş üretmekten çok pazarlayabilmek. Ayrıca düşündüğün yatırım ne kadardır bilemiyorum ama üretim ve aslında pazarlama ve geliştirme için gereken para min. 300-400.000 civarı olacaktır. Yok hala varım diyorsan, makinalar benden.

Gelelim fiyatların yüksekliğine. O zaten başlı başına muamma ve forumu biraz karıştırırsan bu konuda çok tartışıldığını görebilirsin.
    Açıkcası Kosgebden de yardım düşünüyoruz dediğinz 300 bin felan çok büyük kuruluşlar için geçerli heralde,bizim düşündüğümüz kosgebin yardımı ile en fazla 150 bin felan,çok büyük olmayacak ama yarı otomatık olcak burtondaki gibi full otomatık olmaycak ,Yavaştan yavaştan yükselcez açıkcası.

Alıntı Kayseri Snowboard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkcası Kosgebden de yardım düşünüyoruz dediğinz 300 bin felan çok büyük kuruluşlar için geçerli heralde,bizim düşündüğümüz kosgebin yardımı ile en fazla 150 bin felan,çok büyük olmayacak ama yarı otomatık olcak burtondaki gibi full otomatık olmaycak ,Yavaştan yavaştan yükselcez açıkcası.
    Benimde babam elektronik otomasyon kontrollü custom makinalar üretiyor. Bir araştırın, eğer yapabileceğimiz bir şeyler olursa bende elimden gelen desteği yaparım.
    "Tanrının insana verdiği en büyük ceza akıldır."

Alıntı Tolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde babam elektronik otomasyon kontrollü custom makinalar üretiyor. Bir araştırın, eğer yapabileceğimiz bir şeyler olursa bende elimden gelen desteği yaparım.
    Heryerden Desteğe ihtiyacımız olacak Kartutkusu ailesininde bu konuya ilerde üretime geçmemiz halinde desteklerını bekliyecez tabi Çok az bi nakit ve 100 bine yakın kredi ve bir sürü borca gircez, Türkiyede bu işe ilk adımı atmak istiyoruz kendi türk markamız düşünsenizde süper olacak Boardın kenarında Made In Turkey Way be

Standart Re: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

cin mucizesini unuttuk tabi...

Standart Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

Zaten böyle cesur bir girişim ancak Kayseri'den çıkardı.

Alıntı turana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten böyle cesur bir girişim ancak Kayseri'den çıkardı.
    pazarlama konusunda ciddi sıkıntı yaşanacağı kesin enine boyuna ölçüp biçmek lazım. Fabrikanın yıllık üretimi ne olacak. Board kaç TLden pazarlanacak? Kaç board satılırsa net kar kalacak. Reklam bütçesine nekadar ayrılabilecek? Özsermaye nekadar olacak? Kaç yıl zararı finanse edebilecek kadar geride kaynak olacak? Yurt dışı bağlantıların var mı? Yurt dışında boardun pazarlanma imkanı var mı? Board düz bir tahta mı olacak. Yoksa teknolojik bir özelliği var mı? Örn. Burton V-rocker, Libtech Banana tech, GNU pickle-tech, Libtech Magne-traction vb. İşte bütün bunların hesaplanması gerekiyor. Yoksa 50000 var 150000 kredi çekerim 200000 e ben bu aletleri alır üretime geçerim dersen. İlk yılın sonunda kredileri ödeyemez hale gelirsin. Öncelikle yatırıma düşündüğün miktar 100000 ise en az bukadar 100-150 bin arası reklam bütçesi oluşturacaksın. İlk yıl vergi ıvır zıvır giderler için 50000 kenarda tutacaksın. Pazarlama becerin nekadar bilmiyorum ama ilk üç yıl kar beklemeyeceğin için hatta zarar edeceğin için kredi geri ödemeleri, kira, elektrik vs. önümüzdeki 3 yıl bir 100000 daha çıkarabilecek özkaynağa sahip olmalısın.
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler