Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ? - Sayfa 2
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

Standart Cevap: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

zor iş

Standart Cevap: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pazarlama konusunda ciddi sıkıntı yaşanacağı kesin enine boyuna ölçüp biçmek lazım. Fabrikanın yıllık üretimi ne olacak. Board kaç TLden pazarlanacak? Kaç board satılırsa net kar kalacak. Reklam bütçesine nekadar ayrılabilecek? Özsermaye nekadar olacak? Kaç yıl zararı finanse edebilecek kadar geride kaynak olacak? Yurt dışı bağlantıların var mı? Yurt dışında boardun pazarlanma imkanı var mı? Board düz bir tahta mı olacak. Yoksa teknolojik bir özelliği var mı? Örn. Burton V-rocker, Libtech Banana tech, GNU pickle-tech, Libtech Magne-traction vb. İşte bütün bunların hesaplanması gerekiyor. Yoksa 50000 var 150000 kredi çekerim 200000 e ben bu aletleri alır üretime geçerim dersen. İlk yılın sonunda kredileri ödeyemez hale gelirsin. Öncelikle yatırıma düşündüğün miktar 100000 ise en az bukadar 100-150 bin arası reklam bütçesi oluşturacaksın. İlk yıl vergi ıvır zıvır giderler için 50000 kenarda tutacaksın. Pazarlama becerin nekadar bilmiyorum ama ilk üç yıl kar beklemeyeceğin için hatta zarar edeceğin için kredi geri ödemeleri, kira, elektrik vs. önümüzdeki 3 yıl bir 100000 daha çıkarabilecek özkaynağa sahip olmalısın.
    bence hiç krediye filan girmeden elindeki nakitle tek bir makineden home-made üretime geç ve yavaştan bunları pazara sun. Herhangi bir organizasyonda Türk riderların boardu denemelerini sağla. Hatta yurt dışından riderlar geliyor yılda 1-2 sefer onlara denetebilirsen mükemmel olur. Bunun yolu da bu tip organizasyonlarda mesela kazanana vewrilecek ödüllerin arasına boardunu koy. Kazanan senin markan olan boardu kazansın. Yurt içindeki SPX-Freedom-Sportland-Zula-Proshop-Q sports gibi firmalarla anlaşmalar yap reyonlarında senin boardlarına yer vermeleri için. İlk birkaç yıl zararına satışlar yap. Ucuz ucuz piyasa seninn markana alışsın kabullensin. Daha sonra piyasada tutulmaya başladığında kredi kullanıp işini büyüt derim ben.
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Standart Cevap: Re: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

Alıntı oliver_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cin mucizesini unuttuk tabi...
    Soyleme su uc harflilerin adini Saka bir yana snowboard ve kayakta cin markalari var mi bildiginiz?
    "Tanrının insana verdiği en büyük ceza akıldır."

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence hiç krediye filan girmeden elindeki nakitle tek bir makineden home-made üretime geç ve yavaştan bunları pazara sun. Herhangi bir organizasyonda Türk riderların boardu denemelerini sağla. Hatta yurt dışından riderlar geliyor yılda 1-2 sefer onlara denetebilirsen mükemmel olur. Bunun yolu da bu tip organizasyonlarda mesela kazanana vewrilecek ödüllerin arasına boardunu koy. Kazanan senin markan olan boardu kazansın. Yurt içindeki SPX-Freedom-Sportland-Zula-Proshop-Q sports gibi firmalarla anlaşmalar yap reyonlarında senin boardlarına yer vermeleri için. İlk birkaç yıl zararına satışlar yap. Ucuz ucuz piyasa seninn markana alışsın kabullensin. Daha sonra piyasada tutulmaya başladığında kredi kullanıp işini büyüt derim ben.
    Türkiyede küçükte olsa üretim yapan bir atolye varmı ???
    Savaşsız Bir Dünya Ve İşsiz Kalmış Savaş Muhabirleri Dileğimle. Emre Ş.

Standart Re: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

Alıntı Tolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soyleme su uc harflilerin adini Saka bir yana snowboard ve kayakta cin markalari var mi bildiginiz?
    orjinal mi cakma mi bilemem ama bir suru var uretici... burton dahi yapiyorlar...

Alıntı Kayseri Snowboard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyede küçükte olsa üretim yapan bir atolye varmı ???
    makine ile seri üretim yapan var mı bilmiyorum ama el işi kendi boardunu üretenler var. İstanbulda kendi longboard tasarımını yapıp üreten bir arkadaşım şu an snowboard üzerine çalışıyor. Danube surf akademiden Ufuk snowboard üretti diye hatırlıyorum yine el işi. Yine bizim forumdan Emrah Boss un bir atolye çalışması var. Boş vakitlerinde ilgilendiği. O da snowboardu üreteceği malzemeler üzerine çalışıyor. Yani seri üretim yerine kendi zevki üzerine çalışan arkadaşlar var. Bunlardan kullanacağın malzemeler üzerine bilgi alabilirsin. Ancak Türkiye'de makine üretimi yapan birisinin olduğunu zannetmiyorum.

Bence sen önce yurtdışında workshoplar var snowboard üretimi üzerine 2-3 günlük oluyor fiyatı 750 dolar bunlara katıl bu alet nasıl üretiliyor hangitür makineler gerekiyor bu makinelerin fiyatları neler bunları bir öğren. Çünkü tek bir alet yok. Press makineleri 7000 dolar civarı CNC kesiciler var desen aletleri, üst fiber katmanı üreten aletler filan var. Kapsamlı iş yani tüm makineler tahminimce 20-30bin dolar civarı tutar.
    Konu caspian tarafından (25-12-2012 Saat 14:17 ) değiştirilmiştir.
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Standart Ynt: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

Iste tam benim konum, bu konu uzerine yaptigim ciddi calismalar mevcut. Ufak bir kitapcik bile hazirliyordum

Alıntı Kayseri Snowboard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heryerden Desteğe ihtiyacımız olacak Kartutkusu ailesininde bu konuya ilerde üretime geçmemiz halinde desteklerını bekliyecez tabi Çok az bi nakit ve 100 bine yakın kredi ve bir sürü borca gircez, Türkiyede bu işe ilk adımı atmak istiyoruz kendi türk markamız düşünsenizde süper olacak Boardın kenarında Made In Turkey Way be
    Valla boardcu değilim ama ilk müşterin ben olurum maksat TÜRKİYE kazansın
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Standart Cevap: Ynt: Snowboard İmalatı Hangi Makinalarla Yapılmakta Fiyatları Nedir, Bilen Varmı ?

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iste tam benim konum, bu konu uzerine yaptigim ciddi calismalar mevcut. Ufak bir kitapcik bile hazirliyordum
    Abi Sen nerdesin Bu konu ile alakalı dediğim gibi babamında desteği ile ciddi çalışmlarımız olacak boş vaktım çok,yaşımda genç bu konu hakkında nasıl yardımcı olursun aceba bize,Bilgilerinizi bu konu hakkında değerli sitemiz kartutkusuna ve tabıkı bana kılavuz olacak şekilde açıklama şansın varmı ?

Yaptığın kitapçığı sat bana abi

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler