Hangi SUV (Spor Aktivite Aracı) Almalıyım ? - Sayfa 53
Sayfa 53/53 İlkİlk ... 343515253
527 sonuçtan 521 ile 527 arası

Konu: Hangi SUV (Spor Aktivite Aracı) Almalıyım ?

Standart Cevap: Hangi SUV (Spor Aktivite Aracı) Almalıyım ?

Hemen hepsi (2015 ve altı modelleri) ile araziye çıkmış biri olarak;

D-Max diğerlerine göre her zaman daha tok bir yapıya sahipmiş gibi geldi. Tabii ki, günümüz popüler teknolojilerinden biraz yoksun bir alt yapısı var diğerlerine göre.

Otomatik vites Amarok ile aniden vites düşürmesi sebebiyle şarampole yan yatmışlığım var. Devrilmedi ilginç bir şekilde. Canyon modeli sanki biraz daha yüksek ve görünüş olarak daha iyi. Canyon modelini de değerlendirmeye alabilirsiniz. Yalnız biraz otomobil hissi uyandırıyor bende Amarok.

Hilux'a karşı sempatim var. Arazide de oldukça güzel. Ama tercihim Hi Cruiser modelinden yana olurdu.

Navara diğerlerine göre daha konforluydu. Zaten yeni modellerinde arkada da bağımsız süspansiyonları var. Arazi performansına negatif yansır mı bilemiyorum, fakat bunun ne kadar önemli bir şey olduğunu bir pikabın arka koltuğunda orta-uzun süreli seyahat edince anlayabilirsiniz. Kesinlikle şehir içi ve konfor açısından bağımsız süspansiyonlu Navara ideal. Tasarım konusunda bir eksikliği varmış gibi duruyor. Belki ufak değişikliklerle az daha hırçın bir görüntü kazandırılırsa, güzel olabilir.

Ranger'ın eski bir modeline bindiğim için çok yorum yapamayacağım. Ama tasarım olarak daha farklı duruyor.

L200'e gelecek olursak, mütemadiyen zıplıyor. İç mekan malzeme kalitesi düşük. Bir de Fiat'ın yeni pikapı da hemen hemen aynı tasarıma sahip. Şantiyeler vs. için daha uygun bir araç. Size olmaz gibi.

Gece gece aktarabileceklerim bu kadar

Ek olarak:

Gönlümde yatan ise F150 Raptor. Türkiye'de yok sanırım. İthal edilebiliyor mu bilemiyorum.

Konu imyusyil tarafından (19-04-2017 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

Alıntı imyusyil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen hepsi (2015 ve altı modelleri) ile araziye çıkmış biri olarak;

D-Max diğerlerine göre her zaman daha tok bir yapıya sahipmiş gibi geldi. Tabii ki, günümüz popüler teknolojilerinden biraz yoksun bir alt yapısı var diğerlerine göre.

Otomatik vites Amarok ile aniden vites düşürmesi sebebiyle şarampole yan yatmışlığım var. Devrilmedi ilginç bir şekilde. Canyon modeli sanki biraz daha yüksek ve görünüş olarak daha iyi. Canyon modelini de değerlendirmeye alabilirsiniz. Yalnız biraz otomobil hissi uyandırıyor bende Amarok.

Hilux'a karşı sempatim var. Arazide de oldukça güzel. Ama tercihim Hi Cruiser modelinden yana olurdu.

Navara diğerlerine göre daha konforluydu. Zaten yeni modellerinde arkada da bağımsız süspansiyonları var. Arazi performansına negatif yansır mı bilemiyorum, fakat bunun ne kadar önemli bir şey olduğunu bir pikabın arka koltuğunda orta-uzun süreli seyahat edince anlayabilirsiniz. Kesinlikle şehir içi ve konfor açısından bağımsız süspansiyonlu Navara ideal. Tasarım konusunda bir eksikliği varmış gibi duruyor. Belki ufak değişikliklerle az daha hırçın bir görüntü kazandırılırsa, güzel olabilir.

Ranger'ın eski bir modeline bindiğim için çok yorum yapamayacağım. Ama tasarım olarak daha farklı duruyor.

L200'e gelecek olursak, mütemadiyen zıplıyor. İç mekan malzeme kalitesi düşük. Bir de Fiat'ın yeni pikapı da hemen hemen aynı tasarıma sahip. Şantiyeler vs. için daha uygun bir araç. Size olmaz gibi.

Gece gece aktarabileceklerim bu kadar

Ek olarak:

Gönlümde yatan ise F150 Raptor. Türkiye'de yok sanırım. İthal edilebiliyor mu bilemiyorum.

Yorumlar için çok teşekkür ederim.
    Aracın siparişini verdim.
    Nissan Navara Otomatik vites 4x4 Platinum Premium
    Çöl sarısı rengini aldım.
    Haftaya yanaşacak gemiyle birlikte aracıma kavuşavağım inşallah
    Aksesuar konunda da araştırmalara başladım ve bir kısmını da netleştirdim.
    Aksesuarcının da aracı benimkisinin aynı rengi olması çok iyi oldu birebir görerek karar verebiliyorum.
    Tabi araştırmalarım devam edecek. En büyük sorun arka bagaja yapılan sürgülü sistemlerin hiç biri %100 su geçirmez değilmiş. Yani kışın oraya birşey koyamam.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güle güle kullanın.

Hep bir pikap alma isteğim var. Fakat ne vakit olur bilemem. Şu anlık her çukurdan geçerken içimden "Bir pikabın olsa bu kadar zorluk yaşamazdın." diye geçiriyorum. Şehrin yolları çok bozuk.

Bir pikap alsam en çok düşüneceğim konu bagaj mevzusu olurdu kesinlikle. Kendi kafamda ürettiğim çözüm; fotoğraftaki pikap gibi arkasını kapatmak ve bir otomobil bagajı kadar alanı sağlayacak şekilde yükleme alanını ortadan bölen, istenildiği zaman pratik bir şekilde kaldırılabilecek bir aksesuar bulmak. Böylece günlük bagajlar, eşyalar vs. uzanamayacağım kadar ileri gitmezdi. Pratik bir şekilde yükleme, boşaltma yapabilirdim.

Mayıs ayından beri kullandığım Nissan Navara 2.3 DCI 4x4 ile 18 bin km yol yapmışım.

Nissan Navara ile ilgili yorumlarım şu şekilde ;
    Araç şehir içi ve şehir dışı kullanımda gayet konforlu. Elektrikli koltuk ısıtmasına kadar herşeyi düşünmüşler.
    Diğer yandan aracı tepeden gösteren 360 derece kameraları ile otopark işi çok kolaylaşıyor. aracı park ederken sağa sola bakmak yerine direk kameraya bakıyorum. Zaten hem sağı hem solu gösteriyor
    Yüksek bir kaldırıma çıkma yada çok dik bir yokuşta kaldırırken patinaja düştüğünde 4x4 ü devreye alıp kolayca her istediğimiz yapabiliyorum. Yani bu aracın 4x4 ünü her aman kullanmasanızda ihtiyaç durumunda çok işe yarıyor.
    Yüksek hızda çift turbo ve 190 beygir gayet başarılı bir performans sergiliyor.
    Yanlız sert virajları 120 nün üstünde almamakta fayda var, eğer virajda hala gaza basıyorsanız araç savrulmak ister bir tavır sergiliyor.
    Gazdan ayağınızı çektiğinizde bu istek kayboluyor
    Yakıt ortalamam 8 LT ile 8.6 LT arasında. Tabi şehirler arası yolda 90 la gitmeye kalktığımda 7 LT lere kadar düşüyor ama altımda Nisan Navara varken o hızlarda gitmek pek işime gelmiyor :P
    Yani anlayacağınız bu özelliklerde bir araca göre yakıtı bence gayet makul seviyelerde.

Benim gözümde aracın 2 eksisi var.
    1.si aracın turu düşük. Park manevralarında normal bir arabaya nazaran belki 2 hatta 3 kat daha fazla hareket yapmanız gerekiyor.
    2.si de yeni düzenlemeye göre gelen vergisi. Yanlış anlamadıysam yeni düzenlemeye göre yıllık vergisi 6000 TL olacak :(

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mayıs ayından beri kullandığım Nissan Navara 2.3 DCI 4x4 ile 18 bin km yol yapmışım.

Benim gözümde aracın 2 eksisi var.
    1.si aracın turu düşük. Park manevralarında normal bir arabaya nazaran belki 2 hatta 3 kat daha fazla hareket yapmanız gerekiyor.
    2.si de yeni düzenlemeye göre gelen vergisi. Yanlış anlamadıysam yeni düzenlemeye göre yıllık vergisi 6000 TL olacak :(
    6.000 tl vergi ne yahu..Devlet fabrika kurmadan kazanç elde etmenin kolay yolunu bulmuş..Sonra vatandaşa kızıyor "üretim yapmadan paradan para kazanmanın derdindesiniz" diye...Senin yaptığın ne peki? İşsizliği, enflasyonu bu şekilde nasıl önleyebilirsin ki...
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6.000 tl vergi ne yahu..Devlet fabrika kurmadan kazanç elde etmenin kolay yolunu bulmuş..Sonra vatandaşa kızıyor "üretim yapmadan paradan para kazanmanın derdindesiniz" diye...Senin yaptığın ne peki? İşsizliği, enflasyonu bu şekilde nasıl önleyebilirsin ki...
    bu kadar vergiyle ekonomimiz tabii ki iyi olur...

Sayfa 53/53 İlkİlk ... 343515253