Kayak ve Snowboard Malzemeleri (Mont/Pantolon) Nasıl Yıkanır ?
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak ve Snowboard Malzemeleri (Mont/Pantolon) Nasıl Yıkanır ?

Standart Kayak ve Snowboard Malzemeleri (Mont/Pantolon) Nasıl Yıkanır ?

Geçen sene aldığım montumda siyah lekeler oluştuğunu gördüm. (Özellikle kollarda)

Kayak/Snowboard montu , monta zarar vermeden nasıl yıkanır bilgisi olan var mı ?

Standart Cevap: Kayak ve Snowboard Malzemeleri Nasıl Yıkanır ?

%100 saf olanlarından granurlu bebek deterjani ile düşük ısıda hassas programda tersten yıkanır durulama yapılmaz güneş almayacak sekilde tersten asılır kurutulur kurutma makinesine atılmaz yada granurlu deterjan ile elde yıkanır. kayak-Snowboard montu ve pantalonunun üzerinde su ve soğuk geçirmemesi icin bı madde kaplidir kumaşda normal deterjan ve yıkama bu maddeyi çıkartıyor ve mont ve pantalon özelliğini kaybediyor bı ara baya araştırdim ve 1 sezondur bu sekilde yıkıyorum makinede hic sorun yasamadım ama sunu belirteyim mecbur kalmadıkca yikamamak lazım sonuçta yine zarar veriyor yani her daga çıkıldığında degil de kirlendiginde veya artık yıkama zamani geldi dediğimizde dedigim yöntemi öneririm
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Yani kokmaya başlayınca yıkayalım.
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani kokmaya başlayınca yıkayalım.
    ahahah yok yahu onu demedim :D yani her gitmede yıkamaya atmayın demek istedim ben mesela pek kirletmiyorum ayrıca dagdan dönüşte kirlenmediyse 1 gün havalandırıp oyle dolabıma asıyorum. belki 3 gitmede bir yıkanabilir. podyuma çıkmıyoruz sonuçta.pek yıkamaya müsait değil kuru temizlemeye versek oradada kimyasal kullanılıyor sanırım zarar verebilir üstündeki kaplamaya o yüzden bana bu yöntem daha mantıklı geliyor tabi iş kokmaya kalmasın :D

Alıntı snowrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %100 saf olanlarından granurlu bebek deterjani ile düşük ısıda hassas programda tersten yıkanır durulama yapılmaz güneş almayacak sekilde tersten asılır kurutulur kurutma makinesine atılmaz yada granurlu deterjan ile elde yıkanır. kayak-Snowboard montu ve pantalonunun üzerinde su ve soğuk geçirmemesi icin bı madde kaplidir kumaşda normal deterjan ve yıkama bu maddeyi çıkartıyor ve mont ve pantalon özelliğini kaybediyor bı ara baya araştırdim ve 1 sezondur bu sekilde yıkıyorum makinede hic sorun yasamadım ama sunu belirteyim mecbur kalmadıkca yikamamak lazım sonuçta yine zarar veriyor yani her daga çıkıldığında degil de kirlendiginde veya artık yıkama zamani geldi dediğimizde dedigim yöntemi öneririm
    Aslında bölgesel bir temizleme bezi gibi birşey olsa daha iyi olur gibi. Islak mendil gibi bir çözümden bahsediyorum

Snowboard montunu temizlemek için kullanacağım %100 saf granurlu bebek deterjani nereden bulunur ? Markası var mıdır ?

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bölgesel bir temizleme bezi gibi birşey olsa daha iyi olur gibi. Islak mendil gibi bir çözümden bahsediyorum

Snowboard montunu temizlemek için kullanacağım %100 saf granurlu bebek deterjani nereden bulunur ? Markası var mıdır ?
    akşam benim kullandığım markayı yazarım hatta resmini eklerim direkt ıslak mendil olmaz kimyasal var alkol var vs bunun için özel temizleme bezi yok ben araştırmıştım yurtdışındaki sitelerde bulamadım

Ben kuru temizlemeciye sormuştum. Granül beyaz sabunla yıka demişti.

Eğer sadece leke çıkarmayı deneyeceksen o bölgeyi suyun altına tutup sadece su ile temizlemeyi dene.

Ben eski kıyafetlerimi hiç yıkamadım. Koyu renkli olunca kir belli olmuyor. Antibakteriyel özellikleri olduğu için koku barındırmıyor. Şu an giydiklerim 3 senelik oldu. Beyaz mont almışım. Çok büyük hataymış sonradan anladım. Kollarının ucu renk değiştirdi. Nasıl temizleteceğimi kara kara düşünüyorum. Aslında kuru temizlemeye verebilirim ama özelliklerinin kaybolacağından korkuyorum. Çünkü temizleme talimatlarında dikkatli olunması ve "nötralize deterjanla" yıkanması gerektiği yazıyor. Nötralize deterjan denen de granül beyaz sabuna denk düşüyormuş. Hacı Şakir granül sabunla olur dedi kuru temizlemeci. Biz onla yıkıyoruz dedi.

bu sorunun cevabı granüllü bebek deterjanı %100 saf bitkisel yağlardan olan. 1 sezondur 686 pantalonumu ve libtech montumu yıkıyorum en ufak bir sorun yaşamadım ben daha iyi bir çözüm bulamadım bi ara baya araştırmıştım önceki postlarda belirttiğim şekilde yıkayınız ve kurutunuz İsim:  IMG_5843.jpg
Görüntüleme: 9453
Büyüklük:  247.0 KB (Kilobyte)İsim:  IMG_5844.jpg
Görüntüleme: 8345
Büyüklük:  249.6 KB (Kilobyte)

aceleye çekince bulanık çıkmış :D

Birde bu tip kıyafetler makinada yıkanacaksa kesinlikle çamaşır filesi kullanılması ve en düşük devirde sıkılması hatta mumkunse hiç sıktırılmaması gerekiyor. Aksi takdirde aşınma, yırtılma gibi durumlarla karşılaşılabiliyor.
    "Tanrının insana verdiği en büyük ceza akıldır."

Alıntı snowrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sorunun cevabı granüllü bebek deterjanı %100 saf bitkisel yağlardan olan. 1 sezondur 686 pantalonumu ve libtech montumu yıkıyorum en ufak bir sorun yaşamadım ben daha iyi bir çözüm bulamadım bi ara baya araştırmıştım önceki postlarda belirttiğim şekilde yıkayınız ve kurutunuz İsim:  IMG_5843.jpg
Görüntüleme: 9453
Büyüklük:  247.0 KB (Kilobyte)İsim:  IMG_5844.jpg
Görüntüleme: 8345
Büyüklük:  249.6 KB (Kilobyte)
    aceleye çekince bulanık çıkmış :D
    Bu foto çok iyi oldu çünkü bende aynen bunu bulmuştum. Bu akşam fırsat bulursam montu yıkacağım. hafta sonu tura gideceğim ama 3 günde kurur herhalde

Sayfa 1/2 12 SonSon