Önem sırası Board>bağlama>Bot
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Önem sırası Board>bağlama>Bot

Standart Önem sırası Board>bağlama>Bot

İyi günler öncelikle başlıkta da yazdığım gibi board önemli geri kalan bağlama ve Bot ların çok da önemli olmadığını düşünüyorum yani verdiğimiz paraları hak etmediklerini düşünüyorum sizin yorumlarınız nelerdir ?

Standart Cevap: Önem sırası Board>bağlama>Bot

Yumurta mı tavuktan çıktı tavuk mu yumurtadan?

Düşünce anlayışın çok yanlış. Kesinlikle hepsinin önemi ve yeri ayrı, mukayese edilemez.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi günler öncelikle başlıkta da yazdığım gibi board önemli geri kalan bağlama ve Bot ların çok da önemli olmadığını düşünüyorum yani verdiğimiz paraları hak etmediklerini düşünüyorum sizin yorumlarınız nelerdir ?
    yanlış. en basitinden ayağına giydiğin bot senin tepkini bağlamaya iletemiyorsa veya sen freeride kayıp freestyle bir bot kullanıyorsan, kullandığın bağlamanın bottan gelen tepkileri boarda iletme beceresi iyi değilse, botu iyi kavrayamıyorsa, çabuk gevşiyorsa vs vs kayma stiline göre en iyi boardu bile kullansan performans alamayabilirsin yada yeterince performans alamazsın.

hatta kayarken daha iyi tepkileri iletmek ve konfor vs vs için ısıtmalı ayak şeklini alan botlar bile var mesela 32 markası.

bunlar bir yana alacağın botta burun ucuna yattığında topukta boşluk olmamalı(1-2mmden daha fazla yukarı esnememeli) parmak ucu baskı yapmamalı veya boşluk olmamalı vb şeyler var. bütün gün o botla kayacaksın yürüyeceksin konfor önemli eğer botun iyi değilse günün sonuna enerjin kalmayabilir.

yani bu işin sıralaması yok. bence üçüde önemli. tuni ye katılıyorum yumurtamı tavuktan gibi bi şey olmuş hatta domates mi daha kırmızı patlıcan mı daha mor gibi
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

3ünden biri deseler bot derim
    Freerider

Alıntı snowrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış. en basitinden ayağına giydiğin bot senin tepkini bağlamaya iletemiyorsa veya sen freeride kayıp freestyle bir bot kullanıyorsan, kullandığın bağlamanın bottan gelen tepkileri boarda iletme beceresi iyi değilse, botu iyi kavrayamıyorsa, çabuk gevşiyorsa vs vs kayma stiline göre en iyi boardu bile kullansan performans alamayabilirsin yada yeterince performans alamazsin i
    Bende tam da bu oldu, carbonfiber boardum adam gibi bot olmadan hicbir ise yaramiyor. Ben siralama yapsam

Bot>board>baglama derim....

Bu arada hepsinin onemi ayri vs, ama butcesi limitli olan icin de bir oncelik sirasi sart. Konu o acidan faydali derim.

board>bot>bağlama. Bir kaç puro ile röportajı okumuştum, böyle söylemişlerdi

Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok tartışılcak bir mevzuda değil bence. Nekadar müthiş bir boardun olursa olsun ayağın rahat değilse bitiksin. Ayağın üşüyorsa, yahut botun havalandırması iyi değil ve ayağın nemleniyorsa, bot ayağını çok sıkıyorsa yahut çok gevşekse. kayış tarzına uygun olmayan bir bot kullanıyorsan yine bitiksin. Farzı misal ben Ocaktan önce kendi boardumu kullanmaya başlamam giderim Uludağda 20TL ye kötü bir board kiralar onu kullanırım. Zemin şartları nedeniyle. Yani kayan heryerde her boardla kayar. Altı harita gibi olsa bile kayar. Haa düzlüklerde biraz sıkıntı çeker yahut freestyle kayıyorsa biraz sıkıntı yaşar o ayrı. Bir diğer konuda hijyen ve ayak sağlığı. Arkadaşların dediği gibi 3 malzemenin de ayrı önemi vardır. Ancak bence en önemli olanı bottur. Bence önce ayağının rahat ettiği ayağını çok iyi kavrayan tarzına uygun bot al görüntüsü önemli değil. Tarzına uygun ne yapmak istiyorsan nerde kaymak istiyorsan ona uygun bir board al. Heryerde kayacağım dersen sana pahalıya patlar. Son olarakta boarda uygun bir bağlama al.
    BOT>BOARD>BAĞLAMA
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Bot bot bot

Bence sıralama board-bağlama-bot
    Geçen sene bağlamamı değiştirdim inanın bu kadar etkili olacağını düşünmemiştim

Önem sıralaması tartışmaya açık, ama almaya her zaman board ile başlıyoruz. Önce istediğimiz board a karar verip ona sahip olunca sıra uygun bir bağlama belirlemeye geliyor. Genelde bu ikisi birlikte alınır. Bot ise başlı başına bir konu. Ayak sağlığı ve konforu ile ilgili olduğu gibi beklenen kayak keyfi ile de tamamen bağlantılıdır. Kaliteli botlar sadece kayarken değil, yürürken de başarılıdır, ayrıca koku yapmaz.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''