Saklıkent Snowboard Kayak Pist Haritası
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Saklıkent Snowboard Kayak Pist Haritası

Standart Saklıkent Snowboard Kayak Pist Haritası

2750 metre yükseklikte.
    Antalya şehir merkezine 45km (1 saat) uzaklıktadır. Türkiye'nin güneyinde olması nedeniyle aynı gün içinde iki farklı mevsimin yaşanabileceği tek yerdir. Kış sezonu kısa sürse de kayak keyfini yaşamak için değişik bir alternatif olabilir. 2000m irtifada bulunan Saklıbel (745m) ve Bakırlı (800m) teleskilerini kullanarak toplam 3 km lik pistlerde kaymak mümkün.
    Lift sayısı: 3

Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi  

Standart Ynt: Saklıkent Pist Haritası

Merhaba Arkadaslar,
    kayak Turkiyeden mesaj geldi forumunuza uye oldum,
    madem uye oldum sizleri SAKLIKENT hakkında dogru bilgilendirmek isterim;

Türkiye’nin tatil cenneti Antalya, tarihi, güneşi, denizi, modern turistik tesisleri ve sıcak misafirperverliğiyle her yıl milyonlarca değerli misafiri ağırlamaktadır.

Şehrin hemen batısında bütün ihtişamıyla yükselen Toroslar, Aralık ayı başlarından itibaren beyaz bir mantoya bürünür. Saklıkent, Torosların zirvesinde yeralan Bakırlıdağı (2547m) kuzey yamacına kurulmuş 500 dağ evi ve kayak tesislerinden oluşan bir kayak kompleksidir. Antalya’nın sıcak sahilinden, portakal ve nar bahçeleri arasından geçerek 1 saatte (37 km) 1850 – 2547 metre irtifalı Saklıkent Kayak Merkezi’ne ulaşılır. Denize kuş uçuşu 20 km mesafede olup, Antalya’ya uzaklığıysa 40 km.dir. Akdeniz’e ve Ekvator’a en yakın kayak tesislerinden birisi olan Saklıkent’te Aralık 10 – Nisan 10 arasında yaklaşık 120 gün kaliteli kayak imkanı vardır. Ilıman iklimi sayesinde sıcaklık gündüzleri -5 derecenin altına ender olarak düşer ve bu dönemde güneşli gün sayısı ortalama 70 – 80 gündür. Ortalama kar kalınlığı 100 – 230 cm olup, zirvede zaman zaman 5 mt.’yi bulur. Orman sınırının üzerinde olmasından dolayı, kayağa ve snowboarda yeni başlayanından profesyoneline kadar herkese keyifli kayak imkanı sağlayan pistlere sahiptir. 1 adet 1400 metre uzunluğunda Telesiyej, 2 adet Teleski, 1 adet Babylift ve snowtubing lifti kayak severlerin hizmetindedir.

Her türlü kayak ve snowboard ekipmanlarını kiralayabileceğiniz modern kayak odası ve kayak, snowboard dersi alabileceğiniz Kayak Okulu, 200 kişilik The Lodge Restaurantı, zirvede kayakçı ve diğer ziyaretçilere hizmet veren 300 kişilik Panorama Kafeteryası, 40 yataklı Moteli ve güler yüzlü personeliyle sizleri ağırlamaktan memnunluk duyacaktır. Ayrıca 2006-2007 sezonunda hizmete girecek 240 yataklı, kapalı yüzme havuzu, hamam, sauna, wellness center, disco ve 200 kişilik toplantı salonlarından oluşan yeni otelimizde kayak ve doğa severleri daha konforlu ve geniş kapasiteyle ağırlayabilecek olmaktan mutluluk duymaktayız.

Işık kirliliğinin minimum seviyede olduğu Bakırlıdağı’nın zirvesinde yeralan Tübitak Gözlemevi, Panorama Kafeterya’mıza 150 mt mesafede olup, astronomi meraklılarını, dost Rusya’nın hediyesi olan teleskopuyla yaz ve kış Saklıkent’e çekmektedir.

Saklıkent’in doğası, yürüyüş, dağ bisikleti, binicilik, avcılık, kayak, futbol gibi bir çok spor için ideal olup, yazları Antalya sıcağından bunalanların sığınağıdır.

Sizleri keyifli bir tatil için Antalya’nın zirvesine davet ediyoruz....SKIMAN...

Tesisin adı :............Irtifası........ .:.......Uzunlugu.....:Kapasit esi..:

1.Karakaya Telesiej.......1900-2400m..........1400m.......... 800p/h
    2.Saklibel Teleski..........1890-2100m............645m......... .400p/h
    3.Nadir Gez Teleski.......1900-2200m............950m......... .300p/h
    4.Snowtubing lift..........1890-1980m............350m......... .300p/h
    5.Babylift.................... 1900-1930m............100m......... .100p/h
    6.Zirve Cafe........................24 00m............
    7.Toplam pist uzunlugu 32 km dir.En uzun pisti kırmızı zorluk derecesinde 4,8 km dir..
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi   

Standart Ynt: Saklıkent Pist Haritası

torosların önünden geçerken çok ürkütücü bir görüntüsü var. o yolu bitirinceye kadar sürekli dua modunda oluyorum :D

ilk defa duydum kayak yapıldığını çok güzel görünüyor
    sadece snowboard...

Standart Cevap: Saklıkent Snowboard Kayak Pist Haritası

bugün itibari saklıkentte kar kalınlığını ve pist durumunu bilen varmıdır?
    100% OUTDOORINANTALYA!!!

board:K2 ASCENT 8611
    bağlama:DIAMIR FREE RIDER
    ayakkabı: DYNAFIT
    B (RH+)

Bi sahipsiz kalmış saklıkent sanki bu forumda. olacak böyle dağ Silivride , bak kayak sporu nasıl gelişiyor federasyona bile ihtiyaç kalmaz

Ama pek bir bilgi yok forumda , merak ettim nasıl bir yer. Varsa tecrübesi yada bilgisi olanlar paylaşırsa güzel olur. Sonuçta uçakla haftasonu gidilip dönülebilir uygun saatlerde antalya'ya

Alıntı Aybiou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi sahipsiz kalmış saklıkent sanki bu forumda. olacak böyle dağ Silivride , bak kayak sporu nasıl gelişiyor federasyona bile ihtiyaç kalmaz

Ama pek bir bilgi yok forumda , merak ettim nasıl bir yer. Varsa tecrübesi yada bilgisi olanlar paylaşırsa güzel olur. Sonuçta uçakla haftasonu gidilip dönülebilir uygun saatlerde antalya'ya
    Ben giderdim bi aralar Antalyada yaşarken. Aslında ulaşım kolay ama düzenli çıkan dolmuş yok. Ya şahsi arabayla çıkıyorsun yada minibüs kiralıyorsun. Öyle ahım şahım bir pist değil tek telesiyejle zirveye çıkıyorsun. Zirveden 15-20 mt de bir sağa sola dönerek 4 metre genişliğinde keçi yolu gibi biyerden kaya kaya iniyorsun. En sonunda 300mtlik Orta ayarda 15-20 mt genişliğinde bir pistten aşağı doğru kayıyorsun. Malzeme kiraları ucuzdu bir zamanlar. Ancak Kartepe deki piknikçi sorunu burdada var telesiyejin 10 mt ötesinde millet mangal yakıyor.Duman altında kalıyorsun. Tabii bunlar 5 sene önceydi şimdi ne durumdadır nekadar gelişmiştir bilemiyorum. Pist, telesiyej yapacak yer yoktu. Belki mangalcı sorununa bir çare bulmuşlarsa Martta gidip Sabah kalktım dağa çıktım kaydım öğleden sonra aşağı indim denize girdim diyebilmek için gidilir. Ama ya orda yaşadığın için mecburen gidersin ya da hayatında 1 defa gidersun burda da kaydım diye o kadar yani
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Hımm aslında resimlerdeki dağa birkaç pist yapıla bilir gibi gözüküyordu gözüme :( genede bir kere gitmek şart

Alıntı Aybiou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hımm aslında resimlerdeki dağa birkaç pist yapıla bilir gibi gözüküyordu gözüme :( genede bir kere gitmek şart
    Ben gittiğimde resimdeki sağ taraftaki kırmızı yeşil olan yerde babylift vardı. Eğim çok azdı.Soldaki kırmızıları hiç görmedim. Siyahlar vardı. Birde siyahların sağındaki o kırmızı zikzaklı yer orda heralde 5 zikzak filan vardı. Bir sağa dönüyosun 10mt düz bir sola dönüyorsun 20mt düz bidaha sağa 15mt düz. Birdaha sol,sağ,sol... öğle saçma sapan biyerdi. Manzarası güzeldi
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben gittiğimde resimdeki sağ taraftaki kırmızı yeşil olan yerde babylift vardı. Eğim çok azdı.Soldaki kırmızıları hiç görmedim. Siyahlar vardı. Birde siyahların sağındaki o kırmızı zikzaklı yer orda heralde 5 zikzak filan vardı. Bir sağa dönüyosun 10mt düz bir sola dönüyorsun 20mt düz bidaha sağa 15mt düz. Birdaha sol,sağ,sol... öğle saçma sapan biyerdi. Manzarası güzeldi
    İyimiş