Ilgaz - Kiralık devremülkler nasıldır, tavsiye edermisiniz ?
7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Ilgaz - Kiralık devremülkler nasıldır, tavsiye edermisiniz ?

Standart Ilgaz - Kiralık devremülkler nasıldır, tavsiye edermisiniz ?

2013 yılı ocak ayında yarıyıl taitili için eşim ve 2 oğlumla gitmek üzere plan yapıyorum , bu devremülklerde kalıp konaklamış olanlar veya pistlerin durumu hakkında bilgileri olanlar varsa öneri ve görüşlere açığım.
    Geçen hafta sahibinden.com da 3.hafta için bir ilan vardı , yarıyıl tatili 4.ve 5. haftaya denk geliyor , bende nasıl olsa okulları son haftası ders olmaz büyük ihtimalle düşüncesi ile 3.hafta için 750tl den kiralamyı düşünüyorum , acaba biraz daha beklesem tatile denk gelen dönem için kiralık devremülk bulabilirmiyim ?
    ilanda kayak merkezinin devremülk ile iç içe olduğundan bahsedilmiş , bunun dışında pistler varmı ? birde Yıldıztepe kayak merkezi varmış oraya yakınmı acaba ulaşım mesafesi nasıldır ?

Standart Cevap: Ilgaz - Kiralık devremülkler nasıldır, tavsiye edermisiniz ?

Selam dostum;
    2 yıldır işim gereği Kastamonu'dayım ve Ilgaz da kayak yapıyorum. Ilgaz' da sezon genelde ocak ayında başlıyor. Yani pistler en iyi duruma geliyor ve toz kar mevcut. ama kar yağışı ve sis te genelde bu ayda oluyor. Bana sorarsan ben en çok şubat ve mart aylarını seviyorum çünkü bu aylarda bol bol güneşli havalar bulabiliyorsun. Tabi okullar ve tatil durumları var ise şubatı ve martı sana öneremem.
    Pistlerin durumu; iki tane birbirine paralel yaklaşık 1000 mt. uzunluğunda (biri siyah diğeri mavi) pist ve bu pistleri birbirine bağlayan (kırmızı ve mavi) ara yollar var. ana pistte (mavi) 4 koltuklu telesiyej diğer pistlerde ise T bar var. tüm gün skipass 30,00TL.idi (2 yıldır) bu yıl ne olur bilemem ama, 30 iyi idi.
    Devremülklere gelince; sanırım 1 hafta 750,00TL. bence iyi sayılır ama buna yeme içmeyi de eklemen gerekiyor.
    okullar tatil olduğu zamanlarda bu fiyata bulamayabilirsin diye düşünüyorum. bu zamanlar en kalabalık dönem. (telesiyej de hafta sonları çok sıra oluyor.) ama hafta içi iyi... devremülkler ile kayak merkezi arası yaklaşık 500-600 mt. kadar ama ulaşım sorun değil bir traktör sürekli kayakçıları taşıyor.
    Yıldıztepe kayak merkezi dağın Çankırı tarafında ve 15-20 km kadar uzaklıkta oraya ancak özel aracınla gidebilirsin. orada gördüğüm kadarıyla pist olarak açılmış bir alan yok 4-5 km kadar bir orman yolu kışın pist olarak kullanılıyor. eğimi de az mış, yeni başlayanlar için iyi olabilir. başka soracakların var ise beklerim...

Serban cevap için teşekkürler . Yıldıztepe için geçen sene açılmış ve manzarası çok güzel diye yazılarda okudum , evet pist pek eğimli değilmiş snowboardcular için önerilmiyor , neyse bende batonlar olduğu için sorun olmaz heralde zaten daha acemi sayılırım.

Standart Ilgaz - Kiralık devremülkler nasıldır, tavsiye edermisiniz ?

Serban arkadasimiz yeterli cevabi vermis ama bir de seyirci hocamizin fikrini de almakta fayda var sanirim..
    O bolgelerin ustadidir kendileri

Bugün Ladin tipi 65m 1+1 ve 5 kişinin konaklayabileceği aile suiti için birisi ile görüştüm , 5. hafta sömestir dönemine denk gelen devre için 1500 tl istiyor , fiyat sizce nasıl ?

Alıntı turana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün Ladin tipi 65m 1+1 ve 5 kişinin konaklayabileceği aile suiti için birisi ile görüştüm , 5. hafta sömestir dönemine denk gelen devre için 1500 tl istiyor , fiyat sizce nasıl ?
    o fiyatlara fransa alplerde 10 kişilik evde kalıyorsun neredeyse. fiyat uçuk ev çok küçük ya çok aç ya çok tok satıcıymış
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Alıntı turana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sömestir denilince 15 tatili anlıyorum, adı üzerinde 15 gün... günlüğü 100TL. ye gelir bence iyi.

Ama sadece 5. hafta için ise biraz tuzlu sanki...