Snowboard Antrenman Tavsiyeleri
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Snowboard Antrenman Tavsiyeleri

Standart Snowboard Antrenman Tavsiyeleri

Snowboard büyülü, eğlenceli ve heyecanlı bir spordur. Dağların yamaçlarında snowboard ile kaymak bulaşıcıdır ve her geçen gün snowboard yapan insan sayısının hızla arttığı görülebilir. Snowboard, popülaritesi yüksek kar sporlarından biri haline gelmiştir.

Vücudumuzu uygun bir fiziksel performans düzeyine çıkarmamız snowbord yapmayı daha eğelenceli hale getirebilir. Her yaştaki insanın snowboard yapmaya başlamadan önce yapabileceği pek çok egzersiz vardır. Eğitim ve egzersiz, yorgunluk olmadan uzun bir süre kaymak, sonunda performansını artırmak ve yaralanmaların önlenmesi için bir anahtardır. Ayrıca, eğim ve engebeli arazilerin çeşitli türlerine uyum sağlamaya yardımcı olacaktır. İşte snowboard sporunun fiziksel performans talepleri ve vücudunuzu hazırlamak için yapabileceğiniz bazı egzersizler ve faaliyetleri:

Snowboard bir sürü vücut hareketini gerektirir, bu nedenle özellikle alt vücut kaslarınıza yakın ilgi gösterilmesi gereklidir. Bacak kaslarına yapılacak tüm ağırlık egzersizleri dayanıklılık ve gücünü artırmaya yönelik olmalıdır. Squat dediğimiz ağırlıkla yapılan oturup kalkmalar ve özel olarak bacak bölgesini çalıştıran komplike aletler kullanılabilir. Bacak arkası kaslar olan hamstrig bölgesini geliştirmeye yönelik antrenmanlara da önem verilmelidir.

Esneklik tüm sporlarda olduğu gibi snowboardta da önemli bir performans bileşenidir. Kas zorlanmalarının ve diğer yaralanamların önüne geçmeye faydası olur. Esneklik kazanmak için antrenmanlardan önce ve sonra germe aktiviteleri yapılabilir. Germe yaparken esnemeden ziyade kasların acıdığı noktada en az 6 saniye veya dayanılabilecek süre kadar beklemek gerekir. Antrenmanlardan sonra kaslarda oluşan laktik asidin atılmasına da katkısı bulunmaktadır. Snowboard sporunun gerektirdiği kıvrak ve esnek hareketlerin daha kolay yapılabilmesi yine esnekliğin verdiği kazançla olabilir. Dengeye yaptığı katkı da tartışılmazdır.

Ayrıca kış sezonu bittikten sonra antrenman için Skateboarding ve Sörf düşünebilirsiniz. Bunlar genellikle Snowboard yaparken kullandığımız aynı kasların kullanılmasını sağlar.

Yürüyüş, yüzme ve koşu gibi egzersizler, kalp-damar sistemini güçlendirir. Bu egzersizler kardiyovasküler dayanıklılığın geliştirilmesini sağlar ve daha uzun süre için snowboard yapılmasını sağlayacaktır.

Trambolin kullanarak Snowboard-özel bir eğitim programı için başka büyük bir ektir. Bu denge geliştirir ve bacak kaslarını daha güçlü hale getirir. Plates topunun üzerine çıkıp denge çalışmaları yapmak veya snowboard için tasarlanmış özel denge aletleri kullanmak çok yararlıdır.

Fiziksel performansın artması, yaralanmaların önüne geçeceği gibi daha zevkli ve uzun snowboard yapmanıza imkan tanıyacaktır."Yorgunluk hepimizi korkak yapar."
    Mustafa KARATAŞ
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi    

kadiir35
    Ziyaretçi

Standart Cevap: Snowboard Antrenman Tavsiyeleri

paylaşım için tşk..
    hayırdır mave önümüzdeki sezon snowborda mı başlıyorsun

Alıntı kadiir35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paylaşım için tşk..
    hayırdır mave önümüzdeki sezon snowborda mı başlıyorsun
    Töbe haşa Sitemizin boardcuları biz kayakçıların hızına yetişsin diye bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalışıyorum

tövbeestafurullah korkuttun beni Mave! ya bugün kabus gördüm - board yapmaya başladım bi de sen bu konuyla tam kapak oldun!

Soyleyemeselerde, bazi arkadaslarin snowboard aski cok eskilere dayaniyor ve top olide
    "Tanrının insana verdiği en büyük ceza akıldır."

Fotoları görünce snowboard yapmak için ne gerektiği ilk fotoda açık seçik gösterilmiş [emoji23][emoji23]
    [Lib Tech Attack Banana 2014][Bent Metal Venom][ThirtyTwo Exit] [GoPro Hero3] [Dragon APX]