Gökçeada 'da KiteBoard / Kitesurf
Sayfa 1/7 123 ... SonSon
70 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Gökçeada 'da KiteBoard / Kitesurf

Question Gökçeada 'da KiteBoard / Kitesurf

Kite surf nedir ?

Kitesurfing, kiteboarding olarak da bilinen, güçlü bir uçurtma ve küçükboard ile beraber sörfçüye su üzerinde özgürce hareket etme olanağı sağlayan bir spor dalı.
    Bu spor dalı dünyada henüz çok yeni, fakat büyük bir hızla yaygınlaşmakta ve popülaritesi gün geçtikçe artmakta. Kitesurf yapan toplam kişi sayısı 2008 yılı itibariyle dünyada 250.000 kişi olarak tahmin edilmektedir.
    Yapılan ciddi araştırma ve geliştirmeler, yeni uçurtma tasarımları, güvenlik, release sistemleri ve verilen kaliteli eğitimler ile bu spor dalı çok daha güvenli ve eğlenceli hale gelmiştir.
    Wake style, wave riding, freestyle, jumping ve crusing olarak sörfçünün isteğine ve şartlara göre birçok değişik stilde Kitesurf yapılabilir.

Neden Gökçeada ?

Rüzgarı kuvvetli ve sürekli olan yerler kite surf için ideal ortamlar. Gökçeada tüm yıla dağılan ve homojen rüzgarları sayesinde bu spor dalı için önemli bir merkez olmaya aday.
    Rüzgar sörfüyle ünlenen Aydıncık Plajında, kite surf sevenler için de bir ortam oluşmuş, özel ders alma imkanları doğmuş. Dünyayı dolaşan kite surf öğretmenleri Gökçeada'nın dünya çapında bir yer olduğunu söylüyorlar. Aydıncık ve hemen yanındaki Kefaloz farklı rüzgar durumlarına göre tercih ediliyor. Dalga sevenler genelde dalgalı Kefaloz'u tercih ediyorlar.
    Özel dersler

1 saat ders ücreti 30 euro civarında. Öğretmenler genelde yabancı, yani ders dili İngilizce.

SÖRF OKULLARI:

SÖRF OKULLARI:

Çelik Pansiyon, Crazy Island Surf Club 0286 898 10 11
    Gökçeada Sörf Eğitim Merkezi 0286 898 10 22
    Şen Kamping Sörf Ku*lu*bü 0286 898 10 20
    Volkite Kiteboard School 0533 241 10 15

Gökçeadada Kitesurf için Aydıncık Plajı Civarında Konaklama

Standart Cevap: Gökçeada 'da KiteBoard / Kitesurf

valla bu yaz Bluebacksea bir organizasyon yapsada gitsek Gökçeada'ya hem tatil hem Kite surf öğrensek muhteşem olur muhteşemmmm )))))))))))))))
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

biz gidiyoruz valla
    şimdiden listeye bile yazıyorum :D

1) istanblues
    2) blueblacksea
    3)..........................

geçen yaz çektiğim fotolardan biri

İsim:  DSC_0080.jpg
Görüntüleme: 4970
Büyüklük:  227.4 KB (Kilobyte)

Alıntı istanblues Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen yaz çektiğim fotolardan biri
    İsim:  DSC_0080.jpg
Görüntüleme: 4970
Büyüklük:  227.4 KB (Kilobyte)
    İşte hayalimdeki ortam
    Bu arada Deniz in sakinliği de çok güzel. Ben bu seneki 2 haftalık tatili de Gökçeada da yapmayı planlıyorum. O yüzden güzel bir yer bulmam önemli.
    Bu foto Aydıncık plajında mı çekildi ?

Uygun fiyatlı ve begendiginiz kalacak mekan tavsiyesi var mı ?

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte hayalimdeki ortam
    Bu arada Deniz in sakinliği de çok güzel. Ben bu seneki 2 haftalık tatili de Gökçeada da yapmayı planlıyorum. O yüzden güzel bir yer bulmam önemli.
    Bu foto Aydıncık plajında mı çekildi ?

Uygun fiyatlı ve begendiginiz kalacak mekan tavsiyesi var mı ?
    İşte Gökçeada bu açıdan mükemmel, rüzgar var, dalga hiç yok! Muhtemelen arabayla gidersin, o yüzden kalacak yerle hiç sıkıntı olmıcak, eski rum köylerinde kalmak daha tatlı olur diye düşünüyorum, biz sıradan bi apartta kaldık, oda başı 80 TL verdik, 4 kişi kaldık yani bedava oldu neredeyse ben sana link atıcam sonra, baya araştırdım geçen yaz bu yeri, orda bütün oteller, apartlar var. Bu arada, bilgin olsun, adada gece hayatı hiç yok, grup olarak gitmekte fayda var, akşamları daha eğlenceli olsun istiyorsan.
    Ve evet, fotodaki Aydıncık plajı bi de eğitim için ayrı bi plaj var, orada rüzgar denizden karaya esiyo ve çok hafif dalgalar oluyo, ama rahatsız edecek kadar değil.
    Konu istanblues tarafından (24-03-2012 Saat 01:36 ) değiştirilmiştir.

Bütün gün kite yapmıcaksan Laz koyu tavsiye ederim, Aydıncık plajının ilerisinde, inanılmaz güzel bi yer, tertemiz dalgasız deniz, ooohhh...! Arabayı yukarda bırakıp çok az plaja inmeniz gerekicek ve aşağıya inince çok şaşıracaksınız çünkü arabayı bıraktıgınız yerde rüzgar o kadar şiddetli esiyo ki, burda nasıl hiç rüzgar yok diye kalıyosun böyle
    Fotoyu da ekliyorum...
    İsim:  DSC_0173.jpg
Görüntüleme: 2829
Büyüklük:  221.2 KB (Kilobyte)

Emrah yazında ders saat ücreti 30 € diye belirtmişler. o okullardan biri olan volkite ile görüştük geçen yaz. toplam eğitim süresi 10 saat. Ücret 1500 tl. demek saati 60 €. arasında 10 kg dan fazla olmayan iki kişi olursa 900 tl, 3 kişi olunca da 750 tl oluyor. yani ancak o zaman 30 € oluyor. eğer uygun tarihler ayarlayabilirsek belki daha da uygun fiyata bu eğitimi alabiliriz diye düşünüyorum.
    Sörf okullarının olduğu ve eğitim turları ile gelenlerin kaldığı bölgede belki gece etkinlikleri olabilir. biz daha farklı bir bölgede konaklamıştık.
    Bir de ben neden özellikle kite surf yapmak istiyorum ek yapmak istiyorum.

Windsurf öğrendiniz diyelim. Ya kiralayacak ya da satın alacaksınız. Sörf tahtası arabaya girmez, evde bi yere sığmaz

Scuba dalıyorum ama tüm malzemeleri alsam da dalış okuluna dalış başı ücret veriyorum. Saati en pahalı sporlardan.

Kayak yapıyorum. Tüm malzemelerim var ama ski-pass parası artı konaklamak istersem yazın en kral yerde yapacağım tatil kadar para veriyorum.

Serbest dalış yapıyorum çok şükür kimseye para vermiyorum ))

Kite-surfe gelince ise öğrendin ve malzemeni(tuzlu ama) aldın. deniz ve rüzgar bedava. ayrıca gökçeada gibi yerlerde apartta kalıp geceliğini yemek hariç 20 tl ye kadar rahat düşürebilir ve süper koylarda başka bir keyif de yapabilirsin. bir de hem kayıp hem uçuyor sınırsızz akrobasi yapıp serinlemek istediğinde suya giriyorsun

Ha bir de hanım oralı değilse hemen kıyıda çocuk kumda oynarken o güneşleniyor. Ama Marim beni yanlız bırakmayacak
    Seyirci abim ekibi ile katılıyor bize. Organize olursak çok tatlı olur.
    Ekte yakaladığım bir kareyi de paylaşıyorum...
    İsim:  kitesurf.jpg
Görüntüleme: 1329
Büyüklük:  86.8 KB (Kilobyte)
    Konu Kayula tarafından (24-03-2012 Saat 02:25 ) değiştirilmiştir.

süper süper gidelim derim............ tarihleri ne kadar erken netleştirirsek o kadar iyi olur, benim yaz programlarım soluksuz ve karışık oluyor

Alıntı mawish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süper süper gidelim derim............ tarihleri ne kadar erken netleştirirsek o kadar iyi olur, benim yaz programlarım soluksuz ve karışık oluyor
    süpeeeeeeeeeeerrr )))

Sayfa 1/7 123 ... SonSon