Kiteboard (Kitesurf) Nedir ve Başlamak İçin Ne Yapmak Gerekiyor? - Sayfa 3
Sayfa 3/3 İlkİlk 123
30 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Kiteboard (Kitesurf) Nedir ve Başlamak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Standart Cevap: Kiteboard (Kitesurf) Nedir ve Başlamak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Alıntı CenkSenyuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin izmir de yaşadığın gerçeğiyle her yüzleştiğimde kendim ile sinir harbi yaşıyorum.. Güzelsin İzmir...Bence 10 al her rüzgarda rahat edersin. Pırlanta va Alaçatı güzel olur şanslısın çok alternative var elinin altında
    İzmire gel bekleriz. Misafirim ol
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Standart Cevap: Kiteboard (Kitesurf) Nedir ve Başlamak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Alıntı Tuni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgiler icin tesekkur ederim. Tabi izmirde oldugumuz icin alacatida falan kaymayi dusunuyorum. 65 kg yim. O yuzde buyuk kayt bana gelmez hele cesme gibi ruzgarli yerlerde. 8-10 m2 bana uygun bini kg az olduguna.
    Siz ne dusunursunuz?
    Tunay selam

Alacati da degil Pirlanta da kaymayi oncelige al derim. Alacati cok iyi bi plaj degil kaymak icin, ayrica taslik maslik, baslangic icin sakat orasi.

65 kg icin 10 m2 en iyisi Pirlanta icin.

Ben 82 kg yum ve 11 (ozone edge ama) ile Alacati da dogru durust kayamadim en son gittigimiz de (Eylul gibi). Ruzgar cok siddetliydi, kite i cikartmak cok riskliydi. 10 da sana bazi gunler Alacati da cok gelecektir ama normal gunlerde de-power yaparsan normal kayarsin

Izmir den ayrildim ben bu arada, selamlar Izmir e

Up there with the best of the best

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer Istanbul da kullanacak ise rüzgar az oldugu için Ozone Zephire gibi daha buyuk bir kite alması gerekecek.
    baska bir tavsiyem de 17 m2 lik zephyr gibi kite larla hic ugrasmamaniz. Bi kere cok buyuk, ac kat katla ayri dert ve de ruzgar cogu zaman yeterli oluyor aldiginiz boyuta. Benim arkadaslardan zephyr i olanlar, yil boyunca bir kac kere ancak kullaniyorlar. bir kac kere icin de 3-4 bin TL para harcanmaz. Ruzgar yoksa, beklersin, daha olmadi kaymazsin

Bilgiler icin tesekkur ederim. Bende su anda 8m singhshot rally var. Bakalim biraz daha isinain havalar birde baska bir iki sey duzelince baslamayi dusunuyom hafiften hafiften.
    Sen izmire gelmiyecek misin artik?

Bilgiler icin tesekkur ederim. Bende su anda 8m singhshot rally var. Bakalim biraz daha isinain havalar birde baska bir iki sey duzelince baslamayi dusunuyom hafiften hafiften.
    Sen izmire gelmiyecek misin artik?
    bro foruma duzen giremiyorum, ancak cevapliyorum
    Izmir e yazin 2 haftada bir gelecegim, daha dogrusu 1 haftasonu Alacati, bir haftasonu Gokova olur. GOkova gerek plaji, gerek arkadas ortami gerekse ruzgari ile cok ayri bir noktada kitesurf icin. Gelmeni tavsiye ederim, haberlesiriz

Nisan 23 de sezon acilisi yapiyoruz bu arada. Gokova ya gelecek olanlar, haberleselim

bu arada, Izmir civarinda yeni baslayanlar icin bos plaj, Urla Gulbahce de ki gizli bir lokasyon da var. O kadar bos ki cogu zaman tek basiniza oluyorsunuz, ve kite i kaldirmak, indirmek icin yaniniza bilen birisinin gelmesi sart. Ama deniz dalgasiz ve ruzgar genellikle iyi. Burayi da bir arastir derim Tunay (arkadas sart ama yaninda, tek olmaz)

Dostum bilgiler icin tesekkur ederim. Gokovaya biraz ilerleteyi oyle gelmeyi planliyorum. Ama izmire geldiginde gorusuruz. Bu arada izmirde kalacak yerin var mi?
    Birde urla gulbahce deki dedigin yer tam neresi?

Gambit ses ver

Gambit ses ver
    Tuni selam, kalmis bu baslik pardon

Izmir de kalacak yer cok ama senin de yerin oldugunu bilmek guzel, eyv

Gulbahce de ki yer, su iceri dogru giren fiyord benzeri yapinin denize kavustugu noktada ust kose. Koy de ki marketin karsisindan girip denize dogru toprak yoldan sureceksin. Bir kac deneme de bulabilirsin

23 Nisan da Akyaka da kitesurf sezonunu aciyoruz bu arada, beklerim gelmek isteyen arkadaslari.

Fiyatlar uygunken bi kite kapmak lazım bu arada ben bu sene Bursa daki Ayazma sahilini deneyeceğim.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123