Skateboard'un Snowboard'a faydası olurmu ?
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Skateboard'un Snowboard'a faydası olurmu ?

Standart Skateboard'un Snowboard'a faydası olurmu ?

Forumda araştırdım ama bulamadım.. Daha önceden skateboard yapan birinin snowboarda başlarken herhangi bi avantajı olurmu ? gerek denge olsun gerek dönüşler vs. yoksa 2sinin arasında dağlar kadar farkmı var ?

Standart Cevap: Skateboard'un Snowboard'a faydası olurmu ?

bence her şeyden önce duruşta faydası olur, yan ilerlemeyi ve hangi ayağının önce olacağı sorularını kafandan atmış olursun.
    Tabi diger hareketlerde mutlaka farklılıklar olacaktır

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence her şeyden önce duruşta faydası olur, yan ilerlemeyi ve hangi ayağının önce olacağı sorularını kafandan atmış olursun.
    Tabi diger hareketlerde mutlaka farklılıklar olacaktır
    ozaman ben kayak yaparak yanlış yapıyorum galiba :D

Alıntı Ömer.T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda araştırdım ama bulamadım.. Daha önceden skateboard yapan birinin snowboarda başlarken herhangi bi avantajı olurmu ? gerek denge olsun gerek dönüşler vs. yoksa 2sinin arasında dağlar kadar farkmı var ?
    Dostum, ben ortaokul yıllarımda 3-4 sene kaykay yaptım. Şunu diyebilirim ki Emrah'ın da söylediği gibi duruşumda, ayak seçimimde ve denge konusunda faydasını gördüm kesinlikle.
    Ama Dorukkaya'nın önünde ayağıma ilk snowboardu taktığımda acayip paniklemiştim. Anında hız kazanıyorsun ve nasıl duracağın konusunda hiç bir fikrim yoktu.

Sonuç olarak aklımda kaykaydan gelen tecrubemle hemen bastan bu işi yaparım gibi düşünüyordum faka ne yazık ki pek öyle olmadı Nedeni ise snowboardda her iki ayağımında bağlanmış olması ve kayılacak pistin eğimli olması idi Kaykayda ise tam tersi ayaklar serbest ve bir ayak sürekli yerle temas eder ve genellikle düz bir yolda ilerlersin...

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum, ben ortaokul yıllarımda 3-4 sene kaykay yaptım. Şunu diyebilirim ki Emrah'ın da söylediği gibi duruşumda, ayak seçimimde ve denge konusunda faydasını gördüm kesinlikle.
    Ama Dorukkaya'nın önünde ayağıma ilk snowboardu taktığımda acayip paniklemiştim. Anında hız kazanıyorsun ve nasıl duracağın konusunda hiç bir fikrim yoktu.

Sonuç olarak aklımda kaykaydan gelen tecrubemle hemen bastan bu işi yaparım gibi düşünüyordum faka ne yazık ki pek öyle olmadı Nedeni ise snowboardda her iki ayağımında bağlanmış olması ve kayılacak pistin eğimli olması idi Kaykayda ise tam tersi ayaklar serbest ve bir ayak sürekli yerle temas eder ve genellikle düz bir yolda ilerlersin...

dostum cok sagol ben zaten birebir aynımı diye sormadım hafifte olsa bi avantajı varmıdır diye sordum. varmış bu sezon olmadı onumuzdeki sezon başlıyoruz board'a

Fizik çalışsam snowboard'a katkısı olur mu :P
    Ben de wakeboard merak ediyorum aslında. Malum sezon sonuna geldik. Snowboard yapan wakeboard'a rahat alışır gibi gözüküyor. Var mı fikri olan.
    Ömer senin konuyu kaynatıyorum :D

Zaten Snowboard keşfedildiği anda, çocuklar kaykay üzerinde yaptıkları numaraları bu yeni sporda yapmaya başladılar. Birebir aynı olmasa da skateboard ve sörfün, snowboard üzerindeki etkisi küçümsenemeyecek ölçüde. Özellikle geliştirme sürecinde benzer prensipleri uyguladığını farkediyorsun. Ama daha önce kaykay yapanlar snowboard, paten yapanlar kayak yapmalı diye bir genellemeye katılmıyorum. Kaymaya tutku ile bağlı olan sportmen bir ruh herbirini yapmak ister. Sonuç olarak hepsinin kendi içinde güzellikleri var. Mesela ben büyük dalgaları olan bir okyanus kıyısında yaşıyor olsaydım, mutlaka sörf de yapıyor olurdum...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Dalga sörfü ile ilgili fikrinizi paylaşıyorum. Hayranlıkla izliyorum dalga sörfü yapanları TV'de. Müthiş bir zevk olsa gerek. Toz karda bu hissiyata az da olsa yaklaşıyoruz sanırım.