Bir Snowboard cu Olarak Uludağ
7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Bir Snowboard cu Olarak Uludağ

Standart Bir Snowboard cu Olarak Uludağ

Merhaba Arkadaşlar

Yeni üyelerinizdenim ve sayenizde çok şey öğrendim. Öğrenmek istediğim bi konuda önümüzdeki haftaiçi arkadaşlarımla 2-3 günlüğüne uludağ planlıyoruz. ben daha önce başka bir organizason için uludağda bulunmuştum fakat gözlem yapma fırsatı bulamadım. bir snowboard cu olarak hangi liftler ve pistler pistdışı bolkarda snowboard yapmak için en uygundur.

Alıntı enginyavas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar

Yeni üyelerinizdenim ve sayenizde çok şey öğrendim. Öğrenmek istediğim bi konuda önümüzdeki haftaiçi arkadaşlarımla 2-3 günlüğüne uludağ planlıyoruz. ben daha önce başka bir organizason için uludağda bulunmuştum fakat gözlem yapma fırsatı bulamadım. bir snowboard cu olarak hangi liftler ve pistler pistdışı bolkarda snowboard yapmak için en uygundur.
    Slm enginyavs,
    Eger haba guzelse direkt ikinci bolgeye gitmeni tavsiye ederim. Kusaklikaya, Maden ve Bedenterbiyesi pistleri hem normal kaymak icin hemde pist disina hemen kacip bolkar yapmak icin uygun.
    Birinci bolgede ise Agaoglu liftlerini kullanmani oneririm.

Simdiden iyi eglenceler..

Standart Bir Snowboard cu Olarak Uludağ

Arkadaslar, tecrubeli Uludagcilar !!
    Hepimizin faydalanacagi cok fazla bilinmeyen bolkar olsun pist olsun ara gecisler olsun rotaniz varsa onerilerinizi bekliyoruzz.

Standart Cevap: Bir Snowboard cu Olarak Uludağ

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepimizin faydalanacagi cok fazla bilinmeyen bolkar olsun pist olsun ara gecisler olsun rotaniz varsa onerilerinizi bekliyoruzz.
    tavşan var mı tavşan?

''Edep sahibi yediği tokadın sahibini aramaz, sebebini arar...''

''libtech attack banana 2013''
    ''gnu mutant''
    ''thirty two prion ft''

Alıntı enginyavas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar

dostum benim sana tavsiyem ilk iş olarak skipassı aldığın yerden bir uludağ pist haritası iste böylece harita yardımıyla hiçbir pisti ve teleski veya telesiyeji kaçırmadan hepsinden faydalanabilirsin. Ben genelde 1. bölgeden başlarımsırayla tüm pistleri birerkez inip çıkarak Madene giderim aynı rotadan dönerim. Bu aşağı yukarı 1 gününü alır zaten
    Alıntı westblue26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavşan var mı tavşan?
    kesecem o tavşanı
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.bölgede pttnin arkasında gondola var oradan bindiğinizde aşağıya kuşaklıkaya kafeye iner onun önünde kuşaklıkayanın telesiyej var. bir diğer alternatif uludağa çıkarken 2.bölge diye ayrılan tabeladan girmek ve tekrar ilk sağdan içeri girdiğinizde gondolanın arkasındaki park alanına ulaşırsınız aracınızı parkedersiniz. 2.bölgede kafe olarak kuşaklıkayanın kafesi iyidir. ayrıca deneyimli değilseniz 2.bölgeye girmeyin 2.bölge rüzgar ve bolkar alan açık bir bölgedir ayrıca kuşaklıkaya pisti yarısına kadar oldukça diktir deneyimli olmayanlar buradan inerken zorlanabilirler. 2.bölgede bana göre tercih edilecek pistler kuşaklıkaya ve madendir. bu sene tutyelide açılırsa tadından yenmez. offpist kayanlar için önerim kuşaklının tepesinden sağa doğru beden terbiyesiyle kesişecek şekilde madene doğru bolkara girmeleri ve madene çıkınca bir miktar sağ taraftaki zirveye yürüyüp oradan beden terbiyesi ile maden arasında kalan el değmemiş alanda offpist kaymalarıdır. ancak o alanda iki dağ arasında kalan kısımda altta su akıntıları vardır karın üstüne kayarken birden kendinizi boyunuzu geçen çukurların içerisinde bulabilirsiniz offpist yapacaksanız bölgeyi bilen biriyle yapmanızı öneririm. uludağda 1. bölge daha çok yeni başlayanlar ve henüz ileri seviye kaymayanlar için diyebiliriz 2.bölge orta ve üst seviye gibi düşünülebilir. bir de 2.bölgede minik bir snowpark kurulur bazı zamanlarda burada 2 tane rail 2 tane rampa vs vs olur. 1.bölgeden 2.bölgeye geçmenin gondola dışında bir çok yolu var fatin tepeye çıkan herhangi bir telesiyejle/t-barla çıktınız mı oradan tutyelinin kuşaklının bitişine inebilirsiniz. 6-7-8-9-10 nolu 1.bölgedeki telesiyejler/t-barlar ile çıktığınız yer fatin tepedir oradan 3 ve 4ün istikametinde aşağı kayarsanız tutyelinin/kuşaklının başlangıcına varırsınız.

Eklenti 12497
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum benim sana tavsiyem ilk iş olarak skipassı aldığın yerden bir uludağ pist haritası iste böylece harita yardımıyla hiçbir pisti ve teleski veya telesiyeji kaçırmadan hepsinden faydalanabilirsin. Ben genelde 1. bölgeden başlarımsırayla tüm pistleri birerkez inip çıkarak Madene giderim aynı rotadan dönerim. Bu aşağı yukarı 1 gününü alır zaten

kesecem o tavşanı
    ahahah uludağda rehberiniz tavşan
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.