2007-2012 arası Transworld Good Wood Awards İstatistikleri
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: 2007-2012 arası Transworld Good Wood Awards İstatistikleri

Standart 2007-2012 arası Transworld Good Wood Awards İstatistikleri

Bugün aklıma takıldı şöyle bir inceledim 2007 den beridir süregelen bu ödülleri ve sonra herkes için işe yarayabilecek bir istatistik çıkarmaya karar verdim.
    Bilindiği üzere bu ödüller her yıl ekim ayında sezona yeni girecek snowboardlar için verilir. Markalar istedikleri kadar snowboardla katılmakta serbesttir. Eğer en iyi snowboardu seçeceksek bu ödüller yegane kıstasımız olabilir.

Öncelikle markalar bazında inceleyelim.

---------Toplam----Erkekler-----Bayanlar
    Burton------20--------13----------7
    GNU--------20--------12----------8
    K2----------18--------13----------5
    Nitro--------15--------11----------4
    Forum-------14-------10-----------4
    LibTech-----13--------9-----------4
    Salomon-----12-------8------------4
    Rome--------11-------4------------7
    Ride---------10-------8------------2
    Capita-------9--------6------------3
    Roxy---------8-------0-------------8
    Tech9-------8--------3------------5

Buradan anlaşıldığı üzere Burton, GNU ve K2 Markaları'nın son 5-6 senedir bu ödüllere en fazla sayıda adını yazdıran markalar olarak ön plana çıktıkları görülüyor. Bunlar arasında GNU nun istikrarlı bir şekilde (3-5-4-4-4) her sezon 4 boardla listede yer aldığı görülürken K2 nin sürekli artan (2-4-6-5-1) grafiğini 2 sezondur düşmekte olduğu dikkat çekiyor. Bunun yanında özellikle LibTech ve GNU' nun geliştirip kullanmış olduğu "Banana, Magne Traction vb." teknolojiler Burton' un da son 2 senedir pazar payının daraldığını ve Good Wood Awards' a girmekte zorlandığını göstermekte (3-5-7-3-2)
    Bunun yanında dikkat çeken bir diğer durum GNU-ve Burton gibi zirvedeki ik markanın hem erkeklerde hem bayanlarda geniş ürün yelpazesi sayesinde dengeli bir şekilde erkeklerde olduğu kadar bayanlarda da listeye girdiği görülmekte bu da bu 2 markanın neden zirvede yer aldığını daha iyi açıklamaktadır.
    Bir başka göze çarpan durum ise Rome, Roxy,Tech9 gibi bazı markaların erkek modellerinden çok bayan modelleriyle bu ödüllere hak kazanmasıdır. Bunların arasında özellikle Roxy' nin aldığı 8 Good Wood' u sekizinide bayanlardan kazanması çok ilginç değil mi sizce de?
    Gelecek sefer markaların bu ödüllere en çok hak kazanan modellerini inceleyeceğim. İyi akşamlar...
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Standart Cevap: 2007-2012 arası Transworld Good Wood Awards İstatistikleri

Güzel paylaşım için tşkler atahazar..

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün aklıma takıldı şöyle bir inceledim 2007 den beridir süregelen bu ödülleri ve sonra herkes için işe yarayabilecek bir istatistik çıkarmaya karar verdim.
    Bilindiği üzere bu ödüller her yıl ekim ayında sezona yeni girecek snowboardlar için verilir. Markalar istedikleri kadar snowboardla katılmakta serbesttir. Eğer en iyi snowboardu seçeceksek bu ödüller yegane kıstasımız olabilir.

Öncelikle markalar bazında inceleyelim.

---------Toplam----Erkekler-----Bayanlar
    Burton------20--------13----------7
    GNU--------20--------12----------8
    K2----------18--------13----------5
    Nitro--------15--------11----------4
    Forum-------14-------10-----------4
    LibTech-----13--------9-----------4
    Salomon-----12-------8------------4
    Rome--------11-------4------------7
    Ride---------10-------8------------2
    Capita-------9--------6------------3
    Roxy---------8-------0-------------8
    Tech9-------8--------3------------5

Buradan anlaşıldığı üzere Burton, GNU ve K2 Markaları'nın son 5-6 senedir bu ödüllere en fazla sayıda adını yazdıran markalar olarak ön plana çıktıkları görülüyor. Bunlar arasında GNU nun istikrarlı bir şekilde (3-5-4-4-4) her sezon 4 boardla listede yer aldığı görülürken K2 nin sürekli artan (2-4-6-5-1) grafiğini 2 sezondur düşmekte olduğu dikkat çekiyor. Bunun yanında özellikle LibTech ve GNU' nun geliştirip kullanmış olduğu "Banana, Magne Traction vb." teknolojiler Burton' un da son 2 senedir pazar payının daraldığını ve Good Wood Awards' a girmekte zorlandığını göstermekte (3-5-7-3-2)
    Bunun yanında dikkat çeken bir diğer durum GNU-ve Burton gibi zirvedeki ik markanın hem erkeklerde hem bayanlarda geniş ürün yelpazesi sayesinde dengeli bir şekilde erkeklerde olduğu kadar bayanlarda da listeye girdiği görülmekte bu da bu 2 markanın neden zirvede yer aldığını daha iyi açıklamaktadır.
    Bir başka göze çarpan durum ise Rome, Roxy,Tech9 gibi bazı markaların erkek modellerinden çok bayan modelleriyle bu ödüllere hak kazanmasıdır. Bunların arasında özellikle Roxy' nin aldığı 8 Good Wood' u sekizinide bayanlardan kazanması çok ilginç değil mi sizce de?
    Gelecek sefer markaların bu ödüllere en çok hak kazanan modellerini inceleyeceğim. İyi akşamlar...
    Roxy nin aldığı sekiz ödülünde bayanlarda olmaıs ilginç değil mi?e hoıcam bu sorunun cevabı çok basit:-) Roxy sadece bayan boardu üretiyorda ondan!!! Roxy bildiğimiz quicksilver roxy zaten. bayan markası sadece.
    Bu arada son 3 seneye bakıldığında açık ara lib-tech ve gnu önde, tespitin çok doğru banan ve magnatraction teknolojileirnden sonra açık ara öndeler, burton mesela bu sene erkeklerde tek ödül almış diye biliyorum gnu libtech toplasmı kaıdn erkekde 9 ödül galiba!

ayrıca bu senenin bayanlar 400$ üstü boardlarında "smokin" markasının "vixen" modeli de var. sanıyorum ilk ödülleri. bu board u yurt dışından getirdik ve oldukça güzel bir board. "smokin" markasının türkiye distribütörlüğünü birilerinin alması gerekiyor diye düşünüyorum
    Kayak: Rossignol Zenith Z5
    Snowboard: Rome Anthem SS

Alıntı sssarper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrıca bu senenin bayanlar 400$ üstü boardlarında "smokin" markasının "vixen" modeli de var. sanıyorum ilk ödülleri. bu board u yurt dışından getirdik ve oldukça güzel bir board. "smokin" markasının türkiye distribütörlüğünü birilerinin alması gerekiyor diye düşünüyorum
    Evet dediğin boardlar listede ancak sakın yanlış anlama yazıyı hazırlarken sürekliliği olan Snowboard ları dikkate aldım yoksa her sene bir kaç yeni veya eski ama tutulmamış marka listeye girebiliyor sonuçta her sene bayanlar erkekler olmak üzere 40 adet board listeye giriyor. Son 4-5 yılsa toplam ödüllere bakıldığında 10 ve üzeri ödül alanları dikkate aldım. Ancak Roxy ve Tech9 nın bayanlardaki performansınıda göz önünde bulundurarak listeye aldım.
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.