Acemi biri ne yapmali ?
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Acemi biri ne yapmali ?

Standart Acemi biri ne yapmali ?

Bolu merkezde kalan biriyim 2 kişi 2 gece konaklamalı bir tatil yapmayi dusunuyorum kartalkayada snowboard yapmak istiyoruz ama hiç bir bilgi ekipmanım yok tatil sitelerinden bakıyorum ama emin olamiyorum ne yapmam gerektigine boludan kartalkayaya ulaşım hakkında da hiç bir şey bulamiyorum ne yapmaliyim bana tecrübeli arkadaslar yardımda bulunabilirmi yani çok pahalıya kaçmadan ne yapmalıyım

bolu'dan rahat rahat gunubirlik gidebilirsiniz... ankara istikametine giderken dag yolunu isaret eden oku gorursunuz zaten... eski ankara asfaltindan gideceksiniz... otobana gerek yok... dag yoluna girdikten sonra ileride bir koye ulasacaksiniz... koyde malzeme kiralayan yerler var... tabi pazarlik sunnettir... yapiniz... dagda konaklamaya ayiracaginiz butceye de ders aliniz... malum dersler bir miktar pahali... ancak hem kendinize hem baskasina zarar vermemek icin baslangicta lazim...

Standart Cevap: Acemi biri ne yapmali ?

yardımlarınız için teşşekür ederim ama aracım yok aracım olsa zaten baya büyük bir sorunu ortadan kaldırmıs olurdum.Günübirlik gidip gelene kadar orda konaklamak daha mantıklı degil mi ? zaten snowboard yapmak için orda otellere belli bir miktar ücret ödemek gerekiyormus onun yerine konaklamak daha mantıklı gibi geldi bana

Standart Cevap: Acemi biri ne yapmali ?

Alıntı raiko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yardımlarınız için teşşekür ederim ama aracım yok aracım olsa zaten baya büyük bir sorunu ortadan kaldırmıs olurdum.Günübirlik gidip gelene kadar orda konaklamak daha mantıklı degil mi ? zaten snowboard yapmak için orda otellere belli bir miktar ücret ödemek gerekiyormus onun yerine konaklamak daha mantıklı gibi geldi bana
    ilk mesajınızda "çok pahalıya kaçmasın" dediğiniz için biraz daha makul olacak bu yolu önermiştim... eğer konaklamaya bütçeniz elveriyorsa hiç şüphesiz konaklayınız... kartal, grand kartal ve dorukkaya'yı rahatlıkla önerebilirim... bu üç otel de herşey dahil sistem çalışırlar... üç öğün yemek, beş çayı, gece 12'ye kadar yerli alkollü-alkolsüz içecekler ve skipass fiyata dahildir... sauna, havuz isterseniz onlar da mevcut... bir gece konaklayıp iki gün kayak keyfi yaparsınız güzel olur... fikir vermesi açısından bu üç otelin haftaiçi gecelik kişi başı fiyatı çeşitli turizm acentelerinde 175-190tl aralığında değişmekte... haftasonu isterseniz fiyatlar neredeyse iki katına çıkıyor... otellerde ekipman kiraları bir miktar pahalıdır...

ulaşım için taksi kullanabilirsiniz ancak ne kadar isterler bilemem... haftaiçi pazarlık şansınız daha yüksek olur kanaatindeyim... bunun dışında istanbul'dan düzenli günübirlik turlar var... haliyle dağa otobüs gidiyor... ancak otobandan gittiği için sizi alır mı almaz mı bilemiyorum... eğer oteli aynı firmalardan ayarlamak isterseniz belki yardımcı olurlar... bu iki ihtimal dışında düzenli olarak dağa çıkan bir vasıta bulunmadığını sanıyorum... izzet baysal üniversitesinin öğrenci turları gibi aktiviteler oluyor arada ancak düzenli olmadığından dağa gidip de dönememek söz konusu olabilir...