Kayakçılar arasındaki 6 fark - Ömür Gedik
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayakçılar arasındaki 6 fark - Ömür Gedik

Standart Kayakçılar arasındaki 6 fark - Ömür Gedik

Kayakçılar arasındaki 6 fark

Kar nedeniyle uçuşlar iptal olmadan bir gün önce Cenevre’ye uçabildik neyse ki.
    Hazır kayağa gelmişken, yıllardır gerek yurtiçi gerekse de yurtdışında kayak yapan Türk modelini iyi gözlemlemiş biri olarak bizler (istisnalar var tabii ama kaideyi bozmazlar) ve yabancılar arasındaki 6 farkı sayayım dedim.
    Arasam 6 değil 60 fark da bulurum ama neyse...
    Başlıyorum.
    - Biz Türkler kayağa ailecek gidiyoruz, lobide bebek bakan büyükanne ve dedeler görmek hiç de zor değil. Kayakla ilgisi olmayan ama çocuğu kayak yapsın diye dağ oteline gelip, bir haftasını yiyip, içip kilo alarak geçiren anne ancak bir Türk’tür.
    - Ben sabah sabah ful makyajla kayağa çıkan bir yabancıya henüz rastlamadım, bizimkiler ise her an kayak pistinden gece kulübüne geçebilecek gibiler.
    - Swarovski taşlı kıyafetler Türk kayakçılar arasında pek bir moda. Ya şapkada ya tulumda en kötü gözlükte bir pırıltı olmazsa olmuyor, olamıyor.
    - Çok iyi kaysa bile sıkıştığında kar sapanı yapan biri varsa emin olun o bir Türk’tür. E bizde Alpler yok tabii, Avrupalılar gibi üç yaşında ayağımıza kayak takımlarını geçirmiyoruz.
    - Toplu kayak derslerine geç gelmek bizde adettendir. Son dakikaya kadar oyalanır, ille de insanları bekletiriz. Assolistlik kanımızda!
    - Kayağa gelip, gece eğlencesinin dibine vurarak gündüz uyuyan kayakçılarımız var, özellikle de gece hayatı açısından İstanbul’un dağdaki versiyonu haline gelen Uludağ’da. Oysa yurtdışında insanlar makul saate kadar eğlenip, yatıyorlar.
    Ben kayak tatiline gelip de sabah erkenden kayağa çıkmayan bir yabancıya henüz rastlamadım.
    Uzun lafın kısası, kayak yapan Türk diye şahsına münhasır, dünyada eşi benzeri olmayan bir tür var.
    Literatüre geçebilir.

Standart Cevap: Kayakçılar arasındaki 6 fark - Ömür Gedik

telesiyejin başında batonlarını sinirli sinirli kara saplayıp çıkaran bir kayakçı görürseniz bilinki Türk'tür, Necla Sultan'ın otel lobisinden çıkmasını bekliyordur )))))))))))))))))))))))))))
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Turana, biz Bansko'dan yeni döndük ve ordaki rus kızlar ayyyyynı yazdığın türk gibiler pisti bırak saunaya bile böyle giriyolar ki sanki şimdi podyuma çıkıp defile yapacaklarmış ama çok eğlenceli ))))))))) bi çocukla sohbet ettim orda diyo ki, bu benim geri zekalı arkadaşlarım sabaha kadar içiyolar öğlene kadar uyuyolar piste zor çıkarıyorum onları, zaten diyolar yeni ezilmiş pist çok kaygan olur, sevmiyoruz biz
    Yani, her ülkede böyle pırlantalar vardır

Alıntı istanblues Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turana, biz Bansko'dan yeni döndük ve ordaki rus kızlar ayyyyynı yazdığın türk gibiler pisti bırak saunaya bile böyle giriyolar ki sanki şimdi podyuma çıkıp defile yapacaklarmış ama çok eğlenceli ))))))))) bi çocukla sohbet ettim orda diyo ki, bu benim geri zekalı arkadaşlarım sabaha kadar içiyolar öğlene kadar uyuyolar piste zor çıkarıyorum onları, zaten diyolar yeni ezilmiş pist çok kaygan olur, sevmiyoruz biz
    hoş geldiniz sefalar getirsiniz, o zaman banskoyu resimlerle anlatan özel bir konu açmanızı sabırsızlıkla bekliyorum

bunlar benim gözlemlerim değil , Hürriyetin bu sabahki eki Kelebekte yazan Ömür Gedik'e ait gözlemler . bunu öncelikle belirteyim .

Rusların doğal hali o zaten , eski doğu bloku ülkelerininin kadınları herzaman güzel görünmek için çaba sarf ederlerdi zaten , şimdikilerde sonuçta o ailelerin nesilleri.
    Savaştan sonra kadınlar çektikleri çileleri anlatırken , saç boyamız bitmiş , artık komşularla saç boyalarımızı ortaklaşa kullanmak zorunda kaldıklarını anlatırlarmış . Güzellik için yapamadıkları bakımların çilesi bile onlara savaş çilelerinden daha ağır gelmiş .
    Eleştirel bir bakış açım yok açıkcası bunu belirteyim , aksine hayata tutunma çabaları mutlu olmayı başarabilmeleri takdir edilecek niteliklerdir . Ayrıca Kişisel görüşüm ; Kadınların güzelliği her zaman doğal olmayabiliyor , doğru makyaj veya giyim tercihleri kimi zaman doğal güzelliğinin önüne geçebiliyorken , kimi zaman ise bu doğal uyuma sahip olmayan kadınlarıda güzelleştirdiği oluyor .
    Sonuçta güzel kadın her zaman çevresine pozitif değerler verir , çalışma hayatında olsun , okulda olsun , eğlencede olsun evlilikte olsun farketmez.

yazıda bahsi geçen swarovski taşı olayı mesela , eşimde bayılır böyle aksesuarlara , pazardan aldığı terliği oturur evde , tuhafiyeciden aldığı parıltılı taşları yapıştırarak süslemeden giymez.

Alıntı Emrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoş geldiniz sefalar getirsiniz, o zaman banskoyu resimlerle anlatan özel bir konu açmanızı sabırsızlıkla bekliyorum
    hoşbulduuuuk! Bansko'yu anlatan konuyu açıyorum birazdan

Alıntı turana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlar benim gözlemlerim değil , Hürriyetin bu sabahki eki Kelebekte yazan Ömür Gedik'e ait gözlemler . bunu öncelikle belirteyim .

Rusların doğal hali o zaten , eski doğu bloku ülkelerininin kadınları herzaman güzel görünmek için çaba sarf ederlerdi zaten , şimdikilerde sonuçta o ailelerin nesilleri.
    Savaştan sonra kadınlar çektikleri çileleri anlatırken , saç boyamız bitmiş , artık komşularla saç boyalarımızı ortaklaşa kullanmak zorunda kaldıklarını anlatırlarmış . Güzellik için yapamadıkları bakımların çilesi bile onlara savaş çilelerinden daha ağır gelmiş .
    Eleştirel bir bakış açım yok açıkcası bunu belirteyim , aksine hayata tutunma çabaları mutlu olmayı başarabilmeleri takdir edilecek niteliklerdir . Ayrıca Kişisel görüşüm ; Kadınların güzelliği her zaman doğal olmayabiliyor , doğru makyaj veya giyim tercihleri kimi zaman doğal güzelliğinin önüne geçebiliyorken , kimi zaman ise bu doğal uyuma sahip olmayan kadınlarıda güzelleştirdiği oluyor .
    Sonuçta güzel kadın her zaman çevresine pozitif değerler verir , çalışma hayatında olsun , okulda olsun , eğlencede olsun evlilikte olsun farketmez.

yazıda bahsi geçen swarovski taşı olayı mesela , eşimde bayılır böyle aksesuarlara , pazardan aldığı terliği oturur evde , tuhafiyeciden aldığı parıltılı taşları yapıştırarak süslemeden giymez.
    ))) tabii ki her kadın güzel olmak ister, bu çok doğal ve doğru bi şey de...bazen komik oluyo sadece yani yere ve duruma göre uyumlu olmak lazım sanki, onu demek istedim

ne yaptın ömür teyze... sinema eleştirisi, şarkı markı gayet güzel tutturmuş gidiyordun... şimdi sosyal tahlil uydu mu bu pembe tablonun üstüne... ne güzel tatile gitmişsin, ara ver yazılarına bak keyfine... türkler yoksa ne oteller, ne barlar, ne de klüpler batmaz; müşteri bulur dertlenme... nasıl olsa isviçre'de de trenler her zaman işler... iyi tatiller...

kendi kültürünü insanını kıyasıya eleştirdği zaman entellektüel seviyede yorumlar yaptığını sanıyor bir takım insanlar...
    her toplumun topluluğun kültürel etkilerden dolayı geliştirip vazgeçmeksizin sergilediği tutum ve davranışlar vardır...
    bunların da kayak merkezi surf merkezi uzay gemisi merkezi farketmez gidilen yer ile de alakası olmaz...
    sen sabah makyaj yapıp bakım yapıp piste çıkan bizimkiler dersen ne bir rus yada mesela bir italyan kadını görmemişsindir gittiğin yerde...
    sen sadece biizmkiler çocuklarını getiriyor dersen komik olursun
    sen sabahtan akşama kadar çocuklarına bakan bizimkiler dersen, mesela bir güney amerikalıyı görmemişsin anlamına gelir..
    akşamdan kalanlar bizimkiler diyorsan sen ne bir iskoç ne bir ingiliz ile karşılaşmamışsın anlamına gelir gittiğin yerde...
    hele hele sen kalkıp kar sapanı yapan bizimkiler dersen; kayak merkezlerinde bile ömrünü lak lak ile geçiren bir leylek'ten öteye hiç gidememişsin yada hayatında kayak merkezlerine gitmemiş işkembeden sallıyorsun demektir...

hoşbulduuuuk! Bansko'yu anlatan konuyu açıyorum birazdan
    Hoşgeldiniz istablues, walla çok güzel yaptınız Bansko'ya gitmekle.

Sayfa 1/2 12 SonSon